R. Karbauskis: G. Nausėda vetuos turto civilinio konfiskavimo įstatymą

„Valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis sako, kad prezidentas Gitanas Nausėda penktadienį jį informavo apie sprendimą vetuoti Turto civilinio konfiskavimo įstatymą.

Pasak R. Karbauskio, su šalies vadovu sutarta, kad prezidentas kartu su veto pateiks įstatymo pataisas, o valdantieji „valstiečiai“ toms pataisoms pritars.

„Mes sutarėme su prezidentu, kad vetuos su pataisomis, ir tokiu atveju mes galėsime labai drąsiai tą veto tenkinti ir priimti įstatymą su pataisomis“, – žurnalistams prie Prezidentūros sakė R. Karbauskis.

Seimas įstatymą dėl turto civilinio konfiskavimo priėmė antradienį.

Asmens turtą įstatymas leistų konfiskuoti, jei asmuo priklauso nusikalstamoms grupuotėms, įtariamas, kaltinamas ar nuteistas už sunkius ir kai kuriuos apysunkius nusikaltimus, pavyzdžiui, prekybą žmonėmis, plėšimą, turto prievartavimą, su kontrabanda, narkotikais susijusius korupcinius nusikaltimus.

Taip pat konfiskuoti turtą būtų leidžiama, jeigu jo vertė neatitinka asmens teisėtų pajamų, ir šis skirtumas viršys 100 tūkst. eurų.

Įstatymo šalininkai sako, kad turto civilinis konfiskavimas padės kovoti su korupcija.

Kritikai sako, kad šis įstatymas gali pažeisti nekaltumo prezumpciją ir neproporcingai apriboti žmonių teisę į nuosavybę.

Už įstatymą balsavo 73 Seimo nariai – jam pritarė ne tik valdančiosios koalicijos partijos, bet ir dalis konservatorių. Liberalai ir socialdemokratai projektui nepritarė.

Jokios konfrontacijos nėra

Jokios konfrontacijos tarp Prezidentūros ir Seimo su Vyriausybe nėra, po susitikimo su prezidentu Gitanu Nausėda sako valdančiosios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos vadovas Ramūnas Karbauskis.

„Tikrai galiu užtikrinti visuomenę, kad jokios konfrontacijos tarp Prezidentūros ir Seimo bei Vyriausybės nėra, tiesiog yra skirtingos nuomonės dėl ministro J. Narkevičiaus“, – penktadienį po susitikimo žurnalistams sakė R. Karbauskis.

Jokios konfrontacijos tarp Prezidentūros ir Seimo bei Vyriausybės nėra, tiesiog yra skirtingos nuomonės dėl ministro J. Narkevičiaus.

Jis teigė, kad situacijos dėl susisiekimo ministro Jaroslovo Narkevičiaus stengėsi išvis neaptarinėti, nes „bet kokiu atveju atsakomybę už ministrą prisiėmė ministras pirmininkas, koalicija padarė savo sprendimą“.

„Mes galime nesutarti vienoj ar kitoj nuomonėj, bet susipriešinimo jokio nėra. (...) Šiandien buvo labai konstruktyvus pokalbis, jei išsireikšti kokiomis nors metaforomis, būtų rūkymas kokios nors taikos pypkės, tikrai tai galima vadinti labai konstruktyviu pokalbiu, labai geru“, – kalbėjo R. Karbauskis.

Prezidentūra po susitikimo savo ruožtu pranešė, kad G. Nausėda nekeičia nuomonės susisiekimo ministro klausimu. Valstybės vadovas dar lapkritį pareiškė nepasitikįs susisiekimo ministru ir paragino jį trauktis.

„Klausimais, dėl kurių yra esminių nuomonės skirtumų, taikos pypkės nerūkomos“, – pranešime cituojamas G. Nausėda.

Išsakė nepasitikėjimą VTEK sprendimais

Penktadienį prieš susitikimą su R. Karbauskiu G. Nausėda žurnalistams Kaune sakė nebematantis prasmės aptarinėti J. Narkevičiaus situacijos.

Jis teigė šiuo metu laukiantis Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos sprendimo.

„Mano veiksmai visi yra padaryti. Laukiame Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos išvadų tiek dėl pono Narkevičiaus, tiek dėl kelio asfaltavimo – bus matyti, bus įvertinta viskas“, – sakė G. Nausėda.

Vėliau penktadienį po susitikimo su prezidentu „valstiečių“ vadovas R. Karbauskis žurnalistams tvirtino išsakęs savo kritišką požiūrį į VTEK.

„Išsakiau pokalbyje požiūrį į VTEK situaciją, į pasitikėjimą VTEK, kuris yra gerokai susvyravęs po eilės skandalų. Tie sprendimai tokie nevienareikšmiai, kai žmogus pažeidžia įstatymą, sulyginami su tuo, kad žmogus neįregistravo, kad tapo ministru, viskas sumesta į vieną krūvą, konservatoriai niekada nesvarstomi, jie persiunčiami Seimui, o mes labai aktyviai svarstomi“, – kalbėjo R. Karbauskis.

„Turiu pagrindą sakyti, kad Seime pasitikėti VTEK sprendimu, koks jis bebūtų, pagrindo mes neturėsim“, – reziumavo „valstiečių“ vadovas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Gal reiktu pakoreguot...

Gal reiktu pakoreguot... portretas
Anukelis disponuoja berods 20 milijonu, tai gal reiktu pradet ne nuo 100000, bet nuo kokio 21 miljono...

zenonas išpriekulis

zenonas išpriekulis portretas
Mane atstolis banditas A.Selezniovas bendradarbiaudanas su teiėja V..Olcvikiene apiplėšė už maždaug du šimtus tūkstančių eurų. Dokumentai yra, nėra jų mokančių skaityti? Gerai mane mokino Vytautas Piesliakias Baudžiamąją teisę, Matomai ne visus? Mano tel. 8 662 33770.

Neisterikuokit

Neisterikuokit portretas
Didžiausių vagių konfiskavimo įstatymas nepalies. Bus kaip visada: cyps mažiukai. Kaip su žemės mokesčiu kad buvo - turėjai nosine užklojamą sodelį panamėj, mokestį mokėjai, nors jokio biznio iš savo sodelio nedarei, tiesiog obuolių rudenį pasmaguriaut pasiskindavai, o čia valdžia pyst pliaukšt žemės įkainius perskaičiavo, nieko naujo neįsigijęs siaubingai turtingas pasidarei, mokėk dešimt, o tai ir šimtą (jei tavo rajonas madingas pasidarė) kartų didesnį mokestį! Su konfiskavimu irgi taip bus. Judi kruti per gyvenimėlį, kol sveikatos turi, užsikruti šiaip taip stogą virš galvos, o čia valdžia pyst pliaukšt NT kainas perskaičiavo - o tu jau pensijoj, nei sveikatos, nei pinigų nebeliko, tavo stogas virš galvos tau ne pagal pajamas, reik konfiskuot!
VISI KOMENTARAI 13
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių