T. V. Raskevičius: prezidentas patologiškai vengia susitikti su homoseksualiu politiku

 • Teksto dydis:

Laisvės frakcijos Seime narys, Žmogaus teisių komiteto pirmininkas Tomas Vytautas Raskevičius šią savaitę raštu kreipėsi į prezidentą Gitaną Nausėdą, kviesdamas jį susitikti ir aptarti patobulintą Partnerystės įstatymo projektą.

Prezidentas į politiko kreipimąsi atsakė, kad į šio klausimo diskusijas įsitrauks tik tada, kai projektas bus apsvarstytas Seime.

Dabar Seimo narys asmeniškai kviečia prezidentą suvalgyti picos, nes sako turintis įtarimų, kad susitikti atsisakantis prezidentas tiesiog patologiškai vengia atsidurti vienoje patalpoje su homoseksualiu politiku.

Laisvės frakcijos parlamentaras pasirinko pasiūlyti prezidentui picą, kadangi pirmadienį prezidentas susitiko su LGBT vaiko mama Rasa Račiene, kuri pasakojo, jog G. Nausėda savo aplinkoje turi homoseksualių draugų ir kartais su jais valgo picas.

„Į mano kvietimą aptarti patobulintą Partnerystės įstatymo projektą prezidentas atsakė, kad į diskusijas įsitrauks, kai šį klausimą aptars Seimas. Lyg prezidentas visą vasarą nebūtų kalbėjęs, kad „velnias slypi detalėse“, o partnerystės apibrėžimas kažkokiu mistiniu būdu suniveliuoja tradicinę santuoką. Dar daugiau, prezidentas rado laiko Partnerystės įstatymą aptarti ne tik su Bažnyčios hierarchais, bet ir su projektui oponuojančiomis nevyriausybinėmis organizacijomis. Praėjusį pirmadienį prezidentas buvo susitikęs su LGBTI+ vaiko mama ir puikia savo srities specialiste Rasa Račiene. Tačiau prezidentas neturi laiko ir noro susitikti su Seimo nariu, kuris buvo išrinktas, kad Lietuvoje būtų priimtas Partnerystės įstatymas. Kodėl?“, – feisbuke rašo T. V. Raskevičius.

Turiu didelį įtarimą, kad prezidentas tiesiog patologiškai vengia atsidurti vienoje patalpoje su homoseksualiu politiku. Tikriausiai ne todėl, kad bijotų „užsikrėsti“, bet todėl, kad yra galvojama apie populiarumo reitingus ir antrąją kadenciją.

Seimo narys sako, jog kyla didelis įtarimas, kad prezidentas tiesiog patologiškai vengia atsidurti vienoje patalpoje su homoseksualiu politiku.

„Turiu didelį įtarimą, kad prezidentas tiesiog patologiškai vengia atsidurti vienoje patalpoje su homoseksualiu politiku. Tikriausiai ne todėl, kad bijotų „užsikrėsti“, bet todėl, kad yra galvojama apie populiarumo reitingus ir antrąją kadenciją. Tačiau yra viena maža smulkmena. Padėjęs ranką ant mūsų šalies Konstitucijos, prezidentas prisiekė „būti visiems lygiai teisingas“. Prezidentas yra ne tik savo rinkėjų, bet ir visų Lietuvos Respublikos piliečių prezidentas. Tame tarpe ir LGBT+ žmonių“, – feisbuke rašė T. V. Raskevičius.

Kviečia ir kitus siųsti picas prezidentui

Pasak politiko, po pirmadienio susitikimo Prezidentūroje buvo išgirsta, kad prezidentas nemato poreikio susitikti su tos pačios lyties poromis, kad išgirstų apie jų vargus ir rūpesčius, nes „turi tokių pažinčių, valgo su jais picas“.

„Suprantu, kad tokios draugystės, asmeniniai kontaktai privačioje erdvėje nėra problema. Problema, matyt, tame, kad prezidentas, eidamas savo pareigas, nėra privatus asmuo, o jo, kaip valstybės vadovo pozicija, lemia žmonių likimus. Todėl darysiu viską, kad prezidentas kalbėtų ne tik „apie mus“, bet ir „su mumis“, – tęsia T. V. Raskevičius.

Politikas vieną picą teigė jau išsiuntęs ir pačiam prezidentui, tikėdamas, kad susitikimo su homoseksualiais asmenimis formatas „prie picos“ G. Nausėdai bus priimtinesnis.

„Jei prezidentui tinkamiausias formatas susitikimui su homoseksualiais asmenimis iš tiesų yra „prie picos“, šiandien į Prezidentūrą picą ir siunčiu. Ir prašau visų, kurie yra neabejingi prezidento neigiamam požiūriui į LGBT+ žmones ir Partnersytės įstatymą, taip pat nusiųsti picos į Prezidentūrą. Galbūt tai padės parodyti, kad neužtenka kalbėtis vien „apie mus“. Būtina kalbėtis ir „su mumis“, – tęsė jis.

Politikas asmeniškai kviečia prezidentą suvalgyti picos, kad būtų galimybė aptarti LGBT+ bendruomenei rūpimą klausimą dėl partnerystės įteisinimo.

„Šį rytą Prezidentą pakviečiau picos. Jei mūsų parengtas įstatymo projektas, kuriuo siekiama teisiškai apsaugoti kartu gyvenančių nesusituokusių porų teisėtus lūkesčius ir interesus, užtikrinti jų žmogiškąjį orumą ir teisinę apsaugą, nėra pakankamas pretekstas susitikti ir kalbėtis, galbūt tokiu pretekstu gali būti šis kvietimas?

Nejaugi man iš tiesų reikės atsistoti po Prezidentūros langais, kad būtume išgirsti?“ – Seimo narys neatmeta galimybės ir dėl akistatos su prezidentu stoti ir po Prezidentūros langais.

Prezidentūra picą grąžino atgal

Vis dėlto, kaip delfi.lt vėliau patvirtino T. V. Raskevičius, Prezidentūra jo siųstos picos nepriėmė ir grąžino ją atgal.

ELTA primena, kad prezidentas pirmadienį susitiko su LGBT vaiko mama R. Račiene. Šalies vadovo vyriausiasis patarėjas Povilas Mačiulis pabrėžė, kad prezidentas bendrauja su LGBT bendruomenės atstovais ir žino jos problemas.

„Prezidentas tikra pažįsta ne vieną porą, bendrauja ir žino šių žmonių problemas. Tai turbūt kažkokio atskiro susitikimo tam tiesiog nereikia. Tas bendravimas vyksta nuolatos“, – patikino jis.

R. Račienė patvirtino prezidento patarėjo teiginius, kad šalies vadovas turi pažįstamų žmonių, kurie priklauso LGBT bendruomenei.

„Prezidentas sakė, kad turi asmeniškai šitų pažinčių. Valgo kartu picas. Klausiau, ar jis dėl to neužsikrėtė homoseksualumu. Sakė, kad ne“, – po susitikimo tuomet teigė R. Račienė.

Tuo metu Seimo narys T. V. Raskevičius raštu kreipėsi į prezidentą G. Nausėdą, kviesdamas jį susitikti ir aptarti patobulintą Partnerystės įstatymo projektą. Šių metų gegužę Seimas po pateikimo grąžino Partnerystės įstatymo projektą iniciatoriams tobulinti. Liepą prezidentas išsakė poziciją, kad Partnerystės įstatymą jis būtų vetavęs dėl netinkamo partnerystės sąvokos apibrėžimo.

Tačiau Prezidentūra tvirtina, kad šalies vadovas neketina atsakyti į Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininko kvietimą ir ruošiamą lyčiai neutralios Partnerystės įstatymą aptarti dar iki projekto pateikimo Seime.

„Tik pristačius įstatymą Seimo nariams, išgirdus jų vertinimus ir pritarus įstatymo pateikimui, manome, tikslinga pradėti platesnes diskusijas, kuriose dalyvautų ir valstybės vadovas“, – Eltai atsiųstame komentare teigia Prezidento komunikacijos grupė.NAUJAUSI KOMENTARAI

kauniete

kauniete portretas
Būtu didelė gėda prieš tauta prezidentui juk raškė ateitu dažytom lupytėm su auskarais ir aukštakulniais kaip atroditu Tai būtu cirku cirkas Kaip atrodytu ir jaustusi tikras vyras šalia tokio vištgaidžio Atsipeikėk raške

dėdė Ignas

dėdė Ignas portretas
O kokia prasmė Prezidentui susitikinėti su Tautos ateities žlugdytojais? Paklauskite ūkininko, ar jis laiko bergždinėjančią karvę ar nevaisingą jautį.

Jis joks nepolitikas

Jis joks nepolitikas portretas
Isliauze prie lovio,pramusineti iskrypeliams lengvatu?
VISI KOMENTARAI 150
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių