R. Masiulis: R. Karbauskio kaltinimai dėl e. sveikatos atrodo liguistai

Buvęs susisiekimo ministras Rokas Masiulis teigia, kad „valstiečių“ lyderio Ramūno Karbauskio kaltinimai neva jis turi prisiimti atsakomybę dėl liepos mėnesį sutrikusios ir daugiau nei savaitę neveikusios e.sveikatos sistemos, yra visiškas absurdas.

Be to, R. Masiulis teigė, kad jam dar būnant ministru, jis ne kartą kalbėjosi su sveikatos apsaugos ministru Aurelijumi Veryga apie e. sveikatos sistemos problemas.  

„Liguistai atrodo pono Karbauskio bandymai mane kaltinti viskuo, kuo tik įmanoma. Registrų centras seniai priklauso Ekonomikos ir inovacijų ministerijai (EIMIN), o ir valdantieji ten skyrė ministrą. Tai vien dėl to šis kaltinimas yra nelogiškas. Kai RC priklausė Susisiekimo ministerijai, per tą laiką mes ne kartą akcentavome bėdas su e. sveikata. Priminsiu, kad Susisiekimo ministerija atliko e. sveikatos problemų auditą. Buvo tiriama, kaip blogai ji buvo daroma ir kokios problemos buvo. Kol aš buvau ministras, tiek RC, tiek mūsų ministerija ne kartą kreipėsi į Sveikatos apsaugos ministeriją (SAM), nes pati e. sveikatos sistema ir priklauso SAM. Taisymas turi būti finansuojamas, organizuojamas SAM lėšomis“, – Eltai sakė R. Masiulis.

Tikrai esu su ponu Veryga kalbėjęs apie tai ir jis pats žinojo, kad ten yra bėdų. RC raštus rašė būtent dėl serverių ir ne vieną... Daug raštų buvo.

R. Masiulis primena, kad su A. Veryga dėl e. sistemos problemų kalbėjosi ir RC bei Ligonių kasų vadovai. Pasak jo, valdantieji jau kurį laiko žinojo e. sistemos problemas, bet atitinkamų veiksmų nesiėmė.

„Tikrai esu su ponu Veryga kalbėjęs apie tai ir jis pats žinojo, kad ten yra bėdų. RC raštus rašė būtent dėl serverių ir ne vieną... Daug raštų buvo. Mes su RC vadovu ėjome pas p. Verygą, nes matėme, kad neatsiliepiama į RC raštus, o sistemų problemas būtinai reikia spręsti. Tame susitikime buvo ir Ligonių kasų direktorius. Ėjo kalba, kaip rasti finansavimą. Vėliau buvo viskas perduota ekonomikos ir inovacijų ministrui Virginijui Sinkevičiui su visomis informacinėms sistemomis. Juk EIMIN buvo perduotas visų informacinių sistemų valdymas, tai viskas buvo vienose rankose. Grubiai sakant, valdantieji visas galimybes turėjo“, – teigė R. Masiulis.

R. Masiulis taip pat priminė, kad 2018 m. gegužę jo vadovaujama ministerija atliko e. sveikatos sistemos auditą. Atlikus auditą paaiškėjo, kad ,nepaisant išleistų milijonų, sistema nuolat stringa.

„Lėšų švaistymas ir neracionalus naudojimas, viešųjų pirkimų pažeidimai, stringanti sistema, nepasiteisinusios technologijos ir apmokėti nebaigti darbai, o pasibaigus sutartims – milijonai sistemos priežiūrai bei masinis laikinas projekte paslaugas teikusių įmonių darbuotojų įdarbinimas VĮ Registrų centre“, – rašoma 2018 m. audito ataskaitoje. 

ELTA primena, kad R. Karbauskis teigia nematąs bendrapartiečio A. Verygos atsakomybės dėl liepos mėnesį sutrikusios ir daugiau nei savaitę neveikusios e.sveikatos sistemos. Jo teigimu, kalčiausias šioje istorijoje yra buvęs susisiekimo ministras Rokas Masiulis.

„Šioje vietoje turėtų būti pretenzijos ne Verygai, o Registrų centrui ir tiems žmonėms, kurie turėjo susitvarkyti. Žmogus, kuriam reikia pakabinti lentelę su užrašu, kodėl taip yra – tai yra Rokas Masiulis“, – „Žinių radijui“ teigė politikas.

„Registrų centras niekada nebuvo pavaldus Sveikatos apsaugos ministerijai. Registrų centras buvo pavaldus Susisiekimo ministerijai: tada, kai reikėjo priimti sprendimus, jai vadovavo Rokas Masiulis. Jis turėjo priimti sprendimus, bet jų nesugebėjo priimti dvejus metus“, – aiškino „valstietis“.

Registrų centro sistemos sutriko liepos 20-ąją, kai Vilniuje po praūžusios liūties trūko vamzdis ir buvo užlietos serverinės. Vanduo pateko į Registrų centro Duomenų centro patalpas. e.sveikatos sistema neveikė daugiau nei savaitę.NAUJAUSI KOMENTARAI

To Raimonda

To Raimonda portretas
Nusiemt vatine ir tapot tu pačiu komunistų gerbėja. Beja o kas tas Masiulis? Eilinis aukšto lygio vadybininkas, mokantis gražiai pakalbėti ir vygdyti nurodymus, jokios fantazijos ir tiek.

Raimonda

Raimonda portretas
Kaip gaila, kad vatnikų vadeiva neprisiima kaltės sau. Jis yra gaujos vadeiva, todel yra atsakingas už viską, kas vyksta jo diktatoriškos valstybės valdyme. Jis įsimylėjęs Verygą, todėl puola visai nekaltą zmogų, o Verygos jis niekada nekaltins. Net jei tas ir tvirtins, kad kaukės neapsaugo nuo viruso, o po kelių savaičių teigs priešingai. Kaltas bus ne Karbauskis, ne Skvernelis, ne Veryga, o kas nors kitas, greičiausiai kas nors iš konservatorių partijos. Maždaug numanome, kas. Kaltas bus tik tas, kas nepriklauso jo paties gaujai.

kaip

kaip portretas
sunes 1 ant kito o istikruju visi 1 /karuselei/ nepasidalina riebiu/kaulu/ o moraligoniai jie visi nes po venrkratvyrusine padange nesijaucia Hipokrato sielos nes jai butu baisu. pamaci/us ka isdarineja sie /medikai/ po PSO skeciu po kuriuo vien juockiai?...
VISI KOMENTARAI 9
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių