A.M.Pavilionienė siūlo reklamose nebedrausti įžeisti religinius jausmus

Seimo narė Aušrinė Marija Pavilionienė siūlo iš reikalavimų reklamai išbraukti nuostatą, draudžiančią įžeisti religinius jausmus ar politinius įsitikinimus.

Visuomenės informavimo įstatymo pataisos projektą teikianti parlamentarė tvirtina, jog minimi ribojimai reklamai - pertekliniai, nenumatyti atitinkamoje Europos Parlamento ir Tarybos direktyvoje.

Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto narės aiškinimu, sąvoka "religinių jausmų ar politinių įsitikinimų įžeidimas" nėra aiški, pavyzdžiui, neaišku, ar kraujo donorystės reklama yra Jehovos liudytojų religinių jausmų įžeidimas.

Tuo tarpu apsauga nuo diskriminacijos dėl tikėjimo įstatyme užtikrinta, tad jos dubliuoti, A.M.Pavilionienės vertinimu, nereikia.

Įstatymas reklamoje draudžia skelbti informaciją, kurioje žeminamas žmogaus orumas, diskriminuojama dėl rasės, lyties ar etninės kilmės, tautybės, pilietybės, religijos arba tikėjimo, negalios, amžiaus.

Taip pat dabartinė įstatymo redakcija numato, kad reklamoje neturi būti įžeidžiami religiniai jausmai ar politiniai įsitikinimai - šią nuostatą ir siūlo braukti A.M.Pavilionienė.

Taip pat įstatyme įrašytą nuostatą, jog reklamoje neturi būti seksualinės orientacijos apraiškų arba skatinimo, parlamentarė siūlo keisti į draudimą diskriminuoti dėl seksualinės orientacijos.

Šią savaitę alaus darykla, užprotestavus vienuolijų bendrijoms, nutraukė reklaminę akciją, kurioje panaudotas vienuolių įvaizdis.NAUJAUSI KOMENTARAI

povilionienei

povilionienei portretas
siūlau išbraukt ją iš žmonijos sąrašų. ji ne žmogus, ji ne moteris, tai kam dar vaikšto tarp žmonių?

A.M. Pavilionienei

A.M. Pavilionienei portretas
Įdomu, kokia M.A. Pavilionienės nuomonė apie reklamas, kuriose vaizduojamas beveik nuogas moters kūnas (liaudyje vadinama moteriena)? Tokių reklamų pilna ir ant žurnalų viršelių, ir internetinėje žiniasklaidoje, ir LTV laidose. Ar tamstos, kaip moters, nežeidžia tokia "reklama"? Mane, kaip moterį, labai žeidžia. Ir aš, išvydusi tas reklamas, jaučiuosi tarsi būčiau aplieta fekalijomis nuo galvos iki kojų. Jaučiuosi siaubingai įžeista ir pažeminta. Gal A.M. Pavilionienė nors ir pavėluotai susiprotės pateikti Seimui svarstytii pataisą, draudžiančią tyčiotis iš moters kūno, o tuo pačiu -- ir iš moters, kaip asmenybės. Norėčiau tikėti, kad A.M. Pavilionienė tai padarys, jeigu dar galutinai neprarado moteriškos savigarbos.

Alfa

Alfa portretas
Ši moteriškė turi kažkokių vidinių sužeidimų, antraip, ji nebūtų tokia pikta. Ji puikiai žino, kad jos pataisos niekas nepriims, bet vis tiek siūlo. Bent tokiu būdu pademonstruoja savo protą, kaip ji dažnai sako.
VISI KOMENTARAI 12
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių