Pereiti į pagrindinį turinį

Darbas su vaikais − tik po patikros

2024-05-23 15:13
DMN inf.

Seimas svarsto pakeitimus: su vaikais norintys dirbti žmonės privalėtų turėti specialų QR kodą, kad neteisti už sunkius ir seksualinius nusikaltimus, o darbdaviai būtų įpareigoti reguliariai tikrinti tokius asmenis.

T. Lukšio / BNS nuotr.

Tokioms įstatymų pataisoms po pateikimo pritarė 95 Seimo nariai, susilaikė dvylika parlamentarų. Toliau jos bus svarstomos komitetuose, o į Seimo salę planuoja grįžti birželio 18 d.

„Šiais projektais siekiame ir supaprastinti procedūras, ir užtikrinti atsakomybę, pareigą ir prievolę tikrinti visus, kurie dirba su vaikais“, − pateikdama projektus sakė jų iniciatorė socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.

Pagal Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo ir Administracinių nusižengimų kodekso pataisas asmenys, ketinantys užsiimti su vaikais susijusia veikla, privalėtų turėti išduotą Neteisėto darbo su vaikais prevencijos kodą (QR kodą). Darbdaviai būtų įpareigoti tikrinti, ar darbuotojas turi tokį kodą.

Pasak ministrės, tai vienas iš būdų siekiant maksimaliai užkirsti kelią galimam seksualiniam smurtui prieš vaikus.

Paaiškėjus, kad su vaikais leista dirbti teistam asmeniui, bauda siektų nuo 3 iki 5 tūkst. eurų, o nustačius pakartotinį pažeidimą – nuo 5 iki 6 tūkst. eurų.

Šiuo metu asmenims draudžiama dirbti su vaikais, teikti paslaugas, savanoriauti, jei jie buvo teisti už seksualinius nusikaltimus, tyčinius sunkius ir labai sunkius nusikaltimus. Tokie asmenys įtraukiami į Įtariamųjų, kaltinamųjų ir nuteistųjų registrą.

Tačiau, M. Navickienės teigimu, ne visi darbdaviai ir paslaugų gavėjai, prieš įdarbindami asmenį, patikrina, ar jis neįtrauktas į minėtą registrą.

Pagal projektą su vaikais dirbti ar užsiimti savanoriška veikla negalėtų ne tik nuteisti už minėtus nusikaltimus asmenys, bet ir tie, kurie, pavyzdžiui, buvo atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą ar susitaikę su nukentėjusiuoju.

Pasak ministrės, priėmus pataisas, kiekvienas asmuo, kurio darbas susijęs su vaikais, QR kodą gautų nemokamai jam patogiu būdu. Šį kodą jis turėtų pateikti įsidarbindamas.

Įstaigos vadovas tikrinti QR kodo galiojimą privalėtų ne tik prieš įdarbindamas, bet ir vėliau periodiškai, ne rečiau kaip kartą per kalendorinius metus. Anot ministrės, darbdavys savo nuožiūra patikrinimą galėtų atlikti ir dažniau.

Jeigu ši prievolė nebūtų vykdoma, grėstų bauda nuo 300 iki 500 eurų, o pakartotinai nusižengus – nuo 500 iki 1 tūkst. eurų.

Paaiškėjus, kad su vaikais leista dirbti teistam asmeniui, bauda siektų nuo 3 iki 5 tūkst. eurų, o nustačius pakartotinį pažeidimą – nuo 5 iki 6 tūkst. eurų.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų