Pereiti į pagrindinį turinį

Ar žinojote, kad Lietuvoje ugniagesėmis gelbėtojomis dirba ir moterys?

2020-07-14 10:06
DMN inf.

Ar žinojote, kad Ugniagesių gelbėtojų mokykloje mokosi ir merginos? O Lietuvoje ugniagesėmis gelbėtojomis dirba 11 moterų? Į šios profesijos paslaptis gilinasi ir vilnietė Greta Pauliučenko.

Pasak Valstybinė priešgaisrinė gelbėjimo tarnybos, Greta – jau penktoji mergina, pasirinkusi mokslus Ugniagesių gelbėtojų mokykloje. Pasak jos, daugelis pažįstamų stebėjosi tokiu jos sprendimu.

„Nei giminėje, nei tarp pažįstamų ugniagesių nebuvo – jų darbu teko žavėtis tik iš tolo arba televizoriaus ekrane. Dabar šią specialybę rekomenduočiau ir kitiems, ypač jeigu žmogus pasiryžęs dalį savo gyvenimo atiduoti gelbėdamas kitus, nebijo rizikos ir yra pasirengęs palaikyti savo fizinę formą. Ugniagesių gelbėtojų mokykloje įgyji įdomios patirties, išmoksti greitai reaguoti, bendradarbiauti komandoje, rūpintis kitais“, – sako ji.

Pasak Gretos, ugniagesio gelbėtojo profesija jai visada atrodė viena iš labiausiai vertų pagarbos: „Pasirinkti šį darbą paskatino siekis padėti žmonėms ir galimybė derinti sportą su profesija. Rinkdamasi ją, svarsčiau, kad nenoriu praleisti daug laiko ten, kur man neįdomu. Nusprendžiau, kad kol turiu energijos, jėgų ir noro, reikia įdomesnės patirties, dirbti tai, kas duoda naudos ne tik tau pačiam, bet ir kitiems.“

„Mokslus Ugniagesių gelbėtojų mokykloje taip ir įsivaizdavau, netgi maniau, kad bus sunkiau, – teigia kursantė. – Kai mokomės naujų dalykų, viskas išdėstoma taip aiškiai, kad kartą pabandžius jau viską žinai. Didžiausią įspūdį šioje mokykloje paliko darbai aukštyje. Net nemaniau, kad man bus taip įdomu. Šių darbų metu labai svarbus komandinis darbas, ypač kai iškeli kolegą iš ketvirtojo aukšto, prieš tai įsitikinęs, kad tiek darbinė, tiek saugos virvė yra tvirtai laikoma kolegų.“

Didžiausią įspūdį šioje mokykloje paliko darbai aukštyje. Net nemaniau, kad man bus taip įdomu.

Nors kol kas tikrame gaisre kursantams dar neteko būti, tik mokomajame, G. Pauliučenko įsitikinusi, kad ugniagesio gelbėtojo darbe svarbiausia darbų pasiskirstymas ir bendradarbiavimas: „Pasidalijus darbus įvykis gali būti likviduojamas ne tik greičiau, bet ir efektyviau. Kai žinai, kas už ką atsakingas, dirbti yra saugiau ir patiems, be to, gali būti išgelbėta daugiau gyvybių.“

Kaip teigia Greta, ji visada buvo kupina energijos. O prieš penkerius metus pradėjo lankyti kovos menų užsiėmimus: „Jie ir įtraukė į sporto pasaulį. Sportuoju ir toliau. Nemažai laiko praleidžiu sporto salėje, kur palaikau savo fizinę formą.“

Gretą puikiai vertina ir jos kolegos kursantai. „Sutariame puikiai – kalbamės, juokiamės ir kartu sprendžiame visas problemas. Esu įpratus prie tokio kolektyvo, todėl nebuvo nejauku, greitai susigyvenome“, – sako ji.

Kai šį rudenį G. Pauliučenko baigs Ugniagesių gelbėtojų mokyklą, pradės dirbti Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 6-ojoje komandoje. Ji jau laukia tos minutės, kai, kaip ir įprasta ugniagesių gelbėtojų darbe, gaus iškvietimą, apsirengs ugniagesio gelbėtojo apsauginius drabužius, šoks į automobilį ir važiuos padėti.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra