Pereiti į pagrindinį turinį

I.Degutienė: naujos ES narės turi nelikti periferijoje

2011-06-30 20:12
I.Degutienė: naujos ES narės turi nelikti periferijoje
I.Degutienė: naujos ES narės turi nelikti periferijoje / Gedimino Bartuškos nuotr.

Seimo pirmininkė Irena Degutienė, susitikusi su Vilniuje viešinčia Bulgarijos parlamento pirmininke Cecka Cačeva, pabrėžė, kad mažosios Europos Sąjungos (ES) valstybės turi koordinuoti veiksmus įvairiose srityse ir siekti būti visavertėmis Bendrijos narėmis.

"Lietuva ir Bulgarija yra mažosios Europos valstybės ir todėl turime glaudžiau koordinuoti savo veiksmus įvairiose daugiašalėse institucijose – pirmiausia, Europos Sąjungoje ir NATO. Labai svarbu, kad naujosios ES valstybės taptų visavertėmis Bendrijos narėmis, neliktų periferijoje", – sakė I.Degutienė.

Susitikime kalbėta ir apie lietuvių karių, žuvusių 1877–1878 metais vykusio Rusijos-Turkijos karo metu, atminimo įamžinimą Pleveno mieste Bulgarijoje.

C.Cačeva patvirtino, kad šių lietuvių atminimą planuojama įamžinti atidengiant atminimo lentą ir informavo, kad toks įamžinimas galėtų vykti jau šį rugsėjį bei pakvietė Seimo pirmininkę apsilankyti Bulgarijoje.

Seimo pirmininkės spaudos tarnyba pranešė, kad I.Degutienė taip pat susitiko su Demokratijų bendrijos renginiuose Vilniuje dalyvaujančiu Indonezijos Regioninės atstovų tarybos pirmininku Irmanu Gusmanu, priėmė Dano Burtono vadovaujamą Jungtinių Valstijų Kongreso narių delegaciją. Ketvirtadienį įvyko ir trumpas I.Degutienės susitikimas su Albanijos parlamento pirmininke Jozefina Topalli.

Susitikime su Indonezijos Regioninės atstovų tarybos pirmininku I.Gusmanu Seimo pirmininkė, be kita ko, pažymėjo, Lietuva šios šalies verslininkams galėtų būti patraukli "kaip tiltas, kaip koridorius tarp Rytų ir Vakarų".

Pokalbyje su JAV Kongreso nariais kalbėta apie Lietuvos ir JAV bendradarbiavimo istorinę patirtį, prisiminta Lietuvos partizanų kova prieš sovietų okupantus.

"Lietuvoje po Antrojo pasaulinio karo vyko ir vadinamas karas po karo, kai tūkstančiai lietuvių, jaunų vyrų miškuose kovojo prieš Lietuvą okupavusius sovietus. Žinoma, tuomet mūsų laisvės kariai nesitikėjo patys vieni įveikti galingos karo mašinos, jie tikėjosi sulaukti pagalbos ir iš Vakarų, ypač iš JAV. Deja, tokios jų viltys nepasiteisino", – sakė I.Degutienė.

Ji pažymėjo, kad Lietuvai itin svarbu, jog šiandien esame kartu vienoje kovoje už laisvę ir demokratiją ir kad lietuviai šiandien tikisi nebebūti vienui vieni, kaip pokario metais.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų