Dovana vaikams ir senoliams – remontas už dyką
Klaipėdos nevalstybinė specialioji pagrindinė mokykla „Svetliačiok“ ir Laugalių bei Padvarių pensionatai rudenį pasitiks jaukesni. Mokyklos ir senelių globos namų patalpas atnaujino ir išgražino tarptautinės organizacijos „Internacionaler Bauorden“ (IBO) savanoriai. Remontuodami valstybės dėmesio ir lėšų stokojančias įstaigas svečiai iš įvairių Europos šalių savo atostogas leidžia nebe pirmą vasarą. Darbštūs užsieniečiai likimo nuskriaustiems žmonėms norėtų padėti dar labiau – rudenį žadama įkurti IBO būstinę uostamiestyje.
Atnaujino patalpas
Jau septynias dienas neįgalių vaikų ugdymo įstaigoje „Svetliačiok“ gyvena ir dirba septynių neprofesionalių statybininkų ir menininkų grupė iš Olandijos bei Vokietijos. Keliose kabinetuose buvo pakeistos grindys, perdažyta sporto salė. Mokyklos koridorių sienas papuošė linksmi piešiniai, atnaujintos valgyklos patalpos.
Prieš tai dvi savaites jaunuoliai plušo gerindami Laugalių bei Padvarių pensionatų globotinių gyvenimo sąlygas. Čia užsieniečiai keliuose kambariuose taip pat pakeitė grindis, atliko kosmetinį sienų remontą. Senelių globos įstaigas IBO savanoriai gražino pirmą kartą.
Darbo nesibodi
„Svetliačiok“ direktorė Tamara Lochankina pasakojo, kad bendradarbiavimas su šiemet penkiasdešimtąjį jubiliejų mininčia tarptautine pagalbos organizacija, turinčia atstovybes Belgijoje, Austrijoje, Vokietijoje, Nyderlanduose bei Šveicarijoje, užsimezgė prieš aštuonerius metus. Per šį laikotarpį Klaipėdos neįgalių vaikų mokykloje apsilankė ir daugybę darbų nuveikė apie 150 įvairaus amžiaus bei socialinės padėties – nuo studentų iki pensininkų – europiečių.
Per aštuonias vasaras svečiai neatpažįstamai pakeitė tris dešimtmečius kapitaliai neremontuotos mokyklos „Svetliačiok“ patalpas. Buvo suremontuoti įstaigos tualetai, pakeisti langai, apšiltintos klasių sienos. Atvykėliai išvalė ir apleistą rūsį – surinktoms šiukšlėms išvežti prireikė net trijų savivarčių.
Nenaudojamas skalbyklos bei tualeto patalpas savamoksliai statybininkai, dažytojai, tinkuotojai pavertė jaukiais mergaičių darbų bei keramikos kabinetais. Pastarajame tik užsieniečių dėka atsirado ir tūkstantį JAV dolerių kainuojanti keraminių dirbinių deginimo krosnis.
Lietuviai nepadeda
Iš kitų valstybių savo atostogų metu atvykstantys žmonės lieja prakaitą be jokio atlygio, net maitinasi už savo pinigus. Dauguma remonto darbų taip pat atliekama už dyką – statybinės medžiagos įsigyjamos iš atvykėlių surinktų lėšų. Paaukotos sumos kartais siekia ne vieną tūkstantį litų.
„Svetliačiok“ direktorė džiaugėsi svetimšaliais pagalbininkais ir apgailestavo, kad su kitų valstybių bei kultūrų atstovais, kurie prieš atvykdami į Klaipėdą net nepažįsta vienas kito, bendradarbiauti daug lengviau negu su tautiečiais. T. Lochankinai keista, kad lietuviai studentai, net studijuojantieji socialinį darbą, neateina atlikti praktikos į visuomenės dėmesio stokojančias įstaigas.
Vadovė prisiminė nesėkmingą bandymą prisikviesti vienos socialinės tarnybos savanorių padėti sutvarkyti tuomet dar įrengiamų nakvynės namų rūsį. „Mergaitės tepasirodė kartą. Vėliau telefonu paaiškino, kad dirbti daugiau neateis – pernelyg nešvaru“, - stebėjosi T. Lochankina.
Įkurs būstinę
Tačiau pašnekovė tikisi, kad situacija pasikeis Klaipėdoje įsteigus IBO būstinę. Ji turėtų atsirasti jau šių metų rudenį. Kol kas tarptautinės organizacijos buveinės funkcijas neoficialiai atlieka „Svetliačiok“.
Anot pašnekovės, jau yra sudarytas sąrašas įstaigų – senelių, vaikų globos namų, internatinių mokyklų, kurioms verkiant reikia paramos. Tikimasi, kad būstinės įsteigimas uostamiestyje padės ne tik pritraukti daugiau darbščių savanorių, teiksiančių ne tik remonto, bet ir įvairias socialines paslaugas, bet ir sudominti mūsų jaunimą.
„Galėtume siųsti jaunuolius savanoriškai padirbėti, pavyzdžiui, į Vokietiją, Prancūziją. Taip Klaipėdos draugystė su IBO dar labiau sustiprėtų“, - įsitikinusi T. Lochankina.
Naujausi komentarai