Tautinių mažumų mokyklų moksleiviai tokį patį lietuvių kalbos egzaminą kaip ir lietuviškų mokyklų mokiniai turėtų laikyti ne anksčiau kaip po aštuonerių metų, sako Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) pirmininkas europarlamentaras Valdemaras Tomaševskis.
„Švietimo įstatymo nuostatas mes vertiname kaip žaidimą su vaikų likimu. Pagal šį įstatymą moksleiviai per dvejus metus turėjo išeiti 8 metų programą. Su koalicijos partneriais buvome sutarę, kad 8 metus galios nuolaidos, mūsų viceministrė parengė projektą, o dvi dienos po Politinės tarybos paruoštas švietimo ir mokslo ministro įsakymo projektas numato nuolaidas tik pusmečiui, nors mes tarėmės dėl 8 metų. Tai ar solidus toks bendradarbiavimas?“ - interviu savaitraščiui „15 min“ sakė V.Tomaševskis.
„Pasakysiu taip: mes nebaigėme aukštųjų partinių mokyklų, gal mes ko nors nesuprantame? Jei šiose mokyklose buvo mokoma negarbingos politikos, gudravimo, tai gal ir gerai, kad mes to neišmokome“, - piktinosi valdančiosios koalicijos narys.
Pirmadienį keturių valdančiųjų partijų lyderiai sutarė, kad tautinių mažumų mokyklų abiturientams šiemet bus sudarytos lengvesnės sąlygos laikant valstybinį lietuvių kalbos egzaminą. Jiems sumažintas privalomas žodžių skaičius rašinyje ir bus leidžiama per egzaminą padaryti daugiau klaidų.
Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis sakė, kad šios lengvatos galios tik metus.
2011 metų pavasarį Seimas priėmė naujos redakcijos Švietimo įstatymą, kuris, be kitų dalykų, nustatė ir naują lietuvių kalbos mokymo tvarką tautinių mažumų mokyklose. Numatyta daugiau pamokų lietuvių kalba, taip pat nuo 2013 metų suvienodinti lietuvių kalbos brandos egzamino užduotis, tačiau nustatytas pereinamasis laikotarpis egzaminų vertinimui. Šie reikalavimai sukėlė daugiausia Lietuvos lenkų pasipiktinimą.
Pirmadienį po Politinės tarybos posėdžio V.Tomaševskis pareiškė, kad LLRA artimiausiu metu svarstys galimybę trauktis iš valdančiosios centro kairės koalicijos, nes partneriai nesilaiko įsipareigojimų. Be lietuvių kalbos egzamino jo netenkina šių metų biudžeto paskirstymas, neįsteigtas ketvirto energetikos viceministro postas.
Po Seimo rinkimų valdančiąją daugumą suformavo Lietuvos socialdemokratų, Darbo, „Tvarkos ir teisingumo“ partijos bei Lietuvos lenkų rinkimų akcija. Jie turi 85 vietas parlamente. Iš koalicijos pasitraukus LLRA su aštuoniais atstovais Seime, valdantieji vis tiek turėtų daugumą parlamente - 77 atstovus.
Vyriausybėje LLRA atstovauja vienintelis energetikos ministras Jaroslavas Neverovičius.
Naujausi komentarai