Pereiti į pagrindinį turinį

Seimas svarstys pacientų neatlygintino pavėžėjimo galimybę iš gydymo įstaigų

2021-04-01 15:07

Seimas svarstys Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos nario Aurelijaus Verygos pateiktas vietos savivaldos įstatymo pataisas, kuriomis siūloma nustatyti savivaldybėms savarankiškąją funkciją – pacientų neatlygintiną pavėžėjimo iš asmens sveikatos priežiūros įstaigų į namus organizavimą.

Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr. / freepik.com nuotr.

Vietos savivaldos įstatymą siūloma papildyti nuostata, reglamentuojančia, kad nuo kitų metų sausio 1 d. asmenų, gyvenančių vietose, kuriose nėra užtikrintas reikiamas susisiekimas viešuoju transportu, neatlygintina pavėžėjimo į ir iš asmens sveikatos priežiūros įstaigą bei namus, kuomet vykstama dėl ligos, nėštumo, gimdymo ir reabilitacijos, turėtų pasirūpinti savivaldybė.

Ketvirtadienį projektui po pateikimo pritarė 49, prieš balsavo devyni, susilaikė 33 Seimo nariai. Pagrindiniu šio klausimo svarstyme paskirtas Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetas. Seimo posėdyje projektą siūloma svarstyti gegužės 20 d. Šiuo klausimu taip pat nuspręsta kreiptis Vyriausybės išvados.

Pasak projekto iniciatoriaus A. Verygos, teikiant asmens sveikatos priežiūros paslaugas pacientams, susiduriama su situacija, kai pacientą greitosios medicinos pagalbos automobiliu arba kitu transportu atvežus į stacionarines asmens sveikatos priežiūros paslaugas teikiančių įstaigų skubiosios pagalbos skyrius ir jam suteikus būtinosios medicinos pagalbos paslaugas, pacientai tolesniam gydymui turi būti išleisti namo, tačiau tokie pacientai neturi galimybės grįžti namo.

„Jeigu jis neturi artimųjų, jeigu jis neturi šeimos narių, kurie juo pasirūpintų ir jį pargabentų. Ir jeigu  tuo metu nebevažiuoja viešasis transportas, jeigu nebėra autobusų, o nutolusiose kaimiškose vietovėse, jūs puikiai žinote, kad tokie autobusai kursuoja ir šiaip ypač retai, tai žmogui tiesiog nelieka kuo grįžti namo“, – problemą išdėstė A. Veryga.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra