S. Skvernelis dalyvavo Tulpių žydėjimo šventėje

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis šeštadienį dalyvavo Burbiškio dvaro Tulpių žydėjimo šventėje „Šimtmečio istorijos įkvėpti“ ir žavėjosi nuostabia tulpių kolekcija.

Spalvingoje tulpių jūroje gegužės mėnesį Burbiškis nuskęsta jau aštuonioliktą kartą.

Šiais metais Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui skirtoje šventėje susibūrė rajono gimnazijų bendruomenės, kurios sukuria tam tikrą atmosferą. Atvykusieji į dvarą pirmąją šventės dieną atsiduria XX amžiaus pradžios Lietuvoje. Čia taip pat galima pajusti partizaninių kovų dalyvių ryžtą ir pasipriešinimą okupacijai, apsilankyti gūdžiame okupacijos laike, patirti Atgimimo, Baltijos kelio jaudulį, ir atsidurti dabartinėje laisvoje Lietuvoje. Burbiškio dvaro konferencijų salėje veikia netradicinė ir įdomi kraštietės dailininkės Lauros Guokės paveikslų paroda „Lietuvos kaime“.

„Labai džiaugiuosi po savaitės darbų atvykęs į šią nuostabią žiedų šventę. Tokio margo ir didelio tulpių kilimo dar neteko matyti. Sveikintina, kad vietos bendruomenė aktyviai kuria prasmingas laisvalaikio praleidimo formas. Tai didina regiono žinomumą ir gyvybingumą. Saugokime ir stiprinkime mūsų senąsias tradicijas. Tik išlaikydami autentiškumą, esame ir būsime įdomūs bei išskirtiniai“, - Vyriausybės spaudos tarnybos pranešime cituojamas Premjeras.

Dvaro sode šiais metais žydės atnaujinta tulpių kolekcija - per 460 rūšių ir formų tulpės, ši kolekcija dar papildyta 18 naujų rūšių. Numatyta, kad Burbiškio dvare koncertuos meno kolektyvai ir jaunimo grupės, abi šventės dienas lankytojų lauks unikali restauruotų gramofonų, patefonų paroda, restauruoti senoviniai automobiliai, liaudies meistrų gaminių mugė, įvairūs atrakcionai.

Burbiškio dvare XX amžiaus pradžioje buvo sukaupta daug meno vertybių, čia buvo puoselėjama senoji bajoriška dvarų kultūra. Dvaro savininkai Baženskiai kūrė didelį ir puošnų parką, jame statė paminklus, skulptūras, kaupė archyvą ir biblioteką. Adomas Baženskis, dvaro paveldėtojas, gyvenęs Gniezne, Lenkijoje, 1992 metais apleistą, sovietiniais laikais nuniokotą dvarą padovanojo Radviliškio rajono savivaldybei, kuri įsipareigojo jį sutvarkyti ir pritaikyti visuomenės kultūros reikmėms.NAUJAUSI KOMENTARAI

Sūduvis

Sūduvis portretas
Tikrai nuostabus vaizdas ir tiek nuostabių žiedų vienoje vienoje vietoje SUPER. Labai patiko organizavimas, nuostabiai dirbo automobilių parkavimą prižiūrintys policijos pareigūnai ir jų pagalbininkai. Labai gerai išspręstas tualetų klausimas net eilių nebuvo, tik gal drastiškai pakeltas įėjimo mokestis nustebino vis tik labai brangu. Labai nepatiko kaip tarp mugės prekybininkų namudininkų nemaža dalis buvo turgaus prekeivių su pramoninėmis gamyklinėmis prekėmis, betrūko tik prekeivių su dėvėtais rūbais iš vakarų europos.

Anonimas

Anonimas portretas
Leidimas duotas, dabar jau geles gali zydeti.

Aha

Aha portretas
Taip pagerbė prezidentūros tulpių tulpę
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių