A. Dulkys: nerimą kelia savivaldybės, kuriose skiepijimo nuo COVID-19 procesas stringa

 • Teksto dydis:

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys teigia, kad jam nerimą kelia tos savivaldybės, kuriose skiepijimo nuo COVID-19 procesas stringa.

„Nerimą kelia tos savivaldybės, kurios tarsi žiūrovai įtempto filmo kino salėje su dėžutėmis skrudintų kukurūzų saugiai „bijo“, o ne dalyvauja realioje kovoje už laisvę – susitikti, apsikabinti, būti kartu. Sunku suprasti, kas tai: sunkiai paaiškinamas užsispyrimas ir nenoras gyventi XXI amžiuje ar tiesiog vadybos procesų neišmanymas, lyderystės stoka, o gal tendencinga apatija“, – socialiniame tinkle „Facebook“ penktadienio vakarą pareiškė ministras.

„Nelaukime, kol kas nors patieks mums vakcinacijos prasmę ant lėkštutės su spalvotais krašteliais. Prisiminkime Viktoro Franklio išmintį. Prasmės neįmanoma pateikti – ją kiekvienam reikia atrasti pačiam. Aš vis dar tikiu, kad mes esame pasirengę suremti pečius. Visi!“ – pridūrė jis.

Nelaukime, kol kas nors patieks mums vakcinacijos prasmę ant lėkštutės su spalvotais krašteliais.

Vis dėlto, ministras pabrėžė, kad praėjusią parą pasiektas dienos rekordas – paskiepyta beveik 14 tūkst. žmonių.

„Bravo savivaldybėms, kurios demonstruoja puikius vakcinacijos rezultatus. Visgi, svarbiausia, ką noriu ir privalau pasakyti, kad už šių įkvepiančių rodiklių yra ne vien valdžios institucijų surikiuotas procesas“, – teigė A. Dulkys.

„Didžiausia dalimi tai yra šiose sėkmės savivaldybėse dirbančių žmonių nuopelnas: tų, kurie skambina gyventojams, registruoja juos, pasakoja apie vakcinas, paneigia mitus, išsklaido abejones, dalijasi mokslo žiniomis, galop – palydi iki skiepų kabineto, o gal šiame laikmečio chaose randa ir minutėlę pokalbiui tiesiog apie gyvenimą. Ačiū jums!“ – rašė jis.

Statistikos departamento skelbiamas žemėlapis rodo, jog daugelyje savivaldybių vakcinacija vyksta daugiau mažiau tolygiai: bent viena vakcinos doze paskiepyta 6–9 procentai jų gyventojų.

Gerokai daugiau pasiskiepijusių yra kurortinėse savivaldybėse: Birštone pasiskiepiję 15 proc., Kuršių nerijoje – 13,7 proc,, Druskininkuose – 11 proc,, Palangoje – 10 proc. žmonių.

Tarp mažiausiai gyventojų paskiepijusių savivaldybių išsiskiria Šalčininkai, kur pasiskiepijo vos 3,4 proc. gyventojų, ir Visaginas, kur pasiskiepijusių yra 4 procentai.

Tarp didžiųjų miestų vakcinavimo procesas vyksta panašiai: daugiausia gyventojų, beveik 8 proc., paskiepyta Alytuje, mažiausiai – 6 proc., Klaipėdoje.NAUJAUSI KOMENTARAI

Man paradantozė

Man paradantozė portretas
Jūs man nemokamai , priverstinai implantus sudėkit,o ne tą

tt

tt portretas
kaip su e.sveikatos sistema ? Kaip suprantu si sistema neveikia, jei raso ranka ?

O

O portretas
Gal ir svivaldybės trisyngai elgesi
VISI KOMENTARAI 11
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių