Seimas praplėtė neapykantos kriterijų sąrašą: įtraukta odos spalva ir etninė kilmė

Seimas praplėtė neapykantos kriterijų sąrašą, įtraukdamas draudimą diskriminuoti dėl odos spalvos ir etninės kilmės.

Tokios Baudžiamojo kodekso pataisos šią savaitę buvo priimtos atsižvelgiant į Europos Komisijos raginimus, pranešė Teisingumo ministerija. Už jas balsavo 109 Seimo nariai ir penki susilaikė.

„Norime užtikrinti, jog kiekvienas jaustųsi oriai ir saugiai, nepaisant jo lyties, rasės, tautybės, religijos ar kitų kriterijų, todėl labai svarbu inicijuoti teisinių nuostatų pakeitimus, kurie leistų suderinti nacionalinį reguliavimą su ES teise ir taip efektyviau kovoti su homofobija, rasizmu, ksenofobija ar religiniu nepakantumu, ir užkirsti kelią priešiškumo bei smurto apraiškoms“, – sako teisingumo ministrė Evelina Dobrovolska.

Norime užtikrinti, jog kiekvienas jaustųsi oriai ir saugiai, nepaisant jo lyties, rasės, tautybės, religijos ar kitų kriterijų.

Pataisose yra patikslinti Baudžiamojo kodekso straipsniai dėl neapykantos kalbos ir neapykantos nusikaltimų, ir numatyta, kad baudžiamoji atsakomybė grėstų ne tik už diskriminavimą amžiaus, lyties, seksualinės orientacijos, neįgalumo, rasės, tautybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų pagrindu, bet ir dėl odos spalvos bei etninės kilmės.

Teisingumo ministerijos pranešime pažymima, kad artimiausiu metu Europos Komisijos iniciatyva planuojama išplėsti Europos Sąjungos nusikaltimų sąrašą – neapykantos kalba ir neapykantos nusikaltimais.

Anot ministerijos, tai sukurs teisinį pagrindą priimti naują teisėkūros iniciatyvą, kuri užtikrins suderintas neapykantos kalbos ir neapykantos nusikaltimų kriminalizavimo taisykles visoje Europos Sąjungoje.NAUJAUSI KOMENTARAI

baisiausia

baisiausia  portretas
kai vakcinuoti issproge akis dusdami saukia ka tu ne vakcinuotas.... o tu dar nevakcinuotas...jis nevakcinuotas....zinokit jis nevakcinuotas....jezai marija jis nesusivakcinaves.....ziauriau nesu mates

PSD vezdu i galva trenktas sauktienis

PSD vezdu i galva trenktas sauktienis portretas
privalomu mokesciu ir prievoliu atlikejus bei runkeliu augintojus itraukt reikejo... juk taip...tai zemina nes kai pasakai ka nevakcinuotas tai iskart QR koderiai pagatavi uzmust zodziais visokiais...

senas kavenskas

senas kavenskas portretas
tai .... jei pagirsiu savo brangiausią ( po soliarumo ) - kokia tu ruda ! tai jau bus neapykanta dėl odos spalvos ar kaip čia ?
VISI KOMENTARAI 17

Galerijos

Daugiau straipsnių