V. Pranckietis: Aplinkos ministerija neturi likti be ministro

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis sako, kad Aplinkos ministerija neturėtų likti be ministro iki prezidento rinkimų gegužę.

V. Pranckietis, kaip pats tvirtino, su Dalia Grybauskaite pirmadienį susitiko savo iniciatyva ir be Seimo pavasario sesijos darbų aptarė ir situaciją dėl aplinkos ministro, kai prezidentei atmetus siūlytą kandidatę, S. Skvernelis naujos kanidatūros su ja žadėjo nebederinti.

Su premjeru V. Pranckietis tvirtino šį klausimą aptaręs dar ketvirtadienį.

„Jis sakė, kad kol kas kitų kandidatų nenumato teikti. Manau, kad galima būtų ją (krizę – BNS) spręsti dviem būdais: vienas – skirti ministrą ir nebetęsti tokio beministrinio žygio, kitas būdas – galėtumėme galbūt kalbėti apie tai, kad ministerijos funkcijos išdalinamos kitoms ministerijoms“, – sakė V. Pranckietis.

Esu Seimo pirmininkas, turiu tam tikrų įsipareigojimų prieš žmones ir prieš valstybę, kad valstybėje būtų daugiau ramybės.

„Manau, kad nuosekliai, tai turėtų (ministerija – BNS) dirbti su ministru“, – pridūrė Seimo vadovas.

V. Pranckietis į Seimą pateko su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS). Partijos pirmininkas LRT prieš kelias dienas tvirtino, kad bendraujant su prezidente „premjerui nereikia tarpininkų“, o V. Pranckiečio norą kalbėtis su prezidente įvardijo kaip „pozicijos, kurioj jis galėtų atrodyti svarbus ir reikalingas“, ieškojimą. S. Skvernelis LRT savaitgalį taip pat pareiškė, kad nei jam, nei prezidentei tarpininkų nereikia.

„Man nereikia ieškoti ypatingos vietos, kažkokio savęs atradimo. Esu Seimo pirmininkas, turiu tam tikrų įsipareigojimų prieš žmones ir prieš valstybę, kad valstybėje būtų daugiau ramybės“, – LVŽS pirmininko kritiką komentavo jis.

Vertina V. Pranckiečio kostruktyvumą

Savo ruožtu prezidentės patarėjas vidaus politikai Mindaugas Lingė tikino, kad prezidentė „vetina Seimo pirmininko konstruktyvumą, jo brandžią laikyseną dirbtinai kurstomo konflikto atžvilgiu“.

Prezidentės ir Seimo pirmininko tiek darbiniai, tiek žmogiški santykiai yra geri ir gražūs. Prezidentė su Seimo pirmininku sutarė, kad rinkiminės kampanijos laikotarpiu ypatingai svarbu išlaikyti konstruktyvumą ir vengti nepamatuotų populistinių sprendimų įstatymų leidyboje“, – tikino jis.

Praėjusią savaitę D. Grybauskaitė atsisakė aplinkos ministre skirti „socialdarbietę“ teisingumo viceministrę Irmą Gudžiūnaitę, nurodžiusi, kad kandidatė neturi reikiamos dalykinės patirties ir susitikime su šalies vadove nepademonstravo vadovavimui aplinkos apsaugos sektoriui reikiamų žinių bei kompetencijos.

Premjeras Saulius Skvernelis savo ruožtu pareiškė nebesitikintis su prezidente suderinti aplinkos ministro kandidatūros ir iki prezidento rinkimų neteiks naujos.

Laikinai aplinkos ministro pareigas nuo gruodžio pradžios, kai S. Skvernelis iš šių pareigų atleido Kęstutį Navicką, eina energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas.

Iš „valstiečių“ frakcijos ir valdančiosios koalicijos savaitgalį pasitraukus Nagliui Puteikiui, formaliai valdančiąją koaliciją sudaro trapi 71 balso dauguma bei Seimo pirmininko balsas. V. Pranckietis sako, kad nepaisant šio politiko sprendimo, valdantieji „turėtų turėti užtikrintą daugumą, kad sprendimai būtų priimami“, – V. PranckietisNAUJAUSI KOMENTARAI

kaunietis

kaunietis portretas
kas daugiausiai varo ant prezidentės, tai tiems iki jos kaip iki mėnulio...ji vertinama Europoje ir pabaigs savo kadenciją garbingai ..o tas kas valdžioj, visiems geras niekada nebūna ir nebus.. p.s. jei patvirtintų kokį neišmanėlį į ministrus ir tas nesusitvarkytu su pareigom, tai vėl varytumėt, kad matai kokia prezidentė, paskyrė tokį, anokį...

vagiu -biznis

vagiu -biznis portretas
kam aplinkos ministerija,nieko gero nedaro ,tik miskus kerta sau i kisene deda ,o valstybei trupiniai like ,tai jau geriau ju nebutu ,aplink vieni sukciai ,vagys,apsimeteliai ,net gamtos negaila,BAISU KAS DAROSI TU PONU SMEGENELESE,TIK SAVI RUPESCIAI ,,,,,,PINIGAI I SAUJA,o tokia musu mininterija ,vagiu prieglobstis,

Nu leiskit

Nu leiskit portretas
dar bent pusmetį kirsti miškus, regioninius parkus, draustinius ir sveikus daugiamečius medžius. Paskui galėsit kaip visada pristabdyti, sakyti kalbas kaip saugoti gamtą ir aplinką, mokyti gyventojus rūšiuoti šiukšles bei gaudyti kas degina savo krosnyje malkas taip teršdamas orą kietosiomis dalelėmis. :DD))).Tokie darbai ir yra didžiausia Lietuvos aplinkos apsaugos ministerijos funkcija
VISI KOMENTARAI 17
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių