Vyriausybė siūlo plėsti pranešėjų apsaugą

 • Teksto dydis:

Vyriausybė trečiadienį pritarė Pranešėjų apsaugos įstatymo pakeitimo projektui, kuriuo siūloma plėsti pranešėjų apsaugą.

Kaip pranešė Teisingumo ministerija, valstybės apsaugą numatoma suteikti ne tik pačiam pranešėjui, bet ir jam padėjusiems asmenims.

„Siekiant apsaugoti viešąjį interesą, svarbu plėsti apsaugos mechanizmą asmenims, pateikusiems informaciją apie galimus pažeidimus. Naujos priemonės padės ne tik geriau apsaugoti pranešėjus, informavusius apie neteisėtą veiklą, bet ir bus dar vienas žingsnis diegiant aiškius skaidrumo ir saugumo standartus“, – ministerijos pranešime teigia teisingumo ministrė Evelina Dobrovolska.

Nauju reglamentavimu taip pat siūloma į pažeidimų sąrašą įtraukti ir pažeidimus, susijusius su vidaus rinka, pavyzdžiui, ES konkurencijos ir valstybės pagalbos taisyklių, pelno mokesčio taisyklių pažeidimus, bei kitus pažeidimus, kenkiančius ES finansiniams interesams.

Siekiant apsaugoti viešąjį interesą, svarbu plėsti apsaugos mechanizmą asmenims, pateikusiems informaciją apie galimus pažeidimus.

Numatoma įtvirtinti galimybę asmeniui, pateikiančiam informaciją apie pažeidimą, tiesiogiai kreiptis į kompetentingą instituciją, o nebūtinai naudotis vidiniu pranešimo kanalu. Kartu siūloma stiprinti asmenų konfidencialumo apsaugą, numatant, kad informacija apie asmenis tyrime nedalyvaujantiems asmenims negalėtų būti teikiama, o tapatybė atskleidžiama tik tuomet, kai tai yra būtina ir proporcinga atliekant tyrimą.

Projektu siūloma drausti daryti neigiamą poveikį ne tik asmenims, pateikusiems informaciją apie pažeidimą, jų šeimos nariams, bet taip pat giminaičiams, kolegoms, dirbantiems įstaigoje arba kitame su įstaiga subordinaciniais ryšiais susijusiame juridiniame asmenyje, kuriame asmens, pateikusio informaciją apie pažeidimą, šeimos narys, giminaitis, kolega dėl informacijos apie pažeidimą pateikimo gali patirti neigiamų padarinių.

Institucijos, gavusios informaciją apie pažeidimą, turėtų informuoti ją pateikusį asmenį apie pranešimo gavimą, pateikti atsakymą bei perduoti informaciją per nustatytą trumpą laiką.

Be to, ketinama reglamentuoti pareigą įrašus apie kiekvieną gautą pranešimą saugoti penkerius metus nuo paskutinio priimto sprendimo.  Pranešėjo prašymu arba paaiškėjus, kad buvo tyčia pateikta melaginga informacija, būtų suteikiama galimybė kompetentingai institucijai priimti sprendimą dėl pranešėjo statuso panaikinimo.

Pasak ministerijos, šis reglamentavimas padės įgyvendinti ir ES direktyvą, kuria siekiama ES mastu stiprinti pranešėjų apsaugos sistemą. Jos nuostatas į nacionalinę teisę numatoma  perkelti iki šių metų gruodžio vidurio.NAUJAUSI KOMENTARAI

Pilietiškas

Pilietiškas portretas
Dar prie tos valdžios vieno stebėjimo skyriaus reikia ant mūsų galvų - ir taip priežiūros ir valdymo aparatas išpūstas iki begalybės!
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių