G. Grušas apie šv. Mišių grąžinimą: atsargų ir Dievas saugo

Nuo balandžio 27 dienos darbo dienomis ir šeštadieniais šv. Mišiose vėl galės dalyvauti tikintieji. Tai pirmas žingsnis į įprastesnę mums tvarką pereinamuoju laikotarpiu, kuris, tikimasi, truks neilgai. Taip Eltai teigė Lietuvos vyskupų konferencijos (LVK) pirmininkas arkivyskupas Gintaras Grušas.

Nors dalyvauti Mišiose pagaliau bus galima, arkivyskupas labai kvietė vyresniuosius ir rizikos grupės žmones likti melstis namuose stebint tiesiogines transliacijas. „Žinau, kad didelei daliai tikinčiųjų tai sunkus prašymas, nes malda per atstumą nėra tas pats, kas dalyvauti šv. Mišiose ir priimti Kristaus Kūną. Todėl prašau savo maldą ir patiriamą kančią negalint dalyvauti Mišiose aukoti už sergančiuosius ir medikus“, – ragino LVK pirmininkas.

Arkivysk. G. Grušas dėkojo visiems tikintiesiems, kurie atsiliepia į vyskupų kvietimą saugoti vieni kitus karantino laikotarpiu, sveikatos sistemos darbuotojams ir visiems, kurie prisideda prie to, kad pandemija būtų suvaldyta, dvasininkams ir bažnyčių bendruomenėms, kurios rūpinasi galimybe šventąsias Mišias transliuoti internetu.

„Šį sekmadienį Bažnyčia minės Gyvybės dieną ir išreikš dėkingumą ginantiems ir puoselėjantiems gyvybę. Pirmą gegužės sekmadienį, minint Motinos dieną, dar pasaugokime savo mamas, močiutes, visus rizikos grupės žmones, pakviesdami stebėti šv. Mišių transliacijas. Kaip sakoma mūsų krašte – atsargų ir Dievas saugo“, – sakė arkivyskupas.

Kaip sakoma mūsų krašte – atsargų ir Dievas saugo.

LVK pirmininkas ypač akcentavo rekomendacijas vyresniems nei 60 metų amžiaus ir lėtinėmis ligomis sergantiems žmonėms be būtinos priežasties neiti iš namų, kurių per karantiną išlieka aktualu laikytis. „Rizikos grupės žmones pakviesčiau dar pakentėti, neiti į bažnyčią“, – sakė arkivyskupas G. Grušas.

Tie, kas yra sveiki ir ketina dalyvauti šv. Mišiose šiokiadienį ar šeštadienį, kviečiami savo bažnyčios informacijos kanaluose pasitikslinti šv. Mišių laiką.

Kaip ELTA jau skelbė, penktadienį Lietuvos vyskupų konferencija išplatino rekomendacijas dėl pamaldų ir sielovados tęsiantis karantinui. Jose pabrėžiama, kad rimtas pavojus savo ar kitų sveikatai – pakankama priežastis, atleidžianti nuo dalyvavimo šv. Mišiose sekmadieniais ir švenčių dienomis.

Pranešime nurodoma, kad nuo pirmadienio šv. Mišios bus organizuojamos ribojant tikinčiųjų skaičių. „Įleidžiami į bažnyčią tikintieji su veidą dengiančiomis kaukėmis, išlaikant saugų atstumą tarp pamaldų dalyvių (10 kvadratinių metrų vienam žmogui). Jei žmonės netelpa bažnyčioje, lauke esantys tikintieji laikosi 2 metrų atstumo vienas nuo kito. Komunija dalijama pirmiausia bažnyčios viduje, po to lauke esantiems tikintiesiems, prieš tai juos perspėjus, kad neitų vidun. Iki atskiro nutarimo pirmadieniais – šeštadieniais leidžiama aukoti šv. Mišias dalyvaujant tikintiesiems“, – teigia LVK.

Pasak Lietuvos Vyskupų Konferencijos atstovų, Bažnyčiose turi būti užtikrintos higienos normos. „Prie įėjimo padėti dezinfekantai, apeigų metu visi, išskyrus celebruojantį kunigą, burną ir nosį turi būti pridengę kauke ar kitu apdangalu. Šiuo metu šv. Komunija dalijama tik į rankas. Einantieji šv. Komunijos privalo laikytis saugaus atstumo“, – rašoma pranešime.

Laidotuvių apeigos bus atliekamos tik kapinėse. Gali dalyvauti artimiausi šeimos nariai, neskaitant kunigo ir laidojimo paslaugų personalo. Karstas su mirusiojo palaikais į bažnyčią nenešamas. Laidotuvių šv. Mišios gali būti aukojamos laidotuvių dieną arba kitu laiku pagal susitarimą su artimaisiais.

LVK skelbia nurodymus ir kunigams: vykdydami sielovadą kunigai ir tikintieji visur turės bendrauti burną ir nosį prisidengę kauke, imtis kitų saugumo priemonių. Kunigams emeritams nepatariama aukoti šv. Mišių dalyvaujant tikintiesiems. Kunigams, pajutusiems peršalimo simptomus, privalu saviizoliuotis bei apie tai pranešti dekanui.

„Pandemijos metu ypač raginame tikinčiuosius ir kunigus asmeniškai melstis, kad greičiau būtų pažabotas šis virusas bei prašyti sveikatos ligoniams ir stiprybės tiems, kurie jais rūpinasi. Toliau tęsiame kasdienį maldos tiltą 20 val. Ypač šiuo metu malda – ne tik pareiga, bet ir mūsų svarbus įnašas kovoje su pandemija“, – rašoma pranešime.NAUJAUSI KOMENTARAI

Baznycia isigime dvasine ir moraline prasme

Baznycia isigime dvasine ir moraline prasme portretas
news bal.-20 Dabar viskas galima: pasiimkite savo Komuniją iš degtukų dėžutės Stanso parapija Centrinėje Šveicarijos dalyje savo trijose bažnyčiose siūlo Komunijos išsinešimui paslaugą. Ostijos supakuojamos į baltas, savadarbes degtukų dėžutes. Ranka rašytas užrašas nurodo: „Pašventintos ostijos išsinešimui namų Komunijai“. Per 90 minučių tikintieji gali pasiimti vieną ar daugiau šių dėžučių. Vyskupų portale Kath.ch mintis išreiškė viena vietinė tikinčioji. Mergina teigė, kad ji ir jos tėvai suvalgo šią Šv. Komuniją išsinešimui, kol žiūri gyvai transliuojamas Mišias. Didįjį šeštadienį buvo paimta daugiau nei 70 tokių dėžučių, dar panašus kiekis iškeliavo į tikinčiųjų namus ir Velykų sekmadienį. Vietinė Churo vyskupystė sutiko su šiuo Komunijos skirstymo būdu.

...

... portretas
Grušiuk, Corona irgi dievo kūrinys, tai gerbk jį, priimk jį sau į vidų (o ne kitiems kišk)!

L

L portretas
Loja tie, kurie gyvenime nė euro nėra paaukoję, ir su tikėjimo nieko bendra neturi, bet savo varganą trigrašį būtinai įkiš.
VISI KOMENTARAI 12
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių