Valdyba pritarė Statuto pataisoms dėl nuotolinio Seimo darbo

Seimo valdyba antradienį pritarė Seimo statuto pataisoms, numatančioms išsamią tvarką, kaip organizuoti nuotolinį parlamento darbą.

„Iš esmės pritariame statuto pakeitimo projektui, prašome dar pakoreguoti dėl apskundimo tvarkos, ir jį per šiandieną ir rytojų, valdybos formate pakoregavę, registruosime“, – per valdybos posėdį sakė Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Valdybos nariams užkliuvo statuto pataisų projekte numatyta nuotolinio posėdžių apskundimo tvarka. Tokią teisę siūloma suteikti parlamentinėms frakcijoms.

„Pradės kas trys dienos skirtingos frakcijos skųsti tuos mūsų sprendimus daryti nuotolinį posėdį“, – teigė Seimo vicepirmininkas Paulius Saudargas.

Anot jo, darbo grupė per daug išplėtė ir perėjimo prie nuotolinio darbo pagrindus. P. Saudargo teigimu, užtektų numatyti, kad Seimas nuotoliniu būdu gali dirbti įvedus nepaprastąją padėtį, paskelbus ekstremaliąją padėtį ar karantiną. Politikas siūlė atsisakyti tokių nuostatų kaip „grėsmė Seimo darbui“ ar „dėl objektyvių ir akivaizdžių aplinkybių“ ir pan.

Parlamento vadovybė antradienį taip pat nusprendė nuotoliniam Seimo darbui organizuoti naudoti „Microsoft Teams“ platformą.

Seimo statuto pataisas dėl nuotolinio parlamento darbo parengė speciali iš parlamento kanceliarijos teisininkų ir informacinių technologijų specialistų sudaryta darbo grupė.

Blogėjant epidemiologinei situacijai ir vis nustatant naujų užsikrėtimų COVID-19 tarp Seimo narių, parlamento vadovybė ieško būdų, kaip užtikrinti nepertraukiamą Seimo darbą.

Praėjusią savaitę siūlyta minimaliai pataisyti Seimo statutą, kad nuotoliniu būdu būtų galima rengti diskusijas per plenarinį posėdį, tačiau dauguma parlamentarų šias pataisas atmetė.

Seime dėl koronaviruso atšaukti dviejų dienų posėdžiai – pertrauka padaryta nuo lapkričio 25 dienos iki gruodžio 3 dienos.

Anksčiau pranešta apie šešis COVID-19 užsikrėtusius parlamentarus.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Mažiau gerti ir baliavoti reikia Čmilyte su lberalų- vagių partija. Vokietijoje kitose šalyse ,jokių nuotolinių darbų valdžioje nėra. Jie prisilaiko įvestos tvarkos ir neieško būdų tinginiauti ,gerti,baliavoti kaip Jūs.

Tegivuoja liberalu diktatura

Tegivuoja liberalu diktatura portretas
O kaip su diskusijomis ju nebus kaip dinastija nuspres taip ir bus kas pries tas dinastijos priesas ir isklausomas nebus.
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių