Generalinė prokurorė: viena pagrindinių problemų – mažas finansavimas, atlyginimai

Viena pagrindinių prokuratūros problemų yra mažas finansavimas bei nepakankami prokurorų atlyginimai, sako generalinė prokurorė Nida Grunskienė.

Anot jos, išaugus energetinėms kainoms, padidėjus išlaidoms dėl depozitinėje sąskaitoje laikomų lėšų, pernai prokuratūra baigė su skola, o biudžeto augimas daugiausiai ir buvo skirtas skolų padengimui.

„Tačiau norisi tikėtis, kad vis dėlto bus atsižvelgta į mūsų poreikį ir būsime išgirsti ne tik dėl finansavimo, bet ir dėl mūsų atlyginimų. Nes jie tikrai yra nekonkurencingi, tikrai žmonės jau renkasi kitas darbovietes – kalbu ne tik apie prokurorus, bet ir apie kitus darbuotojus, valstybės tarnautojus – jie jau renkasi kitas ministerijas, įstaigas, kur jiems gali pasiūlyti didesnius atlyginimus, nei mes. Labai norėčiau, kad mes būtumėme išgirsti, suprasti“, – LRT radijui ketvirtadienį teigė prokuratūros vadovė.

Jei prokuroras kontroliuoja 60, 70, o kai kuriose vietovėse – net ir 80 ikiteisminių tyrimų, tas krūvis yra labai didelis, sudėtinga įsigilinti į kiekvieną ikiteisminį tyrimą.

N. Grunskienė tvirtino, kad krūviai prokuratūroje auga ir dėl išaugusio nusikalstamumo – pernai jis didėjo beveik dešimtadaliu.

„(...) krūviai prokurorams tikrai yra labai dideli. Jei prokuroras kontroliuoja 60, 70, o kai kuriose vietovėse – net ir 80 ikiteisminių tyrimų, tas krūvis yra labai didelis, sudėtinga įsigilinti į kiekvieną ikiteisminį tyrimą. Labai norėčiau, kad būtume išgirsti, kad būtų atsižvelgta į prokurorų poreikius“, – kalbėjo ji.

Ji taip pat pažymėjo, kad prokuratūros sistema sensta, visi dirbantieji yra vyresni nei 30-ies, 30-40 metų amžiaus prokurorai sudaro kiek daugiau nei dešimtadalį, visi likusieji yra vyresnio amžiaus.

Kartu ji sakė besidžiaugianti, kad pernai buvo priimti keturi prokurorai, šiemet vyko atranka į penkias pozicijas.

„Tai duoda vilties, kad į sekančius konkursus mes sulauksime daugiau norinčių tapti prokurorais“, – teigė ji.NAUJAUSI KOMENTARAI

Šiek tiek įdomumų

Šiek tiek įdomumų portretas
Dar prieš metus laiko generalinė kalbėjo, kad prokurorų yra per daug. Kokius 3 metus beveik nepriiminėjo naujų prokurorų. Kas į pensiją, kas į advokatūrą išėjo, kas šiaip neapsikęsdami nuolatinių grasinimų atlikti tarnybinius patikrinimus. Tai taip jų ir sumažėjo. Dabar verkia, kad jau prokurorų per mažai. Ką pasėsi tą ir pjausi.

Jonas

Jonas portretas
Bedalius lengviau valdyti,matyt būna premijos...

Klpd.

Klpd. portretas
O jie manė kad pataikaudami tiek metų sistemai, begėdiškai išsukdami valdžiagyvius kurie akivaizdžiai daro nusikaltimus Visuomenei, negindami viešojo intereso ir Tautos, turės valdančiųjų prabangią globą ir puoselėjimą?:D) Kam jūs pataikaujat, žeminat save ir Mundurą, jeigu jiems px net jūsų būtinas finansavimas? Nešlykštu taip gyventi ?
VISI KOMENTARAI 5

Galerijos

Daugiau straipsnių