A. Veryga: Lietuvos įmonė medikams pagamins 1 mln. respiratorių

Sveikatos apsaugos ministerijoje (SAM) penktadienio popietę nuotoliniu būdu vyko spaudos konferencija dėl koronaviruso grėsmės valdymo ir prevencijos. Sveikatos apsaugos ministras, valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovas Aurelijus Veryga pateikė naujausią informaciją apie koronaviruso grėsmę Lietuvoje.

„Intersurgical“ medikams pagamins 1 mln. respiratorių

Lietuvos medicinos priemonių gamintoja „Intersurgical“ medikams pagamins 1 mln. vienetų kaukių-respiratorių.

„Šiandien pasirašėme sutartį, kuria įtvirtinome 1 milijono tokių kaukių-respiratorių užsakymą Lietuvos medikams“, – prieš spaudos konferenciją feisbuke pranešė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Pasak jo, tokį kiekį respiratorių įmonė pagamins per kelis mėnesius, o sprendimus, kaip pritaikyti šias kaukes, įmonė rado per labai trumpą laiką.

„Intersurgical“ per labai trumpą laiką rado sprendimą, kaip pritaikyti jų gaminamas kaukes ir paversti jas medikams tinkamais respiratoriais. Jų efektyvumas itin didelis. Toks, kurio negali užtikrinti daugelis rinkoje esančių respiratorių. Tai leis apsaugoti mūsų medikus“, – rašė ministras.

Vėliau A. Veryga teigė, kad svarbu ir tai, jog respiratorius gamins Lietuvos įmonė.

„Tai yra mūsų šalyje veikiantis gamintojas ir mums labai svarbu, kad mūsų pačių verslai gamintų ir tiektų priemones, skirtas COVID-19 sukeltų pasekmių šalinimui“, – spaudos konferencijoje sakė ministras.

„Tai yra darbo vietos Lietuvoje, tai yra Lietuvoje sumokėti mokesčiai ir vėlgi tai yra mūsų gyventojai, darbuotojai, kurie uždirbtus pinigus išleis Lietuvoje. Tai svarbu ir dėl Lietuvos ekonomikos“, – kalbėjo jis.

„Intersurgical“ vadovas Sigitas Žvirblis sako, kad šie respiratoriai yra naujas bendrovės gaminys, kuris bus tiekiamas tik Lietuvos rinkai.

„Dalis yra esamo gaminio, bet yra ir dalis naujų gaminių. Visas gaminio funkcionavimas yra naujas, nauja kaukė“, – BNS sakė S. Žvirblis.

„Tai yra gaminys tik Lietuvos rinkoje. Esame nusprendę, kad šį gaminį pirmiausia turi gauti Lietuvos medicinos įstaigos“, – pridūrė jis.

„Intersurgical“ visą 1 mln. respiratorių pristatyti įsipareigojo per kelis mėnesius, bet S. Žvirblis teigia, kad pirmieji gaminiai medikus pasieks jau artimiausiu metu.

„Mes milijono per dieną negalime pagaminti. Šiandien (penktadienį – BNS) jau pradėjome gaminti ir norėtume, kad iki vakaro, vėliausiai galbūt rytoj, atvažiuotų respiratoriai į ligonines. Mes kalbame, kad kai kurios ligoninės šiandien jau gauna“, – teigė „Intersurgical“ vadovas.

Pasak S. Žvirblio, šie respiratoriai yra pranašesni už paprastas medicinines kaukes tuo, kad jie apsaugo ne tik aplinką, bet ir patį respiratorių nešiojantį žmogų.

„Jeigu pilietis nešioja paprastą kaukę, tai ji yra orientuota į tai, kad apsaugotų nuo savęs aplinką. Ši kaukė yra sandari, apsaugo veidą, kvėpavimo takus ir dėl to visas įkvėpimas ir iškvėpimas eina per filtrą. Tai jis apsaugo patį kaukės nešiotoją“, – aiškino jis.

S. Žvirblis praėjusią savaitę BNS sakė, kad kai kurių įmonės gaminių  užsakymai dėl koronaviruso protrūkio pasaulyje yra padidėję „kartais“.

Bendrovė apie 99 proc. savo gamykloje Pabradėje pagaminamos produkcijos eksportuoja į užsienį, bet S. Žvirblis teigė, kad „Intersurgical“ galėtų patenkinti ir Lietuvos ligonių bei medikų poreikius.

„Intersurgical“ gamina komplektuojančias dalis ligoninių įrangai.

Ėminius dėl koronaviruso tirs dar dvi laboratorijos

Tyrimus dėl koronaviruso atliks dar dvi laboratorijos, penktadienį pranešė sveikatos apsaugos ministras A. Veryga.

„Ministerija plečia koronaviruso infekcijos nustatymo vietų tinklą: į jį yra įtraukiamas Nacionalinis vėžio institutas, jo laboratorija – tai bus septinta tokius tyrimus atliekanti institucija Lietuvoje“, – per spaudos konferenciją sakė jis.

„Netrukus koronaviruso mėginius pradės tirti ir Nacionalinis maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institutas, tiksliau, jo laboratorija“, – teigė ministras.

Pasak jo, tyrimų apimtis galima plėsti užsitikrinus tinkamą reagentų kiekį.

„Šie sprendimai priimami todėl, kad mes jau turime užsitikrinę pačių reagentų tinkamą kiekį ir dabar jau galime plėsti laboratorines tyrimo apimtis, kad daugiau gyventojų, medikų ir kitų rizikos grupių būtų ištirta“, – kalbėjo A. Veryga.

Lietuvoje, penktadienio ryto duomenimis, nustatyti 345 koronaviruso atvejai, mirė penki infekcija sirgę žmonės: trys Ukmergėje, po vieną Panevėžyje ir Klaipėdoje.

Per ketvirtadienį ištirti 1175 ėminiai. Bendrai iki šiol iš viso ištirti 5495 ėminiai dėl įtariamų koronavirusu.

Vilniaus miesto savivaldybė teigia, kad ėminių tyrimus atlikti delsiama, tačiau laboratorijos ir Nacionalinio visuomenės sveikatos centro atstovai teigia, jog mėginiai tiriami laiku, dėl didelio krūvio ilgiau gali tekti laukti atsakymų.

Konferencijos įrašas čia:

Ministras taip pat pranešė, kad su koronavirusu kovojantiems medikams bus mokami 15 proc. didesni atlyginimai.


Šiame straipsnyje: Aurelijus VerygakoronavirusasKoronavirusas LietuvojeLNK1COVID-19 karantinasCOVID-19 saviizoliacija

NAUJAUSI KOMENTARAI

SCIPAKAS.KAU.

SCIPAKAS.KAU. portretas
Jau koke 50 limonu atveze o vistek truksta varys dabar tas kaukes kol visa lietuva padenks.O kainos vaistinese ir kitose vietose SPIKULETINES;TAI KAIP SUPRAST.Pas ,,bariga'' ieina pigiau,o zadejo tuoj bus pigiau.Kazkokio denutorato 5 L 25eu.Kaukes norfoj parduoda atrodo kad cia saulegrazos turguj pas ,,haholka.''

aš portretas
manau kad tokias kaukes įsigytų ir pagyvenę žmonės,kuriems labai aktualu neapsikrėsti,nepamirškit kad mes dar norim gyventi,o jųs jau pasmerkėt senesnius kad išmirtų, matosi iš to kad pagyvenę sunkiau sulaukia pagelbos, o juk turit ir jūs savo šeimose senų žmonių ar jie neapsikrės?

Mariakas

Mariakas portretas
Dėl ko milijiną raspiratorių pagamins, kad Lietuvoje gyvena trys milijonai. Ką kiti kojines mausis ant galvų nu ne kažkoks absurdas, prasitrink akis ministre veryga.
VISI KOMENTARAI 24
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių