Prezidento rinkimai: norai ir galimybės

  • Teksto dydis:

Artėjant prezidento rinkimams, viešumoje vienas po kito jau pasirodo pavardės asmenų, kurie prisipažįsta, kad dalyvaus ar jau svarsto dalyvauti šioje kovoje, praneša LNK.

Plačiau apie tai papasakojo politologas Lauras Bielinis.

– Manau, kad konservatorių gretose vyksta intensyvios diskusijos. Yra keletas kandidatų sąraše. Bet atranka vis dar vyksta. Artimiausiu laiku jie tarpusavyje susitars. Įvyks šioks toks susitikimas konservatorių gretose, kuris apspręs kandidatą, kuris taps jų atstovu rinkimuose į prezidentus.

– Partija labiausiai siūlė premjerę Ingridą Šimonytę. Ar įmanoma, kad premjerė dar kartą ryžtųsi prezidento rinkimams? Kuo ji galėtų būti patraukli rinkėjams?

– Teoriškai tai yra įmanoma. Viskas yra įmanoma šiame pasaulyje. Ji kaip veikianti politikė, premjerė, demonstruoja gana didelį aktyvumą, poziciją. Ne visi su ja sutinka. Kyla daug politinių prieštaravimų, ginčų pačioje konservatorių partijoje. Tačiau I. Šimonytė yra pakankamai žinoma, nereikės kurti jos įvaizdžio iš naujo. Manau, ji gali kandidatuoti. Bet konservatorių partija ir ji pati turi apsispręsti.

Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:

 

 

– Ar iš pareigas einančio premjero posto yra įmanoma laimėti prezidento rinkimus?

– Premjero postas yra ypatingas tuo, kad visos problemos, kurios iškyla visuomenei, yra užmetamos Vyriausybei, už kurią atsakingas premjeras. Taip I. Šimonytė sutelkia savyje visus priekaištus, kuriuos visuomenė turi. Dalis visuomenės mato I. Šimonytę kaip savo problemų šaltinį. Nors tai yra netiesa, tačiau taip galvoja labai daug žmonių.

– Partiečiai toliau siūlo pirmininką Gabrielių Lansbergį bei socialinės apsaugos ir darbo ministrę Moniką Navickienę. Ar galima sakyti, kad ji ir yra realiausia konservatorių kandidatė?

– Mums iš šalies žiūrint, yra labai sunku pasakyti. Greičiausiai ir pačiame konservatorių partijos viduje nėra iki galo apsispręsta. Tai, kad apie ją kalbama vis daugiau, rodo, kad tam tikra grupelė viduje bando ją iškelti į kandidatus. Nežinau, ar jai pasiseks. Ir kiti numatomi kandidatai yra pakankami stiprūs.

– Kuo ministrė M. Navickienė galėtų būti patraukli rinkėjams?

– Nemanau, kad jai yra šansų nugalėti dabartinį prezidentą. Prezidentas G. Nausėda gana stipriai lenkia visus įmanomus kandidatus. Per šitą trumpą laiką būtų nepaprastai sunku pavyti prezidentą. Nebent prezidentas padarytų kokią nors esminę klaidą, o jis tokių klaidų nepadarys, nes yra patyręs. Esu tikras, kad koks bebūtų kandidatas iš konservatorių partijos, jo pagrindinis uždavinys bus ne laimėti rinkimus, o pristatyti save taip, kad būtų galima sekančiuose rinkimuose pasiekti pergalę.

– Dar vienas galimas kandidatas yra krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas. Pagal reitingus jis yra gana aukštai. Bet jis yra tarsi nustumtas partijos vadovybės. Kodėl?

– A. Anušauskas kaip asmenybė atrodo gana simpatiškai. Visuomenė į jį žiūri palankiai. Tačiau savo politinėje pozicijoje jis pasireiškė kelis kartus gana neapgalvotai ir tai sukėlė tam tikrą sujudimą politikų gretose. Manau, jis turi stiprią opoziciją konservatorių partijoje. Jam bus sunku įsiterpti į kandidatų gretas. Dar klausimas, ar jis iš tikrųjų norėtų to siekti. Dėl klaidos, kurią jis padarė, paviešindamas ne visai atvirus faktus apie tankų pirkimą, jis neturi jokių šansų.

Prezidentas G. Nausėda gana stipriai lenkia visus įmanomus kandidatus. Per šitą trumpą laiką būtų nepaprastai sunku pavyti prezidentą.

– Mes dar nežinome, ar G. Nausėda kandidatuos antrai kadencijai. Ar kas nors iš kandidatų turi realų šansą prieš G. Nausėdą?

– Šiuo metu niekas neturi šanso. Didžioji dalis visuomenės nusisuka nuo konservatorių ir sekančiuose rinkimuose dominuos centro kairė. Konservatoriai turi tenkintis tuo, ką turi ir galvoti ne apie šiuos, o apie sekančius rinkimus.NAUJAUSI KOMENTARAI

Juozas

Juozas portretas
Ta merga taip mėgdžioja Gerb. Dalią, bet gaunasi tik arogantiška boba.

Rasa

Rasa portretas
IKI VĖMIMO KOKTUS SNUKIAI

Petras to patrijotas

Petras to patrijotas portretas
Tu patrijote labai atsilikes kad kalbi apie toki pat kaip r jie apie jo drauga Borisova ir kaip buvo konservas vilniu švarino tokie toki išėdė pasitapšnojo ir gana Kada jus lietuvei imsit galvoti jusu makaulės prišiktos nemastančios vargas lietuvėlei nuo tokiu balvonu lietuviu
VISI KOMENTARAI 31

Galerijos

Daugiau straipsnių