Keturios dešimtys parlamentarų reikalauja, kad Seimo Etikos ir procedūrų komisijos (EPK) pirmininko postas būtų atimtas iš Socialdemokratų partijos ir skirtas Mišriai Seimo narių grupei arba Krikščionių partijos frakcijai.
Tokiu būdu iš EPK vadovo pareigų siekiama atstatydinti socialdemokratą Algimantą Salamakiną.
40 parlamentarų pareiškimas su surinktais parašais ketvirtadienį įteiktas parlamento pirmininkei Irenai Degutienei.
A.Salamakinas kaltinamas sužlugdęs komisijos darbą, nes esą dėl jo netinkamo vadovavimo komisijos darbe nedalyvauja šeši iš 14 narių.
"Mes, žemiau pasirašę Seimo nariai, priklausantys Seimo opozicijai, sudarantys daugiau kaip pusę opozicinių frakcijų narių skaičiaus, manome, kad Etikos ir procedūrų komisijos pirmininko kvota turėtų būti skirta Krikščionių partijų frakcijai arba Mišriai Seimo narių grupei, tuo labiau, kad Socialdemokratų partijos frakcija turi neproporcingai daug pirmininkų pavaduotojų ir kitų pareigybių, tuo metu Mišri Seimo narių grupė neturi nė vieno komiteto pirmininko pavaduotojo (nors priklauso dvi kvotos), Krikščionių partijos frakcijai priklauso komisijos pirmininko kvota, bet neturi nė vieno", - rašoma pareiškime.
Po juo, be kitų, pasirašė "prisikėlėliai" Antanas Nedzinskas, Arūnas Valinskas, Inga Valinskienė, Arūnė Stirblytė. Visi jie priklauso Jungtinei frakcijai, kuri yra valdančiosios koalicijos narė.
Tarp pareiškimų autorių taip pat yra "darbiečių", "tvarkiečių", Mišrios grupės ir Krikščionių partijos frakcijos atstovų.
Komentuodamas šį pareiškimą A.Salamakinas BNS sakė, kad parlamentarai, nepatenkinti jo darbu, turi vienintelę Seimo statute numatytą galimybę - reikšti jam nepasitikėjimą.
"Seimo statutas numato vieną galimybę, jei jie įsitikinę, kad aš ką nors sužlugdžiau - tai yra numatyta nepasitikėjimo procedūra. Surinkite parašus, teikite man nepasitikėjimą, aš atsakysiu į tuos klausimus, kuriuos jie turi suformuluoti kaip kaltinimus, ką blogo padariau. Toks kaltinimas, kad sužlugdžiau, nėra kaltinimas", - tvirtino EPK vadovas.
Pasak jo, likusieji komisijos nariai kaip tik mano, kad dalyvavimą komisijoje sustabdžius šešiems nariams ši tapo darbingesnė.
Vertindamas pareiškimo autorių argumentus dėl kvotų, A.Salamakinas stebėjosi, kaip socialdemokratai gali turėti per daug postų, jeigu turi tik vienintelės komisijos pirmininko postą, o frakcija yra antra pagal dydį parlamente.
"Antra pagal dydį Seime Socialdemokratų frakcija turi vieną komisijos pirmininko postą. Mišri frakcija, kuri turi 10 narių, turi dviejų komisijos pirmininkų postus. Ir niekas klausimo nekelia", - pečiais traukė politikas.
Seimo pirmininkė Irena Degutienė savo ruožtu ketvirtadienį pareiškė remianti EPK pirmininką ir paneigė pranešimus, kad ji esą linkusi keisti komisijos vadovą.
"Noriu aiškiai pasakyti: palaikau A.Salamakino principingas nuostatas vadovaujant Seimo Etikos ir procedūrų komisijai ir sprendžiant Seimo narių neetiško elgesio klausimus. Prisipažinsiu, kad mane nemaloniai nustebino pastarosiomis dienomis kai kuriose žiniasklaidos priemonėse pasirodę tikrovės neatitinkantys pranešimai, esą aš esu linkusi keisti Etikos ir procedūrų komisijos pirmininką kitu Seimo nariu", - pranešime cituojama I.Degutienė.
Anot jos, praėjusią savaitę per pasitarimą su frakcijų seniūnais buvo pristatyta esama padėtis, kai sumažėjus Socialdemokratų partijos frakcijai ir padidėjus Mišrios Seimo narių grupės gretoms, Seimo frakcijoms nustatytos vadovavimo kvotos nebeatitinka realaus frakcijų dydžio.
Todėl per susitikimą pasiūlyta Seimo Socialdemokratų partijos frakcijai ir Mišriai Seimo narių grupei susitarti dėl galimų pasikeitimų komitetų ir komisijų vadovybėje, kad pasikeitusi situacija atitiktų nustatytas kvotas.
Mišrios grupės vadovas Konstantas Ramelis šią savaitę BNS sakė, kad frakcija nepretenduoja į EPK pirmininko postą.
Anot jo, Mišriai Seimo narių grupei priklauso dviejų komitetų vicepirmininkų postai, o komisijose jų kvotos užpildytos.
Naujausi komentarai