Seimo pirmininkė Irena Degutienė teigia, kad frakcijos privalo deleguoti savo narius į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją (EPK) ir šie turi lankytis jos posėdžiuose.
Kalbas apie alternatyvią komisiją Seimo pirmininkė pavadino spekuliacijomis.
"Aš noriu pasakyti, kad čia yra daug spekuliacijų (...). Kada Seimo nariai, kurie yra deleguoti vienos ar kitos frakcijos į EPK, nelanko jos posėdžių, raštu pateikia, kad jie sustabdo narystę, tai pagal Seimo statutą tai yra absoliučiai joks ne teisinis veiksmas", - Žinių radijui trečiadienį sakė I.Degutienė.
Daliai parlamentarų reiškiant nepasitenkinimą dabartinio EPK vadovo socialdemokrato Algimanto Salamakino veikla, "Tvarkos ir teisingumo" frakcijos seniūnas Valentinas Mazuronis "Lietuvos žinioms" pareiškė, kad gali būti sukurta alternatyvi etikos komisija arba grupė.
"Pagal Statutą penki Seimo nariai gali suburti bet kokią grupę. Pavyzdžiui, tokią, kuri prižiūrėtų EPK darbą", - tikino "tvarkietis".
I.Degutienė pabrėžia, kad EPK pirmininką renka komisijos nariai ir kad dauguma jos narių A.Salamakino darbu yra patenkinti.
"Jeigu vienas ar kitas iš vienos ar kitos frakcijos Seimo narys nenori dalyvauti šios komisijos darbe, frakcija turi deleguoti kitą žmogų į tą komisiją. O toliau pati komisija susirinkusi - ne Seimo pirmininkė ar kažkas - atleidžia ar paskiria komisijos pirmininką", - sakė ji.
Seimo pirmininkė aiškina, kad EPK atstovauja ne frakcijų interesams, o sprendžia etikos ir procedūrų klausimus.
"EPK kaip tokia ir jos pirmininkas turi neatstovauti vienos ar kitos frakcijos narių interesams. Jis turi būti visiems vienodai teisingas ir vadovautis vieninteliu dokumentu - Seimo statutu ir nagrinėti Seimo nario etikos ir kitus pažeidimus", - teigė ji.
Keturios dešimtys parlamentarų praėjusią savaitę Seimo pirmininkei įteikė reikalavimą, kad EPK pirmininko postas būtų atimtas iš Socialdemokratų partijos ir skirtas Mišriai Seimo narių grupei arba Krikščionių partijos frakcijai.
A.Salamakinas kaltinamas sužlugdęs komisijos darbą, nes esą dėl jo netinkamo vadovavimo komisijos darbe nedalyvauja šeši iš 14 narių.
Po reikalavimu, be kitų, pasirašė "prisikėlėliai" Antanas Nedzinskas, Arūnas Valinskas, Inga Valinskienė, Arūnė Stirblytė. Visi jie priklauso Jungtinei frakcijai, kuri yra valdančiosios koalicijos narė.
Tarp pareiškimų autorių taip pat yra "darbiečių", "tvarkiečių", Mišrios grupės ir Krikščionių partijos frakcijos atstovų.
Naujausi komentarai