Socialdemokratai apie A. Dulkį: jis nesusitvarko su darbu, praranda pasitikėjimą

Seimo Sveikatos reikalų komitetas (SSRK) artimiausiu metu ketina aiškintis susiklosčiusią situaciją Arūno Dulkio vadovaujamoje Sveikatos apsaugos ministerijoje (SAM), nes svarbiausios su pandemija kovoti padedančios ministerijai pavaldžios įstaigos jau kuris laikas paliktos be nuolatinių vadovų.

Šį klausimą į SSRK artimiausių posėdžių darbotvarkę įtraukusi Seimo Socialdemokratų partijos frakcijos seniūno pavaduotoja Orinta Leiputė sako, kad susidariusi situacija – neeilinė.

„Svarstant Arūno Dulkio kandidatūrą į ministrus buvo akcentuojama jo patirtis vadybos srityje. Tačiau, panašu, kad ministras nesusitvarko, nes net 9 ministerijai pavaldžios įstaigos jau ilgą laiką paliktos be vadovų. Daugelis šių įstaigų tiesiogiai susiję su pandemijos valdymu. Ministrą skyrė ne kaip mediką, bet kaip vadybininką – fantastika! Jau devynių įstaigų vadovų nepaskyrė, lauksim, gal nepaskirs ir visų kitų“, – sako O. Leiputė.

Matyt, taip bandoma nukreipti dėmesį nuo esminės problemos: sveikatos apsauga išgyvena gilią vadybos krizę.

Siaučiant pandemijai, be vadovų verčiasi Nacionalinis visuomenės sveikatos centras, Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija, Šiaulių ligoninė, Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras, Valstybinis psichikos sveikatos centras, Sveikatos priežiūros ir farmacijos specialistų kompetencijų centras, Radiacinės saugos centras, Valstybinė teismo psichiatrijos tarnyba, Lietuvos medicinos biblioteka, Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija. 

Seimo narė primena, kad ministras A. Dulkys ir ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė Vyriausybės valandoje Seime paaiškino, kad „negali pasiūlyti vadovams deramų atlyginimų“.

„Keista girdėti taip kalbant. Matyt, taip bandoma nukreipti dėmesį nuo esminės problemos: sveikatos apsauga išgyvena gilią vadybos krizę. Ironiška, kad skiriant ministrą buvo giriama būtent jo vadybinė patirtis“, – primena SSRK narė socialdemokratė O. Leiputė.

Komentuodama situaciją socialdemokratė priduria, kad priežasčių reikėtų ieškoti ir kitur.

„Jeigu vadovas daug mėnesių neranda pavaldinių – kažkas čia ne taip: tai visų pirma pasitikėjimo krizė  – ir administravimo bėda. Iš įvairių šaltinių girdime, kad ministras nelinkęs įsiklausyti į patarimus, laikytis rekomendacijų, dažnai keičia nuomonę, blaškosi. Iš jo viešų pasisakymų matome, kad jis dar ir informacija pamanipuliuoja. Toks įspūdis, kad ministro laikysena tiesiog nekelia pasitikėjimo patyrusiems specialistams – ir galbūt netgi atgraso tuos, kurie būtų linkę prisiimti atsakomybę“, – svarsto O. Leiputė.NAUJAUSI KOMENTARAI

varnas

varnas portretas
ar negana tu bebru kurėju kurie laksto per partijas kiti nauju kūrybos fokusu imasi vis naujas partijas kuria, o naudos iš tu veikėju juk nebuvo ir nera buves kelinta bus partija susirinko vienas iš vilkaujos o kitas iš po marijampoles draugai kuriniu, juk sedėjo vienas pas karabauski ir kur tik nekišo savo nosi juk ir prezidentu ir visko juk turėjo kuo mažai ponui buvo, bet nabagui vis buvo maža ir stenėjo ir žvėjo seniui prota kuteno suprsk seni juk aš noriu buti jūru valdovas nenoriu buti prezidentas prikurė policijos buriu aukščiau visko lietuva pavertė policijos valstybe o pats nudume vėl fokusus kurti su socdemu afioromis kurie tiek pridirbo kad nenori rinkti ju taip tada vėl keitimas socdemu fokusas ir vėl kombinacijos naujo modelio, o juk ta ponia buvo kadaise partijoj pono paulausko nusipelnėm gyventi geriau juk ir pabegusi, pas socdemus, ta pati kepurė vyti jos visus iki vieno atbuskime ir vikime ta bebru šaika tegul eina dirbti ir mokėti pvm, savo sukurtus, mokesčius

Kis

Kis portretas
Tokio balagano su zvake neatrasi.Jie dirba viska atbulai?Pakarti ju gaila,tai butybes su kuriomois manipuliuojama.Ne ministras ,atsiprasau kazkoks eunuchas-idiotikus?

Nori į valdžią

Nori į valdžią portretas
Visus, esančius valdžioje, kritikuoja, tam, kad kitą kadenciją juos išrinktų. Gal baikit tą dainelę... O ką patys darėte būdami valdžioje?
VISI KOMENTARAI 15
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių