Seimo sprendimas dėl privalomojo darbuotojų testavimo apskųstas KT

Seimui nesutikus Konstituciniame Teisme (KT) pasitikrinti įstatymo dėl privalomojo darbuotojų testavimo, kreipimąsi į KT inicijavęs Seimo Darbo partijos frakcijos narys Aidas Gedvilas kartu su frakcijos seniūnu Vigilijumi Jukna 50-ies parlamentarų vardu penktadienį kreipėsi į Konstitucinį Teismą.

Kreipimosi į KT iniciatorių nuomone, skubos tvarka priimtos Žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo nuostatos, leidžiančios nušalinti testuotis nesutinkančius darbuotojus nuo darbo, nemokant jiems darbo užmokesčio, galimai prieštarauja šalies Konstitucijai.

„Konstitucijoje numatyta, kad kiekvienas žmogus gali laisvai pasirinkti darbą bei verslą ir turi teisę turėti tinkamas, saugias ir sveikas darbo sąlygas, gauti teisingą apmokėjimą už darbą ir socialinę apsaugą nedarbo atveju. Ar draudimas dirbti neatlikus testo suderinamas su galimybe laisvai pasirinkti darbą? Valdančiosioms partijoms buvo suteiktas šansas pademonstruoti solidarumą ir vienybę su Lietuvos piliečiais, tačiau jiems to nereikia. Todėl vietoje to, kad į KT kreiptųsi visas Seimas, į jį kreipiasi tik Seimo narių grupė“, – sako Seimo narys A. Gedvilas.

„Mes turėjome reaguoti į neišdiskutuotus sprendimus, ribojančius žmogaus laisves ir piliečių lygiateisiškumo principą. Ir, svarbiausia, prieštaraujančių pamatiniam šalies įstatymui – Lietuvos Respublikos Konstitucijai. Šiuo atveju mūsų valdantieji sukūrė precedentą, kuriuo paminami konstitucinės demokratijos principai. Dėl šios priežasties ir kreipiamės į Konstitucinį Teismą“, – sako Seimo Darbo partijos frakcijos seniūnas V. Jukna.

Mes turėjome reaguoti į neišdiskutuotus sprendimus, ribojančius žmogaus laisves ir piliečių lygiateisiškumo principą.

Pasak A. Gedvilo, faktas, kad surinkta 50 Seimo narių parašų, reiškia, kad įstatymo įgyvendinimas neatitinka įstatymų leidėjų lūkesčių.

„Lietuva nėra monarchija, kad ir kaip to norėtų kai kas iš valdančiosios koalicijos. Valdančiųjų valdžia nėra absoliuti ir ją riboja Tautos valia ir Konstitucija. Sprendimas dėl privalomojo testavimo buvo priimtas buldozerio principu, nesigilinant į argumentus ir neatsižvelgus į dirbančiųjų ir darbuotojų interesus ir teises, todėl šio sprendimo atitikimą Konstitucijai turėtų įvertinti teismas. Klausimas dėl tokio sprendimo atitikimo Konstitucijai kilo daugumai Lietuvos žmonių. Jie kreipėsi į mane, todėl jutau pilietinę ir politinę pareigą – vykdyti Tautos valią", – sako Seimo narys A. Gedvilas.

ELTA primena, kad balandžio 15 d. Seimas atmetė nutarimo projektą, kuriuo buvo siūloma kreiptis į Konstitucinį Teismą (KT), prašant ištirti, ar kai kurios Žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo nuostatos dėl privalomojo darbuotojų testavimo neprieštarauja Konstitucijai.

Už tokį nutarimo projektą, kurį pateikė Seimo Darbo partijos frakcijos narys Aidas Gedvilas, po pateikimo balsavo 40 Seimo narių, 58 buvo prieš, 14 parlamentarų susilaikė. Seimo nariai nesutiko, kad projektas būtų tobulinamas, ir 69 balsais nutarė jį atmesti.NAUJAUSI KOMENTARAI

Jonas Lietuvis

Jonas Lietuvis portretas
Konstitucijai prieštarauja kvailų ir ir bukų populistų smirdėjimas Seime. Konstituciją kūrė kad ją skaitytų protingi žmonės , o ne mosuotų kad pridengti savo durnumą.

zenonas

zenonas portretas
Dėi covid -testuojama,dėl tuberkuliozės daro rengenogeamą,dėl helmintų tiria kaprologiniai -taip kad dėl įvairių užkrečiamų ligų atatinkami tyrimai. Sergantys užkrečiamomis ligomis ne visus darbus gali dirbti-todėl dėl covid privalomas testavimas.

Zenonui

Zenonui portretas
O kodėl išskiriama tik covidas ? Kodėl tik dėl jo testuojama ? Ar nėra daugiau užkrečiamųjų ligų ? Suprasčiau , jei testuotų ar neserga tuberkulioze ar neserga virusiniu hepatitu ...ar ...ar ...Pasidomėkite kokiomis užkrečiamosiomis ligomis gali užsikrėsti žmogus :)
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių