„Zapad“ išvakarėse JAV į Lietuvą atsiuntė septynis naikintuvus

Artėjant Rusijos ir Baltarusijos karinėms pratyboms „Zapad“, Jungtinės Valstijos sustiprino Baltijos šalių oro policijos misiją.

Lietuvos kariuomenės Aviacijos bazėje Šiauliuose antradienį nusileido septyni Jungtinių Amerikos Valstijų naikintuvai F-15C „Eagle“, pranešė Krašto apsaugos ministerija.

Pastaruosius dvejus metus iš Lietuvos misiją paprastai vykdydavo keturi sąjungininkų naikintuvai.

Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis BNS sakė, kad misija sustiprinta dėl rugsėjį vyksiančių Rusijos ir Baltarusijos karinių pratybų „Zapad“.

„Siečiau su „Zapad“. Tai iš tikrųjų iš anksto buvo diskutuota ir būtent mūsų pačių prašymas buvo, kad būtų šiek tiek sustiprinta oro misija, o esant didesnėms rizikoms ji būtų dar stipresnė“, – teigė ministras.

Jo aiškinimu, daugiau papildomų pajėgumų artimiausiu metu Lietuvoje nelaukiama.

„Dar papildomų (pajėgumų) nelaukiama, nebent kas nors tokio atsitiktų, bet labai tikimės, kad neatsitiks. Paprastai pajėgumai iš sąjungininkų padidėja tada, kada vykdome didelio masto pratybas. Šiuo metu nenorima simetrijos – yra kaimyninėje šalyje didelės pratybos, daug karių, tikrai nenorime, kad abiejose šalyse būtų pratybos su padidintais dalykais. Nereikalingos tos įtampos, tad pas mus didelių pratybų nevyksta, vyksta tik planinės pratybos“, – aiškino R.Karoblis.

Jo teigimu, Vokietijos vadovaujamas NATO priešakinių pajėgų batalionas, rotuojamos JAV sausumos pajėgų kuopos kariai, padidinta oro policijos misija ir laivas, kurį JAV planuoja atsiųsti į Baltijos jūrą, yra pajėgos, kurios atitinka „Zapad“ rizikos lygį.

„Iš JAV yra ne tik padidinta oro policijos misija, bet yra šiuo metu ir rotacinė kuopa, ji yra pakankamai paruošta, ir laivas Baltijos jūroje. (...) Tai nėra labai didelės pajėgos, tai yra tik papildomi atgrasymo veiksniai prie dabar esančių kitų sąjungininkų pajėgų, ir visas tas priemonių kompleksas, be jokios abejonės, įeina į bendrą NATO solidarumo ir atgrasymo sistemą“, – sakė ministras.

Jo žiniomis, didesnis naikintuvų skaičius į Lietuvą atsiųstas visam rotaciniam laikui – iki metų pabaigos. Oficiali oro policijos misijos pasikeitimo ceremonija vyks trečiadienį. 

Misijoje dalyvaus maždaug 140 karių, atvykusių iš JAV bazės Britanijoje. Jie pakeis keturis mėnesius Baltijos erdvę saugojusias Lenkijos pajėgas.

JAV karinių oro pajėgų NATO oro policijos misijoje Baltijos valstybėse dalyvaus penktą kartą.

Misija sustiprinta likus dviem savaitėms iki Rusijos ir Baltarusijos karinių pratybų „Zapad“. Minskas teigia, kad jose dalyvaus 12 tūkst. 700 karių, Lietuvos pareigūnai mano, kad šis skaičius dirbtinai sumažintas skaidant mokymus į atskiras dalis, ir teigia, kad tikrasis skaičius gali siekti 100 tūkstančių.

Lietuvos karinė žvalgyba teigia, kad mokymų „Zapad“ scenarijuje tikriausiai bus numatytas ginkluotas konfliktas su NATO, neatmestina tyčinių arba atsitiktinių incidentų tikimybė.

Rusija ir Baltarusija teigia, kad rugsėjo 14 – 20 dienomis vyksiančios pratybos bus gynybinio pobūdžio.NAUJAUSI KOMENTARAI

patriotas

patriotas portretas
Lietuviai priešinkities Lietuvos okupacijai, šalin kruvinas amerikonu letenas nuo Lietuvos !

:DDDDD

:DDDDD portretas
kaip tik žodis NATO kur nors tai vatnykai kai šunys subėga prie kaulo :DDD patinka man :D kuo daugiau tokių straipsnių :D

Norgas

Norgas portretas
Kaipjus nesuprasit kad ko daugiau Lietuvoje NATO kariu,to didesniu ismeru raketa pas musu atskrys
VISI KOMENTARAI 29
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių