Premjerė: deja, negalima atmesti ir ribojimų sugriežtinimo galimybės

Premjerė Ingrida Šimonytė pripažįsta kol kas negalinti atmesti galimybės, kad epidemiologinei situacijai Lietuvoje pablogėjus, Vyriausybei vėl tektų sugrąžinti griežtesnius karantino ribojimus.

Visgi ministrė pirmininkė pabrėžia, kad esminis prioritetas dabartinėje situacijoje yra paskiepyti vyresnius nei 70 metų amžiaus asmenis, o po to, anot jos, gyventojams bus galima leisti prisiimti daugiau asmeninės atsakomybės.

„Negaliu atmesti, deja, nieko. Ir, man atrodo, kitų valstybių patirtis yra gana iškalbinga. Daugelyje valstybių padėtis turbūt yra panaši kaip Lietuvoje, karantinai tęsiasi mėnesių mėnesiais, visuomenės yra pavargusios, žmonės įvairiai laikosi apribojimų ir tas pasipiktinimas yra gana ryškus“, – Vyriausybėje surengtoje spaudos konferencijoje trečiadienį teigė I. Šimonytė.

Negaliu atmesti, deja, nieko. Ir, man atrodo, kitų valstybių patirtis yra gana iškalbinga.

Premjerė akcentavo, kad dabar prioritetinė užduotis yra apsaugoti sveikatos sistemą ir pažeidžiamiausius visuomenės narius, t.y. senjorus, perkopusius 70 metų amžiaus ribą.

„Suprantu, kaip yra nelengva, ir suprantu, kad kartais atrodo, jog neaišku, ko lauki laikydamasis tų apribojimų. Bet dabar mes turime visi sutarti, kad laukiame savo senjorų paskiepijimo, po to tuomet jau galėsime turbūt tos atsakomybės kiekvienas sau prisiimti ir daugiau, nes nuo mūsų veiksmų kils mažesnė rizika tiems, kurie yra labiausiai pažeidžiami“, – sakė ministrė pirmininkė.

I. Šimonytė taip pat atkreipė dėmesį ir į tai, kad pastarąją savaitę epidemiologinės situacijos gerėjimas yra sustojęs. Visgi ji teigė šių naujų tendencijų kol kas nesiejanti su pastarąją savaitę priimtais karantino švelninimais.

„To tiesiogiai nesiečiau ar bent jau neturiu pakankamai duomenų, kad galėčiau tiesiogiai susieti su konkrečių paslaugų atlaisvinimu. Tačiau, kad žmonių mobilumas nuo atlaisvinimo yra ženkliai padidėjęs ir tai rodo mobilumo duomenys, tai yra faktas“, – sakė premjerė.

„Kita vertus, vis tiek einant į priekį ir vakcinuojant vis daugiau žmonių, žinoma, kad tie apribojimai turės kažkaip keistis ir modifikuotis, todėl, kad visuomenės apsaugos laipsnis tokiu būdu taip pat keisis“, – pridūrė ji.

Visgi Vyriausybės vadovė akcentavo, kad priežasčių, kodėl epidemiologinė situacija imtų blogėti ir dėl to tektų grįžti į griežtesnį karantino režimą, gali būti įvairių.

„Galbūt dėl to, kad kas nors atvykęs (iš užsienio – ELTA) bus užsikrėtęs su kokia nors mutacija, kuri sparčiai plinta, ir dėl to turėsime kažkokį didesnį atvejų kilimą, čia juk priežasčių gali būti daug ir įvairių. Tai gali taip atsitikti, bet labai norėčiau tikėti, kad prie kažkokių griežčiausių apribojimų grįžti mums jau nereikės“, – sakė I. Šimonytė.NAUJAUSI KOMENTARAI

Alis...

Alis... portretas
pritariu karantino griežtinimams, bet nepritariu judėjimo apribojimams...

Anonimas

Anonimas portretas
APIE KOKIA ATSAKOMIBE KALBI ŠIMONE TRYS MĖNESEI TIK BLOGIAU NIEKO DORO NESUGEBAT TAUTA MATO TAS JUSU SEIME NESAMONES KA PLIURPIA TA NESTABILI ARMOŠKAITE KOKIOS DURNOS ČMIL KALBOS IR NIEKO NEMATOM TIK PEDERASTU VĖLIAVĖLES SEIME IR TO DAŽYTOM LUPOM AUSKARUOTO GAZDINIMUS KAD JAU I PROKURATURA EIS ŽMONES SKUSTI SODINTI IR KAD SEIMAS TAIPAT SEKS IR TEIS ŽMONES

???

??? portretas
Idomu tik viena: ar Antakalnio princesė jau išplovė dobrovolskos ir raskevičiaus TRIUSIKĖLIUS?
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių