„Mes labai tikimės ir labai norime, kad taip įvyktų, kad iki trečiadienio ar ketvirtadienio, kada vyks Advokatų tarybos posėdis, gautume konkretesnius skaičius (dėl didesnių įkainių – BNS), norime, kad ta sistema toliau veiktų. Man atrodo, kad tokia viltis tikrai yra“, – pirmadienį BNS sakė I. Vėgėlė.
Advokatai dėl susidariusios valstybės skolos praėjusią savaitę paskelbė svarstysiantys galimybę laikinai nutraukti nemokamą teisinę pagalbą spalio 31 dieną šaukiamame neeiliniame Advokatų tarybos posėdyje.
Teisingumo ministras Elvinas Jankevičius BNS teigė, kad skolos advokatams už valstybės teikiamą nemokamą teisinę pagalbą bus sumokėtos iki šios savaitės vidurio.
Tokį patikinimą iš ministro sako gavęs ir telefonu pirmadienį su juo situaciją aptaręs I. Vėgėlė. Tačiau garantuoti, jog klausimas dėl nemokamos teisinės pagalbos nutraukimo išvis nebus svarstomas, jis tvirtino negalintis.
„Aš noriu tikėti, kad mes gausime atsakymus, visa taryba, ir noriu tikėti, kad taip atsitiks, kad nereikės svarstyti tokio klausimo, bet visiškai atmesti tokios galimybės (pagalbos stabdymo – BNS) šiame etape negalėčiau, nes esu tik vienas iš tarybos narių“, – teigė I. Vėgėlė.
Teisingumo ministras teigė, kad skola advokatams šiuo metu siekia apie 440 tūkst. eurų, šie pinigai jau rezervuoti, bus sumokėti iki savaitės vidurio.
Advokatūra skelbė, kad paslaugų teikimo stabdymas reikštų, kad negalės būti atliekami dauguma ikiteisminio tyrimo veiksmų, pavyzdžiui, asmens suėmimas, suėmimo pratęsimas ir apklausa, taip pat reikšmingai strigs teismų darbas.
Teisingumo ministras tuomet sakė, kad jam „labai apmaudu dėl šios situacijos“, o moratoriumą nemokamai teisinei pagalbai svarstyti ketinanti Lietuvos advokatūra, jo žodžiais, „elgiasi nederamai“.
Šių metų biudžete antrinės teisinės pagalbos teikimui buvo numatyta apie 3,8 mln. eurų, tačiau dėl išlaidų Sausio 13-osios byloje jų nepakako ir susidarė skola.
Rugsėjo pradžioje Vyriausybė iš rezervo fondo jau skyrė 350 tūkst. eurų sumokėti už darbą valstybės skirtiems teisiamųjų gynėjams Sausio 13-osios byloje.
Valstybės garantuojamą teisinę pagalbą paslaugas Lietuvoje teikia 553 advokatai.
Naujausi komentarai