Dviejose migrantų stovyklose vyko protestai: prašo šiltesnių drabužių, grąžinti telefonus

Dviejose migrantų stovyklose pirmadienį vyko protesto akcijos, į reikalavimus stengiamasi reaguoti, sako vidaus reikalų viceministras Vitalijus Dmitrijevas.

Pasak jo, protestai kilo Rūdninkų ir Medininkų stovyklose.

„Stengiamės reaguoti į bet kokius iššūkius, kurie susiję būtent su Rūdninkais, nes tai mums yra viena iš tokių stovyklų, kur apgyvendinti neteisėti migrantai, kur tikrai dažnai tenka reaguoti. Be Rūdininkų, vakar tuo pačiu metu vyko ir Medininkuose panašus renginys. Mes stengiamės reaguoti ir tas sąlygas, kurios iškeltos, stengiamės užtikrinti. Vakar vienas iš tokių, galbūt, ryškesnių dalykų buvo, kad neteisėti migrantai prašėsi į laisvę“, – LRT radijui tvirtino V. Dmitrijevas.

Anot jo, dažniausiai migrantai reikalauja pagerinti gyvenimo sąlygas, tenka spręsti vandens trūkumą, pirkti šiltesnius drabužius, išdalinti papildomus miegmaišius, prašoma avalynės artėjant šaltesniam laikotarpiui, migrantai prašo ir grąžinti mobilius telefonus.

Žiniasklaidos priemonės pirmadienį išplatino raginimą šalies institucijoms sudaryti sąlygas žurnalistams dirbti prie sienos su Baltarusija, siekiant nušviesti ten patruliuojančių pareigūnų veiksmus.

V. Dmitrijevas sako suprantantis „objektyvios informacijos reikšmę visuomenei“, bet patikino, kad žiniasklaidos darbas ribojamas norint netrukdyti Lietuvos pasieniečiams, kurie susiduria ir su kitoje sienos pusėje esančių Baltarusijos pasieniečių, kariškių veiksmais stumiant migrantus į Lietuvą.

Yra įvairių situacijų, kai prireikia ir medikų, ir neramumai kyla dėl bet kokio apsilankymo stovyklose.

„Tikrai situacija yra įtempta, mes prašome tokio supratimo, kad pasieniečiai mūsų galėtų dirbti, jiems neturi būti kažkokio papildomo dėmesio, jie savo dėmesį turi skirti savo funkcijoms atlikti. Bet koks blaškymasis, šiuo atveju, mūsų nuomone, ne visai reikalingas ir ne visai vietoje“, – tvirtino viceministras.

Jis tikino, kad stovyklose migrantams rodomas žiniasklaidos dėmesys iššaukia ir neramumus.

„Kaip pavyzdys, kalbant apie Rūdninkus arba kitą stovyklą, tikrai, žmonės nevengia dėmesio, ir esant dėmesiui jų atžvilgiu, jie tą nepasitenkinimą pradeda dar labiau demonstruoti. Yra įvairių situacijų, kai prireikia ir medikų, ir neramumai kyla dėl bet kokio apsilankymo stovyklose“, – dėstė viceministras.

Į Lietuvą šiemet neteisėtai per sieną su Baltarusija pateko daugiau nei 4 tūkst. migrantų.

Vilnius kaltina Minsko režimą migrantų srautų organizavimu ir vadina tai hibridine agresija. Dėl jos šalyje paskelbta ekstremali situacija.NAUJAUSI KOMENTARAI

Kaunas

Kaunas portretas
,,,,,,,,,tikrai kyla klausimas :kodel tie musulmonai -islamistai nesirango per sienas i artimas jiems musulmonu-islamistu kaimynines valstybes ???[[[ar jie TAIP smarkiai vieni kitu nekencia??,,kad bega pagalbos i TOLIMAS KRIKSHCIONISHKAS valstybes ???ropshciasi naktimis per pasienio kliutis// ir TEN toli svetimuose krashtuose reishkia neapykanta vietiniu teisingom tos valstybes normoms,,Jokiu telefonu invaziniams,,ir tvoromis izoliuoti nelegalius nusikaltelius ....kodel jie ne azijos valstybese imigruojasi///Kodel savi atstumia gudragalvius ///

ko

ko portretas
dar laukiat? bus problemu medikams kai jie susals paleiskit juos ir dar pavezekit iki Karaliauciaus sienos tai butu siurprizas putkai negi isvis tegul parodo savo zmoniskuma=========

nebuk

nebuk portretas
is zemaitisku /runkeliu klases o mastyk juk musu zona kolkas atvira nes randames /laisvoje/ eurozonoje tai paleiskit tuos valkatas ir tegul ciuozia savo keliais ku nori juk kai savus varet i vakarus tai rankpinigiu nedalinot tai kokia pirmenybe turi sie kad uz musu MM dar juos selpt prabuskit galugale nes tauta jus nusluos kartu su nato kuris saugo vagis nedaugiau============
VISI KOMENTARAI 16
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių