Pereiti į pagrindinį turinį

Sieks užkirsti kelią civilinės sąjungos priėmimui: kai kurie pakeitė nuomonę

Netylant kalboms, jog ketvirtadienį į Seimo darbotvarkę ketinama įtraukti Civilinės sąjungos įstatymą, opozicinės frakcijos ketina užkirsti kelią projekto priėmimui, nedalyvaudamos balsavime. Norint priimti šį įstatymą, reikia, kad balsavimui registruotųsi bent 71 Seimo narys. Visgi, šįkart nuo valdančiųjų nusigręžti ketina ir anksčiau iniciatyvą palaikę Seimo socialdemokratai. Jie tikina užkulisiniuose politiniuose konservatorių ir „laisviečių“ žaidimuose nedalyvausiantys.

Sieks užkirsti kelią civilinės sąjungos priėmimui: kai kurie pakeitė nuomonę
Sieks užkirsti kelią civilinės sąjungos priėmimui: kai kurie pakeitė nuomonę / Justinos Lasauskaitės ir Freepik.com nuotr.

R. Budbergytė teigia, kad socialdemokratai projekto nepalaikys

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcijos Seime seniūnė Rasa Budbergytė tikina, kad beveik visa jos frakcija Civilinės sąjungos įstatymo nepalaikys, jeigu jis bus įtrauktas į ketvirtadienio posėdžio darbotvarkę. Pasak jos, socialdemokratai nenori dalyvauti tarp valdančiųjų vykstančiuose užkulisiniuose politiniuose žaidimuose.

„Negaliu dėl vieno balso garantuoti, bet iš tiesų kiti (socialdemokratai – ELTA) yra kaip ir apsisprendę, kad nepalaikys“, – Eltai teigė R. Budbergytė.

„Šiuo metu Laisvės frakcija šantažuoja valdančiąją koaliciją, kad, jeigu nebus palaikymo balsų iš koalicijos pusės šiam projektui, tai nebus jų palaikymo Gabrieliaus Landsbergio kandidatūrai į eurokomisaro postą. Ir mes, socialdemokratai, tikrai nebūsime ta politinė jėga, kuri sudalyvaus šiame žaidime ir rūpinsis G. Landsbergio politine ateitimi“, – akcentavo politikė.

Pasak LSDP frakcijos seniūnės, taip pat nesuprantamas šio projekto rėmėjų siekis klausimą įtraukti į paskutinės Seimo sesijos dienos darbotvarkę.

Ir mes, socialdemokratai, tikrai nebūsime ta politinė jėga, kuri sudalyvaus šiame žaidime ir rūpinsis G. Landsbergio politine ateitimi.

„Tokie svarbūs projektai neteikiami paskutinę dieną, kai baigiasi parlamento eilinė sesija. Mes irgi žmonės esame ir nebus ryt kai kurių žmonių, kurie palaikytų tą projektą. Jie yra jau seniai susiplanavę atostogas su šeimomis, tai yra visiškai logiška ir nereikėtų dėl to ant jų pykti. Šeima yra taip pat svarbu kaip ir parlamentaro darbas“, – akcentavo ji.

S. Skvernelis tikina, kad Seimo demokratai balsavime nedalyvaus

Savo ruožtu Seimo Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ seniūnas Saulius Skvernelis tikina, kad jei Civilinės sąjungos įstatymas bus įtrauktas į ketvirtadienio parlamento posėdžio darbotvarkę, jo vadovaujama frakcija balsavime nedalyvaus.

„Tai nėra mūsų politinės darbotvarkės klausimas. Tai yra akivaizdi prekyba poveikiu. Ir šitame procese tikrai negalėsime dalyvauti“, – Eltai teigė S. Skvernelis

„Jie puikiai žino, kad jiems reikia, jog būtų bent 71 dalyvaujantis. Tai čia vienintelis būdas sustabdyti šitą procesą, tai tiesiog nesurinkti 71 Seimo nario salėje“, – pridūrė jis.

Frakcijos lyderis tikina, kad demokratų sprendimas nedalyvauti balsavime bus vieningas.

„Jeigu tą klausimą jie bandys buldozeriu įbrukti į darbotvarkę, tai tikiuosi, kad pirmą kartą mes frakcijoje turėsime privalomą balsavimą. Tai yra visi frakcijos nariai, kurie nepaklus tam balsavimui, jeigu tokių būtų... Bet manau, kad tokių nebus“, – akcentavo S. Skvernelis.

