Socialdemokratai ragina Ž. Pavilionį trauktis iš komiteto vadovo pareigų

Opozicinė Lietuvos socialdemokratų partija ragina konservatorių Žygimantą Pavilionį trauktis iš Seimo Užsienio reikalų komiteto (URK) vadovo pareigų po jo vizito Sakartvele.

Tokį sprendimą priėmė ketvirtadienį vakare posėdžiavęs partijos prezidiumas, pranešė Socialdemokratų partija.

Socialdemokratų nuomone, į diplomatinę misiją Sakartvele tarpininkauti siųstas konservatorius Ž. Pavilionis, „užuot vykdęs valstybės užsienio politiką, elgėsi neprofesionaliai, pakenkė Lietuvos ir Sakartvelo santykiams, padarė reputacinę žalą Lietuvai“.

„Socialdemokratai primena, kad valstybės užsienio politika turi būti vieninga ir solidi, tuo metu Ž. Pavilionis, nuvykęs į Sakartvelą, reiškė asmenines pozicijas, kuomet nusprendė paremti vieną iš kelių oponuojančių pusių“, – sakoma partijos pranešime.

Ž. Pavilionis sako suprantantis socialdemokratų norą ginti jiems giminingą Sakartvelo valdančiųjų partiją, tačiau pažymi, kad pastabų Tbilisiui dėl situacijos šalyje išsakė ir kitų Vakarų valstybių atstovai.

„Negalima laužyti demokratinių principų, kurie yra šventi ir bendri. Nemanau, kad yra priimtina Vakarų socialistams, kai teisminės bylos yra keliamos opozicinėms partijoms, kai yra manipuliuojama rinkimų rezultatais, ir apie tai pasako visos galingiausios Vakarų sostinės, taip pat ir regiono visos mūsų kaimynės“, – BNS sakė Ž. Pavilionis.

Seimo URK vadovas sakė, kad artimiausiu metu penktadienį planuojama paskelbti bendrą JAV Senato, Vokietijos, Jungtinės Karalystės, Čekijos, Lenkijos bei trijų Baltijos šalių parlamentų užsienio reikalų komitetų pareiškimą dėl situacijos Sakartvele.

„Jeigu mūsų socialistams ar socialdemokratams tos vertybės nėra brangios ir jie pritaria, kad galima sodinti bet kokias kitas partijas į kalėjimus, aš tikrai nesuprantu, kokiomis vertybėmis jie vadovaujasi. O jei jiems rūpi demokratija, klausimas, kodėl jie nesiima žygių per savo europinę šeimą, Europos socialistus, kelti šitų vertybių klausimą Tbilisyje“, – pažymėjo Ž. Pavilionis.

Užuot vykdęs valstybės užsienio politiką, elgėsi neprofesionaliai, pakenkė Lietuvos ir Sakartvelo santykiams, padarė reputacinę žalą Lietuvai.

Seimo URK vadovas į Sakartvelą buvo išvykęs praėjusią savaitę, vietos valdančiųjų pasipiktinimą sukėlė jo pasisakymai su opozicinėmis politinėmis jėgomis surengtoje spaudos konferencijoje.

Sakartvelo paskirtasis premjeras Iraklis Garibašvilis po šios spaudos konferencijos Ž. Pavilionio teiginius pavadino „nepriimtinais ir įžeidžiančiais“.

Naujienų portalas civil.ge citavo I. Garibašvilį, kad Sakartvelas yra „svetinga šalis, bet įžeidžianti mūsų svečių retorika yra absoliučiais nepriimtina“. Pasak portalo, surengtoje spaudos konferencijoje Ž. Pavilionis teigė, kad opozicijos lyderio Nikanoro Melijos suėmimas sulauktų tarptautinio atsako ir galimai sankcijų.

Anksčiau Ž. Pavilionis BNS komentuodamas savo vizitą Sakartvele atmetė priekaištus, teigdamas, jog jo siekis konflikto puses susodinti prie derybų stalo neturėtų žeisti nei vienos pusės.

Ž. Pavilionis sakė keliantis ir kelsiantis politinės krizės Sakartvele klausimą tarptautiniu mastu, nes šiuo metu Sakartvelas „nėra didžiulių diskusijų Briuselyje ir Vašingtone objektas, bet mes turime padaryti, kad tai įvyktų“.

„Aš nesuprantu, kodėl gerbiamą premjerą turėtų žeisti žodžiai apie dialogą, apie tai, kad neturėtų būti politiniai oponentai sodinami į kalėjimą, kad negali būti teisėtvarkai politinio poveikio, tai priimtinos ES ir NATO politinės šeimos taisyklės. Jeigu kartvelai nori į Europą, tikrai manau, kad mano tokie žodžiai nieko neturėtų žeisti, ir aš tikiuosi, kad mes su valdančiaisiais dėl to sutarsime“, – BNS sakė konservatorius.

Sakartvele pastaruoju metu pagilėjo po praėjusių metų parlamento rinkimų kilusi politinė krizė, kai dėl valdančiųjų planų suimti opozicijos lyderį N. Meliją atsistatydino ankstesnis premjeras Georgijus Gacharija.

Bandymas sulaikyti N. Meliją – eksprezidento Michailo Saakašvilio įkurto Vieningojo nacionalinio judėjimo pirmininką – išprovokavo opozicijos pasipiktinimą.

Įspėjimų Tbilisiui paskelbė ir kai kurios Sakartvelo sąjungininkės Vakaruose.    

Opozicija laiko suklastotais spalio 31 dieną vykusius parlamento rinkimus, kuriuos nedidele persvara laimėjo valdančioji partija „Sakartvelo svajonė“.NAUJAUSI KOMENTARAI

kauniete

kauniete portretas
Brudas kaip ir jo mamytė du išgamos pletkininkai vemt nuo ju verčia

Degutas

Degutas portretas
Socai ir konservai, tai dvi nusikalstamos partijos, zlugzudzios ir isvogusios Lietuva. Dabar prie ju prisijunge dar 2.

???

??? portretas
Kodėl social demokratai NESIŪLO TRAUKTIS IR KOMITETO PIRMININKO PAREIGŲ liūdnai pagarsėjusiam T V Praškevičiaus?
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių