Sureagavo į nuogąstavimus: Laisvės partija atsiėmė pataisas dėl baudų už neapykantos kurstymą

Valdančioji Laisvės partijos frakcija atsiėmė pataisas dėl baudų už neapykantos kurstymą ir patyčias.

Pataisas su Seimo narių grupe registravusi teisingumo ministrė Evelina Dobrovolska sako tokį sprendimą priėmusi dėl visuomenėje kilusių nuogąstavimų, jog bus ribojama žodžio laisvė.

„Jautrių grupių apsauga nuo neapykantos kurstymo yra mūsų kaip visuomenės pareiga. Vis dėlto girdėdama iš visuomenės kylančius nuogąstavimus matau, kad turime skirti daugiau dėmesio diskusijoms viešojoje erdvėje ir visuomenės švietimui“, – frakcijos pranešime cituojama E. Dobrovolska.

Atitinkamas Baudžiamojo bei Administracinių nusižengimų kodeksų pataisas buvo registravę daugiausiai Laisvės ir Socialdemokratų partijų frakcijoms priklausantys parlamentarai.

Vis dėlto girdėdama iš visuomenės kylančius nuogąstavimus matau, kad turime skirti daugiau dėmesio diskusijoms viešojoje erdvėje ir visuomenės švietimui.

Iniciatoriai argumentavo, kad šiuo metu egzistuojantys baudžiamosios teisės įrankiai nėra efektyviai taikomi kovoje su neapykantos kalba, todėl jautrios socialinės grupės nuolat patiria patyčias.

Pataisomis į Administracinių nusižengimų kodeksą būtų buvę įrašytos baudos už viešą tyčiojimąsi, niekinimą dėl amžiaus, lyties, seksualinės orientacijos, lytinės tapatybės, neįgalumo, rasės, odos spalvos, tautybės, pilietybės, kalbos, kilmės, etninės kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų.

Taip pat Baudžiamojo kodekso (BK) straipsniai dėl draudžiamo neapykantos kurstymo, niekinimo būtų buvę papildyti naujais pagrindais, įtvirtinant draudimą tai daryti dėl lytinės tapatybės, odos spalvos, pilietybės, etninės kilmės.

Šiuo metu neapykantos kurstymas yra įrašytas Baudžimajame kodekse, bet iniciatoriai argumentavo, kad sankcijos už patyčias, niekinimą praktiškai nepritaikomos, tad „egzistuoja tam tikras nebaudžiamumo fenomenas, kuriuo yra piktnaudžiaujama“.

„Tais atvejais, kai neapykantos kurstymas nesiekia pavojingumo, kurio reikalauja baudžiamasis įstatymas bei suformuota teismų praktika, neapykantą kurstantys asmenys apskritai išvengia bet kokios atsakomybės“, – pataisų aiškinamajame rašte teigė parlamentarai.

„Atsižvelgiant į tai, kad baudžiamoji atsakomybė už tam tikras neapykantos kurstymo veikas nėra taikoma, kyla būtinybė papildyti Administracinių nusižengimų kodeksą nauju straipsniu, numatant administracinę atsakomybę už neapykantos kurstymą (tyčiojimąsi bei niekinimą)“, – argumentavo iniciatoriai.NAUJAUSI KOMENTARAI

WAU

WAU portretas
Ka pasirinko Simonyte,ta ir turi...Tik durnius renkasi durniu ar vagis-vagi...

gaila

gaila portretas
Gaila Premjeres Simonytes kada tenka dirbti su tokia valdanciaja dauguma nes vyriausybeje labai daug spalvotu asmenybiu kaip ir Rackeviciaus veliavoje vieni nori saziningai dirbti Valstybes gerovei kiti rupinasi kaip istatymiskai pavadinti turinciu sveikatos sutrikimu apatine kuno dali kiti rupinasi kad butu galima viesai rukyti kanapes kiti rupinasi kaip uzdrausti bet kokius pasisakymus ir komentarus vienu zodziu marga spalvota vaivorykstine vyriausybe ir Premjere lieka viena kovos lauke su klastinga Pandemija STIPRYBES PREMJEREI

Oooi

Oooi portretas
Dieve degink, jiems jau nebepadesim.
VISI KOMENTARAI 50
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių