Siūloma tęsti karantiną iki kovo: atlaisvinimai – tik vasario antroje pusėje?

Siekiant sumažinti COVID-19 plitimą, Vyriausybės ekstremaliųjų situacijų komisija siūlo pratęsti šalyje paskelbtą karantiną iki kovo pradžios.

„Įvertinus visus argumentus ir skaičius (...) priimtas sprendimas pasiūlyti Vyriausybei pratęsti karantino galiojimą dar vienam mėnesiui – iki vasario 28 dienos“, – žurnalistams po komisijos posėdžio pirmadienį sakė jos pirmininkė, vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

Planuojama, kad nuo vasario vidurio, jeigu užsikrėtimų skaičius mažės, galima būtų leisti bendrauti dviem namų ūkiams, taip pat gydymo įstaigose būtų didinamas planinių stacionarinių paslaugų skaičius.

Nuo vasario antros pusės būtų svarstoma apie grįžimą prie kontaktinio arba mišraus mokymo pradinukams.

Be kita ko, vienas pirmųjų svarstomų atlaisvinimų – leidimas veikti ne maisto prekių parduotuvėms, tačiau su sąlyga, kad jos turi atskirą įėjimą iš lauko, taip pat būtų laikomasi kitų saugaus atstumo reikalavimų.

Šis atlaisvinimas galėtų įsigalioti antroje vasario pusėje arba pabaigoje.

Galbūt vienas iš siūlymų galvoti apie tam tikrą atlaisvinimą judėjimo tarp savivaldybių.

Tarp svarstymų yra ir Ekonomikos ir inovacijų ministerijos siūlymas leisti veikti centrams, kurie teikia lauko slidinėjimo paslaugas, užtikrinant saugumo reikalavimus. Tokių centrų Lietuvoje yra šeši.

Iki kovo 1 dienos išliktų rekomendacija, jeigu įmanoma, tiek viešajame, tiek privačiame sektoriuje rinktis nuotolinį darbą, išskyrus tas funkcijas, kurias būtina atlikti darbo vietoje.

Iki sausio 31 dienos galiojantis judėjimo ribojimas tarp savivaldybių gali būti svarstomas ateinantį pirmadienį.

„Mes siūlome pratęsti karantiną nieko kol kas neatlaisvinant ir nekoreguojant, bet sutarėme, kad pirmadienį (...) galėsime jau teikti tam tikrus pasiūlymus, koreguoti atlaisvinimus“, – teigė A. Bilotaitė.

Ji teigė, kad svarstyti šio ribojimo atšaukimą būtų galima tada, kai sergamumas 100 tūkst. gyventojų bus mažesnis nei 500 atvejų per dvi savaites, o teigiamų COVID-19 testų bus ne daugiau nei 10 procentų.

„Galbūt vienas iš siūlymų galvoti apie tam tikrą atlaisvinimą judėjimo tarp savivaldybių“, – sakė vidaus reikalų ministrė.

Ji pabrėžė, kad svarstomi „įvairūs variantai“ – gali būti ribojamas netaikomas darbo dienomis, taikomas savaitgaliais.

Lietuvoje karantinas paskelbtas pernai lapkričio 7 dieną, nuo gruodžio 16 dienos jo režimas sugriežtintas ir pratęstas iki sausio 31-osios.

Šiuo metu šalyje uždaryta daugelis parduotuvių, sporto ir laisvalaikio praleidimo vietų, apribotas žmonių judėjimas tarp savivaldybių ir susibūrimai tiek namuose, tiek viešose vietose.

Vyriausybės ekstremalių situacijų komisija gali rekomenduoti Vyriausybei priimti sprendimus dėl pandemijos valdymo. Komisiją sudaro visi ministrai, taip pat kai kurių institucijų vadovai.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

tam klp

tam klp portretas
Gandragalviai jau nebe seime. Daug baisiau, kad daugumą seime dabar paėmė "laisvieji" pūsliagalviai ir Lanzbergio baranai (begalviai). Va čia tai nelaimė. Dabar bus amžinas karantinas, net paskiepijus visus. Pūsliagalviai ir baranai-begalviai jau nebenorės trauktis iš valdžios (kaip hitleriečkos ar Maduro Lukašenkos) ir amžinu karantinu bei visokiausiais suvaržymais kankins žmones (kaip Š. Korėjoj, Raškėj ir Kinijoj).

klp

klp portretas
Aš tai panaikinčiau karantiną.Protingi ir toliau laikysis rekomendacijų.O debilai gandragalviai tegu stimpa jei jiems taip blogai būti gyviems.Nors tauta apsivalys nuo idiotų...

anonistui

anonistui portretas
gali jau pradėti tą daryti savo durnyne
VISI KOMENTARAI 85
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių