Seimo kreipimosi į Konstitucinį Teismą projektas jau įregistruotas

Valdantiesiems atstovaujanti Seimo narių grupė įregistravo nutarimo projektą, kuriame dėl galimų Seimo rinkimų įstatymo pažeidimų siūlo parlamentui su paklausimu kreiptis į Konstitucinį Teismą.

Seimas ketina prašyti Konstitucinio Teismo išvados, ar per Seimo rinkimus šių metų spalio 11 d. daugiamandatėje rinkimų apygardoje Andriui Tapinui ir Viešajai įstaigai „Laisvės TV“ vykdant plataus masto informacinę politinę kampaniją „Viso gero, Woldemortai“ nebuvo pažeistos teisės normos, reglamentuojančios reikalavimus politinės reklamos ir agitacijos žymėjimui, nurodant lėšų šaltinį ir aiškiai atskiriant nuo kitos skleidžiamos informacijos politinės kompanijos laikotarpiu.

Seimas norėtų išsiaiškinti, ar per Seimo rinkimus daugiamandatėje rinkimų apygardoje nebuvo pažeistos Seimo rinkimų įstatymo nuostatos, įtvirtinančios draudimą atitinkamais teisės normose įtvirtintais terminais skelbti kompromituojančią medžiagą nesuteikiant galimybės partijai ir jos kandidatams pareikšti atsakomąją nuomonę.

KT siūloma pasidomėti Seimo rinkimais vienmandatėse Panerių-Grigiškių (Nr. 11) rinkimų apygardoje, kur buvo nustatyti daugybiniai balsų skaičiavimo ir rinkiminės agitacijos taisyklių pažeidimai.

„Ar  nebuvo pažeistos Seimo rinkimų įstatymo nuostatos, įtvirtinančios demokratines rinkimų procedūras, kurių laikymasis yra būtinas rinkimų rezultatų pripažinimui legitimiais ir teisėtais; ar šiurkštūs Seimo rinkimų įstatymo pažeidimai šioje vienmandatėje rinkimų apygardoje leido Vyriausiajai rinkimų komisijai tiksliai nustatyti kandidatus, patekusius į antrąjį Seimo rinkimų turą?“ – tokie klausimai formuluojami KT.

Parlamentarai norėtų KT paklausti, ar per Seimo rinkimus daugiamandatėje rinkimų apygardoje Andriaus Tapino ir Viešosios įstaigos „Laisvės TV“ vykdoma plataus masto informacinė kampanija „Viso gero, Woldemortai“, nukreipta prieš LLRA-KŠS bei pažeidimai vienmandatėse Panerių-Grigiškių rinkimų apygardoje Nr. 11 turėjo esminės įtakos Seimo rinkimams.

Kreipimosi autoriai pabrėžia,  kad šiurkštūs Seimo rinkimų įstatymo pažeidimai gali turėti esminės įtakos rinkėjų valios iškreipimui, politinės valdžios formavimui bei valstybės ir Tautos ateičiai.

Jie taip pat konstatuoja, kad Konstitucijoje nustatyta Seimo teisė kreiptis į Konstitucinį Teismą su paklausimu dėl išvados, ar nebuvo pažeistas Seimo rinkimų įstatymas.

Kreipimosi tekstą pasirašė  Seimo „valstiečiai“, socialdarbiečiai, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos – Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijos atstovai,  tarp kurių Agnė Širinskienė, Ramūnas  Karbauskis, Gediminas Kirkilas, Rita Tamašunienė, Saulius Skvernelis ir kiti.

Seimo nutarimo „Dėl paklausimo Lietuvos Respublikos Konstituciniam Teismui“ projektą planuojama įtraukti į trečiadienį inicijuojamo nenumatyto Seimo plenarinio posėdžio darbotvarkę.NAUJAUSI KOMENTARAI

Kęstas

Kęstas portretas
Kada baigsis Lietuvos vykdoma antilenkiška politika? Lietuviškumas atsirado caro antilenkiškos politikos dėka. "XIX a., caro valdymo metu, būta skaldymo elementų, vienaip elgiamasi su lietuviais, kitaip su lenkais. Kad ir toks manevras Marijampolėje. Miesto rusiškoje mokykloje buvo leista viena lietuvių kalbos pamoka. O Marijampolė priklausė Kongresinei Lenkijai*. Kituose Lietuvos regionuose ta kalba nebuvo dėstoma, o ten buvo. Galima pasakyti, kad iš tos pamokos atsirado visa lietuvių veikėjų karta. Daktarų, teisininkų, kunigų, kurie prisidėjo prie lietuvių tautos atgimimo." Pagrindiniai Lietuvos patriotinio judėjimo pradininkai buvo nuskurdę Lietuvos elito, bajorų, laikiusių lenkų kultūrą jų sava kultūra, atstovai siekiantys pataisyti jų padėtį su okupantų pagalba. Lietuvos taip vadinamų patriotų pagrindinis tikslas yra atimti iš nuo seno įsitvirtinusių Lietuvos miestuose lenkų žemes, turtus ir padėtį. (Apie mokslą-studijas-ekonomiką)

Cha cha cha

Cha cha cha portretas
p. Jadvyga Bieliavska, neatleis jums Tomaševskis už tokį akibrokštą. Jūsų pateiktas “proto milžinų” sąrašas: Širinskienė, Karbauskis, Kirkilas, Tamašunienė, Skvernelis be tokių “šviesulių” kaip Veryga, Narkevičius, Jedinskis yra nieko vertas. Tai kaip tortas be razunų.

Tiesa

Tiesa portretas
Žymiai protingesni ir kutūringesni negu konservai
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių