„40 proc. jau registruota Seime arba praėję pateikimo procedūrą, arba jos laukia ir Seimas juos gali pradėti svarstyti nedelsiant“, – penktadienį pristatydama Vyriausybė planus Seimo nariams teigė premjerė.
Vyriausybės planuojamą mokesčių pokyčių paketą I. Šimonytė vadino „vienu svarbesnių“.
„Žinau, kad diskusijos dėl mokesčių pakeitimų visada būna komplikuotos, nes labai dažnai žmonėms atrodo, kad Vyriausybė gali mokesčius siūlyti tik mažinti, o išlaidas siūlyti tik didinti, bet atsižvelgiant ir į tai, kad Europos Komisija atidėjo tam tikrą dalį RRF lėšų skirdama pusės metų laikotarpį Vyriausybei ir Seimui atitinkamai pajudėti pirmyn, tai yra, praeiti pateikimo stadiją, ir atsižvelgdami į tai, kad tai išties yra labai svarbūs pakeitimai, kurie yra taip pat numatyti ir Vyriausybės programoje, šiuos teisės aktų pakeitimus siūlysime Seimui pradėti svarstyti gegužės mėnesį“, – teigė premjerė.
Ji pabrėžė, kad diskusijos dėl mokesčių pakeitimų gali nusitęsti iki rudens sesijos.
Puikiai suprasdami, kad diskusijos gali užsitęsti, nusikelti iki rudens sesijos, tai yra visiškai normalu, tačiau šį įstatymų paketą planuotume pateikti kaip vieną svarbesnių.
„Puikiai suprasdami, kad diskusijos gali užsitęsti, nusikelti iki rudens sesijos, tai yra visiškai normalu, tačiau šį įstatymų paketą planuotume pateikti kaip vieną svarbesnių“, – pareiškė I. Šimonytė.
Pasak jos, Vyriausybė į Seimo sesijos darbų programą siūlo įrašyti 92 teisės aktų projektų paketus.
„Šį planą susidėliojome realistiškai įvertinę Vyriausybės galimybes teisės aktų projektus suderinti ir pateikti, taip pat Seime jau esančių teisės aktų, kurių svarstymas dar nėra baigtas ir priėmimas nėra baigtas, situaciją“, – kalbėjo I. Šimonytė.
„Iš jų 69 išplaukia tiesiogiai iš Vyriausybės programoje numatytų priemonių ir įsipareigojimų. Penkis projektų paketus įvardinčiau kaip susijusius su „Naujos kartos Lietuvos“ plano įgyvendinimu ir RRF lėšų skyrimu Lietuvai“, – pridūrė premjerė.
Dar 25 projektais ketinama į Lietuvos teisę perkelti Europos Sąjungos direktyvas, o trimis – įgyvendinti Valstybės kontrolės rekomendacijas.
I. Šimonytės teigimu, dar vienas paketas, susijęs su „Naujos kartos Lietuvos“ planu, yra Ilgalaikės priežiūros įstatymo projektas, kuris pakeistų ar įteisintų naują šių paslaugų modelį.
„Tai būtų pradinis reformos etapas, nes pilna reforma arba pilnas visiškų visų paslaugų suteikimas viešaisiais pinigais reikalautų ir milžiniškų lėšų, ir milžiniškų žmogiškųjų išteklių toms paslaugoms teikti, tai šiuo metu yra sukalibruota labai aiški reforma iki maždaug 2027 metų ir vėliau būtų reikalinga jau įsivertinti tolesnes galimybes šias paslaugas plėsti ir galbūt išplėsti jas dar labiau, tačiau atitinkamai turint tam finansinius išteklius“, – pabrėžė premjerė.
Pavasario sesijos darbų programos projekte įrašyta daugiau kaip 460 teisės aktų projektų be lydimųjų. Vyriausybė į sesijos darbų programą siūlo įrašyti 92, prezidentas Gitanas Nausėda – 23, Seimo nariai – 254 teisės aktų projektus. Dalis į darbų programą įrašytų projektų jau yra pateikti ankstesnėse sesijose ir bus tęsiamas tolesnis jų svarstymas.
Naujausi komentarai