Ministras ir streikuojantys mokytojai nesusitiko

Sekmadienį ryte neįvyko planuoti švietimo, mokslo ir sporto ministro Gintauto Jakšto susitikimai su streikuojančiais mokytojais prie Vyriausybės pastato Vilniuje ir kelyje link sostinės – ministro teigimu, ten pedagogų nebuvo. Mokytojų atstovai teigia, kad mitingo vietoje jų yra visada.

Pasak G. Jakšto, ryte sostinės V. Kudirkos aikštėje streikuojančių mokytojų nebuvo.

„Buvau nuėjęs į aikštę pačiame ryte, bet nebuvo mokytojų ten“, – sekmadienį BNS sakė G. Jakštas.

Jo teigimu, streikuojantys mokytojai nebuvo atėję ir į Vyriausybės rūmuose esančias patalpas, kuriose G. Jakštas ir ministerijos darbuotojai laukia problemas pasakyti ir jų sprendimo būdus pasiūlyti norinčių pedagogų.

„Esame atidarę pilietiškumo kambarėlį, kuris yra visiškai šalia jų streiko vietos, kad galėtų patogiai atvykti, bet nei penktadienį, nei šeštadienį, nei šiandien niekas nepasirodė (...) Dabar jau esu namie, mes rotuojamės su kolegomis“, – teigė G. Jakštas.

Streikuojančiųjų mitingo vietoje – V. Kudirkos aikštėje – mokytojų yra visada, dalis iš jų praėjusią naktį nakvojo palapinėse, sako Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininko pavaduotoja Erika Leiputė-Stundžienė.

„Aikštėje nakvojo mokytojai, ištisą parą būna atstovai, visada mokytojų yra, aš pati būnu, nemačiau ministro, gal ir vaikščiojo, nemačiau tiesiog“, – BNS sakė E. Leiputė-Stundžienė.

Anot jos, pagal oficialioji streiko dalis sekmadienį vyksta nuo 12 iki maždaug 21 valandos. 

Aikštėje nakvojo mokytojai, ištisą parą būna atstovai, visada mokytojų yra, aš pati būnu, nemačiau ministro, gal ir vaikščiojo, nemačiau tiesiog.

Sekmadienį taip pat neįvyko apie 10 valandą planuotas susitikimas su į Vilniuje vykstantį streiką nuo Trakų pusės pėsčiomis žygiuojančiais mokytojais, nes, ministro žiniomis, pedagogų ten nebuvo.

„Planavome vykti pasikalbėti su einančiais link Vilniaus mokytojais, prieš išvykstant dar paskambinome koordinatoriams, organizatoriams paklausti, ar viskas pagal planą, tai pasakė, kad deja, bet niekas neina šiuo metu, neverta važiuoti ir ieškoti, tai neišvykome“, – BNS sakė ministras.

E. Leiputės-Stundžienės teigimu, nuo Trakų pusės streikuojantys mokytojai į Vilnių pėsčiomis neina, jie žygiuoja iš Zarasų bei Klaipėdos.

Šeštadienį ir ministras, ir profesinės sąjungos atstovai teigė, kad yra pasiruošę tęsti derybas dėl reikalavimų.

Penktadienį neterminuotą streiką pradėję mokytojai reikalauja spartesnio atlyginimų kėlimo, dalis pedagogų protestuoja Vilniuje prie Vyriausybės, dalis pėsčiomis iš kitų Lietuvos miestų keliauja į sostinę ir ten ketina prisijungti prie kolegų.

Vyriausybė siūlo algas mokytojams kitąmet kelti 21 proc., iš jų 10 proc. – nuo sausio, likusią dalį – nuo rugsėjo, tuo metu Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjunga siekia, kad darbo užmokestis nuo rugsėjo didėtų 20 proc., nuo kitų metų – dar 30 procentų, taip pat reikalauja gerinti darbo sąlygas.

Nacionalinės švietimo agentūros duomenimis, prie streiko prisijungė per 2 tūkst. mokytojų: 132-ose Lietuvos mokyklose iš viso streikuoja 2439 darbuotojai, 2257 iš jų – pedagoginiai darbuotojai, daugumą jų, 2,1 tūkstančio, sudaro mokytojai.

Iš viso įstaigose, kuriose vyksta streikas, dirba 11,2 tūkst. darbuotojų. Jos sudaro apie 7 proc. visų mokymo įstaigų.

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjunga teigia, jog streiką pradėjo apie 3 tūkst. pedagogų maždaug 185 švietimo įstaigose.NAUJAUSI KOMENTARAI

Taip

Taip  portretas
Finansus reikia valdyti atsakingai. Per didelis biurokratinis aparatas su dideliais įvairiais padaliniais. Ir kam to reikia-geriau skirti tuos pinigus mokytojams , kurie dirba atsakingą darbą! AR PRIE ŠVIETIMO IR MOKSLO MINISTERIJOS DAR REIKĖJO PRIJUNGTI SPORTĄ! IR BE SPORTO ŠIAI MINISTERIJAI JAU GALVA SKAUDA IR PROBLEMŲ TIK DAUGĖJA. NEREIKIA ĮVEDINĖTI NAUJŲ ABEJOTINŲ DISCIPLINŲ. GERIAU ŠIAS VALANDAS SKIRTI GIMTOSIOS KALBOS, TIKSLIŲJŲ IR GAMTOS MOKSLŲ UGDYMUI.

jiem visiem tie

jiem visiem tie  portretas
streikai pajie ..at Galit nors milijonais kaip pas lenkus suvažiuot - na ir kas? Linksminkitės :D)

Tas

Tas portretas
netyčiukas ministras nieko negali, na pšnekės, paburs eilinį kartą, simonkytė pacituos Šveiką tuo ir baigsis pažadai.
VISI KOMENTARAI 13

Galerijos

Daugiau straipsnių