„Tie kolegos, kurie turėjo rezervuotą tam tikrą palaikymą kai kuriais klausimais, tai, manau, kad puikiai supranta, kad šįkart klausimas jau yra ne apie civilinę sąjungą, o klausimas yra apie prekybą poveikiu“, – sakė politikas.

LVŽS, Lietuvos regionų frakcijos ir Mišri Seimo narių grupė įstatymo nepalaikys

Balsavime dėl civilinės sąjungos nedalyvautų ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) Seime nariai, sako frakcijos seniūnė Aušrinė Norkienė.

„Taip, esame nusprendę nedalyvauti balsavime, taip nesuteikiant galimybės surinkti 71 balsuojantį“, – Eltai sakė politikė.

Šios iniciatyvos nepalaikys ir Lietuvos regionų ir Mišrios Seimo narių grupės atstovai parlamente.

„Už visus negaliu pasakyti, nes mūsų dažnai yra laisvas balsavimas. Bet, kiek žinau, nes jau įvyko dvi balsavimo stadijos šio įstatymo, tai didesnė dalis tikrai nepalaikys“, – Eltai teigė Mišrios Seimo narių grupės seniūnė Rita Tamašunienė.

E. Gentvilas: tai rizikingas sprendimas

Savo ruožtu Liberalų sąjūdžio frakcijos Seime seniūnas Eugenijus Gentvilas tikina, kad ketinimai į ketvirtadienio posėdžio darbotvarkę įtraukti civilinę sąjungą yra rizikingi.

„Tai yra rizikingas sprendimas, nes gali sugriūti visas tas įdirbis, kuris padarytas. Tai dvi stadijas praėjęs projektas, jis gali nulūžti“, – Eltai teigė politikas.

Tai yra rizikingas sprendimas, nes gali sugriūti visas tas įdirbis, kuris padarytas. Tai dvi stadijas praėjęs projektas, jis gali nulūžti.

Pasak jo, reikia įsivertinti ir galimybę, kad projektas gali būti apskritai atmestas.

„Bijau, kad susivienys kokia opozicija ir gali atmesti projektą, Seime praėjusį dvi stadijas. Šansų mažai, bet teoriškai reikia ir to“, – nuogąstavimo neslėpė E. Gentvilas.

Jis taip pat pažymėjo, kad Liberalų sąjūdžio frakcijoje paramos šiai iniciatyvai nepadaugėjo.

„Pas mus frakcijoje pasikeitimų nėra. Keturi žmonės yra nepritariantys šiam projektui ir tas skaičius nesumažėjo. Tai mes sąžiningai deklaruojame, kad pasikeitimų nėra“, – pripažino jis.

A. Vyšniauskas: nesėdime ir neskaičiuojame balsų

Tuo metu konservatorių seniūnas Andrius Vyšniauskas tikina, kad frakcijos pozicija civilinės sąjungos klausimu yra aiški ir palaikymas gali kisti nebent minimaliai.

„Mes nesėdime ir neskaičiuojame – viename maiše tiek balsų, kitame maiše tiek balsų. Mūsų frakcijos balsai yra visi žinomi, yra du balsavimai. Tų balsų, kiek yra, tiek yra. Taip, galbūt balsų gali būti šiek tiek daugiau, nes anksčiau kai kurie kolegos negalėjo dalyvauti balsavimuose, kažkas sirgo, buvo išvažiavę ir panašiai“, – sakė A. Vyšniauskas.

„Bet kuriuo atveju didžioji dalis mūsų frakcijos mano, kad civilinės klausimą reikia išspręsti anksčiau ar vėliau. Ir, matyt, apsispręsime su koalicijos partneriais, kada tas laikas yra – rytoj, kitą dieną ar dar kažkada“, – pridūrė jis.

Kaip ELTA skelbė anksčiau, Laisvės frakcijos Seime seniūnas Vytautas Mitalas neatmeta, jog ketvirtadienį parlamento darbotvarkėse gali atsirasti sunkiai kelią besiskinantis Civilinės sąjungos įstatymo projektas. Politikas tikino, kad, jo žiniomis, parlamentarų gretose atsirado papildomų balsų šiam įstatymui.

Šiuo projektu siūloma sureguliuoti santuokos nesudariusių, tačiau bendrus tarpusavio santykius kuriančių asmenų tiek turtinius, tiek asmeninius neturtinius santykius.

Šios kadencijos Seimas po svarstymo yra pritaręs valdančiosios daugumos partijų inicijuotam Civilinės sąjungos įstatymo projektui. Tam, kad jis būtų priimtas, parlamentarai turės balsuoti dar kartą.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra