VRM svarsto statyti tvorą Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje, kaina – 15 mln. eurų

Vidaus reikalų ministerija ir kitos institucijos nagrinėja galimybes statyti tvorą Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje, pastaruoju metu išaugus nelegalios migracijos mastams, sako ministrė Agnė Bilotaitė.

Pasak jos, šiuo klausimu atliekama galimybių studija, o tokia tvora galėtų kainuoti apie 15 mln. eurų.

„„Mes tikrai svarstome ir darome galimybių studiją apie fizinės sienos atsiradimą. Ir, matyt, kaina būtų apie 15 milijonų“, – LRT televizijos laidoje „Dienos tema“ trečiadienį sakė vidaus reikalų ministrė.

Jos atstovė spaudai Lina Laurinaitytė-Grigienė BNS sakė, kad atliekant studiją nagrinėjami įvairūs variantai – tvora galėtų būti ir vienguba, ir dviguba, būti apjuosta viela ar netgi turėti signalizaciją.

Lietuva su Baltarusija turi 678,8 kilometro ilgio sieną. Pasak A.Bilotaitės, tvora negalėtų būti įrengiama per visą pasienio ruožą dėl gamtinių sąlygų.

Ministrės patarėja teigė, kad apsauginė tvora šiuo metu įrengta 78 kilometrų pasienio su Baltarusija ruože.

Apie 92,5 kilometro ruožą sudaro įvairūs vandens telkiniai, kur apsauginių tvorų įrengti nėra galimybės, todėl tvora galėtų atsirasti dar 508 kilometrų ruože.

15 mln. eurų suma darbams atlikti skaičiuojama vertinant, kad vieno kilometro apsauginės tvoros įrengimo kaina yra apie 30 tūkst. eurų.

„Įvertinus itin ženkliai pakilusias medžiagų kainas apsauginės tvoros kaina šiuo metu būtų dar didesnė“, – sakė L. Laurinaitytė-Grigienė.

„Be to, papildomai prie tvoros turėtų būti integruojami sienos stebėjimo elementai- kameros, davikliai ir pan. Tokios integruotos sienos stebėjimo sistemos 1 kilometro kaina yra apie 130 tūkst. eurų“, – pridūrė ji.

Pareigūnų duomenimis, per šiuos metus į Lietuvą iš Baltarusijos neteisėtai bandė patekti beveik 400 migrantų, daugelis jų yra Irako piliečiai.

Šis kiekis yra penkis kartus didesnis nei per visus 2020-uosius.NAUJAUSI KOMENTARAI

pietietis

pietietis portretas
paprasta buchalterija- palyginti kiek kainuoja nelegalai ir aisku tvora greit atsipirktu.

Paskelbkite kas laimės konkursą

Paskelbkite kas laimės konkursą portretas
Tai bus Bilotaitiės arba jos partiečių artimiji, ar triufelių bei brendžiuko pakuočių tiekėjai?

Tomas

Tomas portretas
Man irgi labai smalsu suzinoti,kodel iki dabar nera sienos,kai is Europos plauke tokie pinigai?Per 30metu nesugebejo pastatyti sienos?O gal todel kad Batkia labai gerai mus apsaugojo nuo emigrantu.
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių