Pereiti į pagrindinį turinį

Seimo teisininkai aiškinsis, ką daryti su komisija dėl V. Uspaskicho neliečiamybės

2014-04-17 13:42
Viktoras Uspaskichas
Viktoras Uspaskichas / T.Lukšio/BFL nuotr.

Seimo teisininkams teks aiškintis, ką daryti su „tvarkiečio“ Petro Gražulio vadovaujama komisija dėl Darbo partijos įkūrėjo Viktoro Uspaskicho neliečiamybės panaikinimo.

Komisijai Seimo paskirtas darbo laikas jau pasibaigęs, o registruotas nutarimo projektas su siūlymu terminą pratęsti nebuvo pateiktas. Ketvirtadienį per plenarinį posėdį opozicijos lyderis Andrius Kubilius klausė, kas kaltas dėl tokios situacijos ir klausimo vilkinimo.

Seimo pirmininkė Darbo partijos vadovė Loreta Graužinienė sakė, kad situaciją reikia aiškintis su Seimo kanceliarijos Teisės departamentu - ar pasibaigus įgaliojimų laikui komisijos darbą galima pratęsti, ar reikia ją sudaryti iš naujo.

„Turime išsiaiškinti, ar galime teisiškai teikti P.Gražulio registruotą projektą dėl pratęsimo, ar mes teisiškai turime iš naujo formuoti. Aš dar su Teisės departamentu nespėjau išsiaiškinti, iki antradienio aš šitai padarysiu, jei bus teisiškai pasiūlytas sprendimas, jį realizuosiu“, - į konservatorių vadovo klausimą atsakė L.Graužinienė.

Seimo komisija, nagrinėjanti generalinio prokuroro prašymą panaikinti „darbiečio“ V.Uspaskicho Seimo nario imunitetą, nusprendė, kad jos netenkina Teismo ekspertizės centro specialisto išvada dėl V.Upaskicho žodžių ir nutarė atlikti papildomą ekspertizę, taip pat išsiuntė institucijoms kitus prašymus.

Savo siūlymą Seimui, ar tenkinti generalinio prokuroro Dariaus Valio prašymą leisti patraukti V.Uspaskichą baudžiamojon atsakomybėn, komisija turėjo pateikti iki balandžio 4 dienos, tačiau terminas baigėsi dar nesulaukus atsakymų. P.Gražulis įregistravo projektą dėl komisijos darbo pratęsimo, tačiau į plenarinių posėdžių darbotvarkę jis nebuvo įtrauktas.

V.Uspaskichą traukti baudžiamojon atsakomybėn prašoma dėl nepagarbos teismui. Generalinio prokuroro prašymas Seimą pasiekė dar praėjusių metų spalio pradžioje.

Į darbotvarkę klausimas buvo įtrauktas baigiantis lapkričiui, o opozicijai nesutikus su P.Gražulio kandidatūra į komisijos pirmininkus komisijos sudarymas dar nusikėlė.

Pagal Konstituciją, Seimo narys be Seimo sutikimo negali būti traukiamas baudžiamojon atsakomybėn, suimamas, negali būti kitaip suvaržoma jo laisvė.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra