A. Dulkys: mirčių statistikos neatitikimai – didžiulė tarptautinė gėda

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys teigia, kad netikslumai COVID-19 statistikoje dėl neapskaitytų mirčių yra ne tik nacionalinė, bet ir tarptautinė gėda.

Ministras primena, kad šiuo metu Nacionaliniame visuomenės ir sveikatos centre (NVSC) yra atliekamas tarnybinis patikrinimas, kurio tikslas išsiaiškinti tiek padarytas žmogiškas klaidas, tiek technologinių ryšių problemas.

„Situacija yra tikrai netoleruotina, mes ėmėmės atitinkamų veiksmų, bendradarbiaujame dabar ir su Statistikos departamentu (...). Dabar yra atliekamas patikrinimas ir mūsų Nacionaliniame visuomenės sveikatos centre. Tikiuosi, kad tas tarnybinis patikrinimas mums duos daugiau atsakymų, kur yra žmogiškos klaidos, kur yra informacinių technologijų ryšių problemos“, – Vyriausybės valandoje į Seimo nario Antano Vinkaus klausimą dėl neapskaitytų mirčių atsakė A. Dulkys.

Tikiuosi artimu metu turėsime atsakymus ir galų gale sutvarkysime tą statistiką, nes dėl jos yra gėda ne tik nacionaliniu lygmeniu, yra didžiulė gėda ir tarptautiniu lygmeniu.

„Tikiuosi artimu metu turėsime atsakymus ir galų gale sutvarkysime tą statistiką, nes dėl jos yra gėda ne tik nacionaliniu lygmeniu, yra didžiulė gėda ir tarptautiniu lygmeniu“, – akcentavo ministras.

Savo ruožtu premjerė Ingrida Šimonytė teigia, kad Lietuvos statistikos departamentas artimiausiu metu išspręs duomenų neatitikimus ir „paskelbs visą duomenų eilutę taip, kad ją galima būtų įvertinti jau kaip korektiškus skaičius ir taip pat lyginti su kitomis valstybėmis“.

ELTA primena, kad vykdant NVSC veiklos skaitmenizavimą buvo rastos 804 neapskaitytos mirtys. Todėl ministras A. Dulkys NVSC vadovo Roberto Petraičio paprašė raštu pateikti paaiškinimus į tam tikrus klausimus. Gavęs NVSC vadovo paaiškinimus A. Dulkys pavedė SAM ekspertams atsakymus įvertinti ir pateikti siūlymus.

Gavęs ekspertų vertinimą sveikatos apsaugos ministras R. Petraičiui pasiūlė trauktis iš užimamų pareigų savo noru, tačiau NVSC vadovas nesutiko. Sveikatos apsaugos ministerija įvertinus situacija nusprendė pradėti patikrinimą dėl NVSC vadovo R. Petraičio galimo tarnybinių pareigų pažeidimo.NAUJAUSI KOMENTARAI

E

E portretas
Didziausia geda kad ministrai skiriami pagal partine linija,o ne pagal jo sugebejimus ir prota.

gandragalviams

gandragalviams portretas
didžiausios machinacijos vyko spalio-gruodžio mėnesiais,O gandragalviai,kuriems demensija,priminsiu,naujoji vyriausybė prisiekė gruodžio 11

Svetur...

Svetur... portretas
Olandijoje lygiai ta pati problema, bet ten niekas netragizuoja ir netrimituoja kasdien per visa media. Pas juos mirciu skaicius tikslinamos net iki dvieju savaiciu. Visose statistinese lentelese yra nuoroda, kad duomenys dar gali keistis.
VISI KOMENTARAI 12
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių