- Jūratė Skėrytė, BNS
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas (TTK) trečiadienį nepritarė Seimo Teisės departamento vadovo Andriaus Kabišaičio skyrimui Konstitucinio Teismo (KT) teisėju.
Jo kandidatūrą palaikė trys komiteto nariai, nė vienas nebuvo prieš, penki susilaikė.
Kitiems kandidatams – advokatės Giedrės Lastauskienės ir Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teismo teisėjo Algio Norkūno – komitetas pritarė.
TTK pirmininkas Stasys Šedbaras pranešė, kad už G. Lastauskienės kandidatūrą buvo septyni TTK nariai ir vienas susilaikė.
Jis taip pat informavo, kad A. Norkūno kandidatūrą palaikė šeši parlamentarai ir trys balsuodami susilaikė. Tačiau TTK dirba tik aštuoni Seimo nariai.
BNS atkreipus dėmesį į tai, S. Šedbaras patikslino, kad už A. Norkūno kandidatūrą balsavo šeši komiteto nariai, o susilaikė du.
A. Kabišaičio kandidatūrą į KT pasiūlė dar buvęs Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, o dabar ją oficialiai pateikė Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.
Trečiadienį per TTK posėdį laikinoji Lietuvos Aukščiausiojo Teismo vadovė Sigita Rudėnaitė atkreipė dėmesį, kad skiriasi Seimo nutarimų projektų formuoluotės dėl KT teisėjų.
Prezidentūros teiktame dokumente nenurodyta, kad G. Lastauskienė Konstitucinio Teismo teisėja skiriama devyneriems metams, parašyta, kad ji tiesiog skiriama KT teisėja.
S. Rudėnaitė tvirtino, kad būtent skirtingos formuluotės gali tapti pretekstu vėl nepaskirti KT teisėjų.
„Iki manęs priėjo toks gandas, kad sutrukdyti (paskyrimą – BNS) galėtų tokia procedūrų yda, nes skiriasi nutarimų formuluotės“, – teigė ji.
Aukščiausiojo Teismo vadovė TTK prašė pataisyti nutarimo projektą dėl G. Lastauskienės, nes jau yra buvęs precedentas, kai dėl ydingos formuluotės buvo pažeista Konstitucija.
Pernai balandį dėl Prezidentūros neteisingai parengto Seimo nutarimo S. Rudėnaitė be pagrindo buvo atleista iš Aukščiausiojo Teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininkės pareigų. Konstitucinis Teismas vėliau išaiškino, kad Prezidentūros teiktas dokumentas prieštaravo Konstitucijai.
Seimas dėl kandidatų į KT teisėjus planuoja balsuoti ketvirtadienį.
Dvi iš dabar pateiktų kandidatūrų pernai balandį Seime jau buvo atmestos – tai prezidento Gitano Nausėdos teikta advokatės G. Lastauskienės ir Lietuvos Aukščiausiojo Teismo pirmininkės S. Rudėnaitė siūlyta teisėjo A. Norkūno kandidatūra.
Tuomet pritarimo nesulaukė ir Seimo pirmininko V. Pranckiečio teikta buvusios KT kanclerės Ingridos Danielienės kandidatūra. Vietoj jos dabar teiktas A. Kabišaitis.
Tuomet kaip pagrindinis priekaištas kandidatams minėta, jog tai nėra konstitucinės teisės specialistai.
Konstitucija numato, kad Konstitucinis Teismas kas treji metai atnaujinamas vienu trečdaliu. Teismą sudaro devyni teisėjai, skiriami devyneriems metams ir tik vienai kadencijai.
Konstitucinio Teismo pirmininko Dainiaus Žalimo bei teisėjų Gedimino Mesonio ir Vyto Miliaus kadencija baigėsi praėjusių metų kovo 19 dieną. Jie eina pareigas, kol bus paskirti nauji teisėjai.
KT teisėjus skiria ir atleidžia Seimas.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
VTEK: dirbdama Elektrėnuose dabartinė Seimo narė supainiojo interesus1
Prieš patekdama į Seimą ir vadovaudama Elektrėnų profesinio mokymo centrui Silva Lengvinienė pateko į interesų konfliktą, konstatavo Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK). ...
-
G. Landsbergis – TS-LKD partijos pirmininkas dar ketveriems metams17
Valdančiosios Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) taryba patvirtino dabartinį lyderį Gabrielių Landsbergį partijos pirmininku dar vienai ketverių metų kadencijai. ...
-
Buvusi viceministrė įsidarbino ministerijos inicijuotame milijoninės vertės projekte3
Buvusi kultūros viceministrė Ingrida Veliutė nuo sausio dirba su 2,5 mln. eurų vertės projektu Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje. ...
-
I. Šimonytė: tiems, kuriems nepatinka ši valdžia, galės 2024 m. išsirinkti tuos, kurie patiks119
Premjerė Ingrida Šimonytė, komentuodama pastarosiomis savaitėmis įsiplieskusias diskusijas dėl Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininko Tomo Vytauto Raskevičiaus, sako, kad tie, kurie yra nepatenkinti Seimo komitetų pirmininkais ar apskri...
-
Vizos humanitariniu pagrindu atvykusiems baltarusiams automatiškai nebus pratęsiamos15
Nacionalinės vizos, pasibaigus jų galiojimui, humanitariniu pagrindu į Lietuvą atvykusiems baltarusiams automatiškai nebus pratęsiamos, atvykusieji gali pateikti prašymą dėl leidimo gyventi arba dėl naujos nacionalinės vizos. ...
-
Prezidentas žada siekti, kad dalis jo mokestinių siūlymų nebūtų atidėti1
Valdantiesiems svarstant atidėti svarstomų mokestinių pakeitimų įsigaliojimą iki 2023-iųjų, prezidentas Gitanas Nausėda sako sieksiantis, kad kai kurios jo iniciatyvos būtų įgyvendintos anksčiau. ...
-
G. Nausėda tikisi ES sutarimo dėl COVID-19 skiepų pasų artimiausiu metu5
Prezidentas Gitanas Nausėda tikisi Europos Sąjungos (ES) sutarimo dėl COVID-19 skiepų pasų artimiausiuose ES viršūnių susitikimuose. ...
-
G. Nausėda sako, jog dalyvaus EVT „visa apimtim“, vetuotų atstovavimą įteisinantį įstatymą5
Prezidentas Gitanas Nausėda tvirtina, kad yra nusiteikęs „visa apimtimi“ toliau pats dalyvauti Europos Vadovų Tarybos (EVT) susitikimuose, taip pat tvirtina, jog vetuotų įstatymą, reglamentuojantį, kas atstovauja šaliai šiame f...
-
Klaipėdos miesto taryboje – nauja frakcija6
Klaipėdos miesto taryboje įsikūrė nauja frakcija. Trys tarybos nariai paliko frakciją „Už ateities Klaipėdą“ ir įkūrė naują – „Už Klaipėdos ateitį“. ...
-
V. Čmilytė-Nielsen: svarbu, kad pandemija netaptų vienintelė tema10
Koronaviruso pandemija dominuoja politikų darbotvarkėje, tačiau svarbu, kad ji netaptų vienintele tema, sako Liberalų sąjūdžio pirmininkė, parlamento vadovė Viktorija Čmilytė-Nielsen. ...