Pereiti į pagrindinį turinį

VTEK vadovui atsisakius trauktis, V. Pranckietis imasi veiksmų

2017-01-24 11:06
BNS inf.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų atstovas, Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis inicijuos teikimą dėl Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) vadovo Romo Valentukevičiaus atleidimo, šiam atsisakius trauktis iš pareigų.

Viktoras Pranckietis
Viktoras Pranckietis / K. Kavolėlio / BFL nuotr.

„Jis prašo vertinti Seime jo pasitikėjimą kaip pareigūnu. Tai ne tas sprendimas, kurio aš tikėjausi, ir manau, kad vis tiktai mes vertinsime pasitikėjimą Seime, kaip Seimo statutas numato, kai penktadalio Seimo narių, arba komiteto, arba Seimo valdybos sprendimu vertinamas pasitikėjimas“, – antradienį žurnalistams Seime sakė V.Pranckietis.

Pagal Seimo statutą, pasiūlymą atleisti iš pareigų Seimo skiriamą institucijos vadovą gali pateikti Seimo valdyba, komitetas ar ne mažiau kaip penktadalis Seimo narių. Sprendimas atleisti institucijos vadovą dėl nepasitikėjimo priimamas slaptu balsavimu, tam riekia daugiau kaip pusės visų Seimo narių balsų.

Praėjusią savaitę Seimo pirmininkas paragino trauktis R.Valentukevičių iš pareigų, nes šis priėmė vienasmenį sprendimą, jog parlamentarė Greta Kildišienė neprivalėjo deklaruoti, kad naudojasi mamos iš „Agrokoncerno“ nuomojamu automobiliu, ir taip pažemino institucijos reputaciją. Tuomet V.Pranckietis minėjo, kad nesulaukęs VTEK vadovo atsistatydinimo pareiškimo, inicijuosiąs jo atleidimo procedūrą. Antradienį VTEK vadovas paskelbė nesitrauksiantis, nes nesijaučia nusižengęs įstatymams.

„Aš nesijaučiu nė trupučiuko kaltas ir nusižengęs Konstitucijai, įstatymui ar VTEK reglamentui, atsakydamas Seimo narei į jos prašymą paaiškinti, ar ji privalo deklaruoti (interesus), ar neprivalo“,– antradienį žurnalistams Seime sakė R.Valentukevičius.

Jis tvirtino norintis pasitikėjimą pasitikrinti Seime. „Todėl aš nejausdamas jokios kaltės atsistatydinimą atmetu ir parašiau prašymą Seimo pirmininkui, kad spręstų mano pasitikėjimo klausimą Seime“, – sakė VTEK vadovas.

Seimo pirmininkas V.Pranckietis laikosi pozicijos, kad vienasmeniškai atsakęs Seimo narei, be svarstymo komisijoje, R.Valentukevičius viršijo kompetencijos ribas. VTEK vadovas tvirtina šimtais teikiantis tokius išaiškinimus politikams.

„Turbūt kad pati pradžia buvo labai aiški, vien pareiškimas, kad (svarstymo komisijoje) neprašė , o prašymas ponios G.Kildišienės buvo labai aiškus, kad vertintų komisija, o ne jis asmeniškai, tai jau istorija prasidėjo nuo melo, o vertinant jo ankstesnę veiklą, jūsų skelbtą, manau, kad mano sprendimas nesikeis, vertinant šio pareigūno buvimą tose pareigose“, – kalbėjo V.Pranckietis.

VTEK vadovas teigia, kad V.Pranckietis buvo suklaidintas, o jis pats elgėsi pagal įstatymus. Anot R.Valentukevičiaus, jeigu savo noru atsistatydintų iš pareigų, jis pakenktų savo reputacijai, nes sudaryti prielaidas manyti, kad nesilaikė įstatymų.

„Aš nepadariau jokio vienasmenio sprendimo, aš tokių vienasmenių sprendimų, berods, esu minėjęs ir žiniasklaida yra transliavusi, kad esu priėmęs per 200. Klausia Seimo nariai, ar aš privalau tą deklaruoti ar tą, ir aš atsakinėju, tai yra ir elektroniniu paštu, ir telefonu konsultuojama, ir pagaliau raštiškai“, – antradienį Seime žurnalistams teigė R.Valentukevičius.

Jis pabrėžė, kad komisija svarsto kitus dalykus, o dėl įstatymo išaiškinimo nereikia kviesti VTEK narių posėdžio.

„Aš turiu raštą „Dėl išaiškinimo“, tai yra ne sprendimas, ne komisijos, ne kieno nors, o įstatymo išaiškinimas. (...) Tai yra normali praktika“, – tvirtino jis.

„Manau, kad teisingiausias sprendimas bus priimtas Seime. Jeigu bus pareikštas nepasitikėjimas, aš išeisiu ramia sąžine ir užleisiu šias pareigas“, – sakė VTEK pirmininkas.

Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos vadovo kandidatūrą teikia Seimo pirmininkas, o dėl jo paskyrimo ir atleidimo balsuoja visas parlamentas.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų