V. Adamkus: šie metai gali būti lemtingi, nuo Rusijos gali tekti gintis ES ir NATO sostinėse

Kadenciją baigęs prezidentas Valdas Adamkus sako, kad Europos Sąjunga (ES) galėtų būti aktyvesnė priimdama naujas sankcijas Rusijai bei padėdama nuo šios šalies agresijos kenčiančiai Ukrainai.

„Aš tikiuosi, kad dar sulauksiu jų stipresnio pasisakymo, pozicijos, ne vien tik diskusijose, bet ir akcijose. Tikėjausi ir dar tikiuosi, kad Europos Sąjunga bus aktyvesnė šiame sprendime“, – žurnalistams Seime sakė V. Adamkus.

„Tai, apie ką jie kalba, įvairios sankcijos ir pagalba Ukrainai – reikia ne kalbėti, o nedelsiant vykdyti“, – pridūrė kadenciją baigęs šalies vadovas.

Dalyvavęs renginyje, skirtame paminėti Lietuvos ir Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) diplomatinių santykių šimtmečiui, jis pabrėžė, kad JAV laikosi aiškios ir Lietuvai artimos pozicijos, kad „Rusija yra agresorė, pavojus pasauliui ir ją reikia sustabdyti“.

Įspėja nepasiduoti pragmatinei politikai su autokratiniais režimais

Kadenciją baigęs prezidentas V. Adamkus teigia, kad artimiausi metai gali būti lemtingi demokratijų ir autokratinių režimų dvikovoje. Todėl, jo teigimu, Lietuva, kaip ir likęs demokratinis pasaulis, neturėtų gailėti jėgų ir išteklių stabdant Ukrainą užpuolusią ir šalį griaunančią Putino Rusiją.

„Šie metai gali būti lemtingi demokratijų ir autokratijų dvikovoje. Jei kaip kolektyviniai Vakarai nesugebėsime suteikti visos įmanomos karinės paramos Ukrainai, jei neįveiksime nusikalstamo Putino režimo okupuotose Ukrainos žemėse, jeigu mums visiems pritrūks kantrybės ir mes eilinį kartą sudarysime dar vieną blogą taiką su šiuo nusikalstamu režimu, jau po kelerių metų nuo Rusijos kariuomenės gali tekti gintis ES ir NATO sostinėse“, – ketvirtadienį Seime vykstančioje konferencijoje, skirtoje paminėti Lietuvos ir JAV diplomatinių santykių 100-metį, sakė V. Adamkus.  

Ž. Gedvilos / BNS nuotr.

„Jeigu norime išsaugoti taiką Europoje dar ilgiems dešimtmečiams, privalome Putino režimą įveikti negailint jėgų, pinigų, neatsižvelgiant į mūsų trumpalaikius interesus. Nes kaina, kurią kitokiu atveju gali tekti sumokėti, ilgalaikėje perspektyvoje, bus nepalyginamai didesnė. Ne Miuncheno suokalbiai, ne naujos Jaltos, o Kyjivo, Vilniaus – mūsų regiono sostinių ilgaamžė patirtis ir išmintis turi tapti esminėmis gairėmis Vakarų pasauliui“, – pažymėjo dvi prezidento kadencijas Lietuvai vadovavęs V. Adamkus.

Jeigu norime išsaugoti taiką Europoje dar ilgiems dešimtmečiams, privalome Putino režimą įveikti negailint jėgų, pinigų, neatsižvelgiant į mūsų trumpalaikius interesus.

Jo teigimu, nereikia turėti iliuzijų, kad bendradarbiavimas su autokratiniais režimais kaip Rusija ar Kinija gali garantuoti stabilumą ir saugumą. V. Adamkaus nuomone, su šiais režimais neįmanoma ir pragmatinė politika.

„Šiandien turime būti ypač budrūs, kai pasigirsta balsai apie pragmatinę politiką. Pragmatinės politikos šaukliai tiek vienoje, tiek kitoje Atlanto pusėse dabar gali pažiūrėti į okupuoto Sakartvelo ir kiekvieną dieną ugnimi deginamos ir nekaltų žmonių krauju laistomos Ukrainos žemes ir „pasigrožėti“ savo pragmatizmo rezultatais“, – sakė V. Adamkus.  

„Turime pabusti visi iš iliuzijos, kad tarpusavio priklausomybės su tokiomis diktatūromis kaip Rusija ar komunistinė Kinija padidins mūsų struktūrinę galią ar suverenumą. Turime drąsiai žvelgti į ateitį ir visomis priemonėmis stiprinti savo solidarumą su visomis už savo laisvę kovojančiomis ir savo laisvę branginančiomis šalimis“, – akcentavo prezidentas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Tas

Tas portretas
Patys ta Lietuva ir pardavet rusam, Baltarusija ožiai su subininiais ivare rusam i glebi kinus pasiunte ant triju raidžiu del dalies siaraakiu o dabar subines dega gales ožiai su subininiais ir kovoti o lietuviai tokia tauta ožius ir subininius pirmumo eilej priduos rusam dar su pačiu netikru Lietuvos caru kuris neiteisintas.

> Kai valdžia..

> Kai valdžia.. portretas
tokiems vatiniams provokatoriams vieta ant šakos

Lietuva turėjo tik 2 prezidentus

Lietuva turėjo tik 2 prezidentus portretas
Landzbergį ir Grybauskaitę, deja visi kiti buvo ir yra apgailėtini
VISI KOMENTARAI 11
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių