Išmoka už skiepą nuo COVID-19 supriešino senjorus: nesuprantu, kodėl valstybė mėto tuos pinigus?

 • Teksto dydis:

Vakcina ir 100 eurų išmoka suviliojo per penkis tūkstančius gyventojų, tačiau nuomonės šiuo klausimu vienodos ne visų, praneša LNK žinios.

„Visi 75-erių metų ir vyresnio amžiaus senjorai gali gauti 100 eurų vienkartinę išmoką, t. y. pasiskiepiję dviem skiepų dozėmis iki 2021 metų lapkričio 30 dienos,“ – taip skiepytis ir gauti vienkartines 100 eurų išmokas senjorus kviečia nevyriausybinės organizacijos. „Savo nemokamai vakcinai galite užsiregistruoti numeriu 1808“.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) skaičiuoja, kad pirmąją vakcinos dozę ir išmoką gavo per penkis tūkstančius gyventojų. Tačiau galimybių vis mažiau.

„Pilnai pasiskiepyti reikia iki gruodžio 1 dienos. Tai reiškia, kad jie šiandien dar gali pasiskiepyti „Pfizer“ vakcina ir laiku gaus antrą dozę, o iki pat gruodžio 1-osios jie gali pasiskiepyti „Janssen“ vakcinos doze“, – sakė SAM atstovas Lukas Galkus.

Antradienį buvo paskutinė diena gauti išmoką tiems, kurie skiepijosi „Pfizer“, „Modernos“ ar „AstraZenecos“ kurtomis vakcinomis. Paskutinė galimybė gauti išmoką nesiskiepijusiems 75-erių ir vyresniems gyventojams – tik „Janssen“ vakcina. Bet tiems, kurie jau pasiskiepijo ir galvoja apie sustiprinančią dozę, išmoka taip pat priklauso. Gavę trečiąją vakcinos dozę, senjorai 100 eurų gali gauti iki kitų metų kovo 31 dienos.

Aš labai norėjau pasiskiepyti ir maniau, kad visi yra tokie sąmoningi kaip ir aš, bet deja...

„Aš labai norėjau pasiskiepyti ir maniau, kad visi yra tokie sąmoningi kaip ir aš, bet deja...“ – sakė pasiskiepyti atėjusi senjorė Genovaitė.

Jai taip pat valdžios siūlomi 100 eurų priklauso, bet tikina jų nenorinti – esą skiepytis reikia dėl savęs, o ne išmokų. Skeptiškai valdžios pasiūlytus pinigus vertina ir kiti senjorai. „Aš nesuprantu, kodėl valstybė mėto tuos pinigus? Mes turime skiepytis sau, o ne dėl 100 eurų“, – sakė kita kalbinta senjorė.

„Mes esame už tai, kad visi turi būti skiepyti. Nesvarbu, mokės ar nemokės“, – įsitikinęs garbaus amžiaus vyras.

„Na, dabar, žinote, kai viskas pabrango, tai 100 eurų savaitei ar dviem pragyvent“, – pastebėjo dar viena pašnekovė.

Vakcinacijos situaciją stebintys specialistai taip pat pastebi, kad valdžios sumanymai senolių nesudomino. „Būtent iki tos dienos, kada jie galėjo gauti 100 eurų, nelabai didelis procentas ir pasinaudojo. Ir netgi buvo skeptiškai nusiteikę, kad jeigu jau vakcinuosis, tai jiems nereikia to 100 eurų“, – kalbėjo „Litexpo“ vakcinavimo centro koordinatorė Vaida Danielė.

Nevyriausybininkai, bendravę su senjorais, ir kvietę juos pasinaudoti išmokomis tikina, kad didesnį dėmesį reikia skirti ne pinigų dalyboms. „Išmoka tikrai nėra pagrindinis motyvas. Daugelis mini ir galimybę bendrauti su artimaisiais, ir galimybę patiems jaustis laisvesniems, drąsesniems ir gyventi socialesnį gyvenimą. Būtent iš Vyriausybės trūksta dėmesio informaciniais klausimais“.

Premjerės patarėja sveikatos klausimais paklausta, ar 100 eurų kompensacija pasiteisino, kalbėti atsisakė. Tačiau prieš kelias savaites neslėpė apmaudo, kad Vyriausybės priemonės prie situacijos pagerėjimo prisideda nedaug.

„Jokie įtikinėjimai, įrodinėjimai ir skatinimai, na, vis dėlto tos jų nuomonės nepakeičia“, – sakė Ministrės Pirmininkės patarėja Živilė Gudlevičienė.

Buvęs sveikatos apsaugos ministras įsitikinęs, kad tokia priemonė veikia tik dalijant išmokas jaunesniems senjorams. „Galima buvo numanyti, kad nebus čia kažkokia super priemonė, kuri viską išspręs, tai buvo apsipręsta imti ją siauresnę. Manau, kad be reikalo. Dabar vėl reikėtų eiti į Seimą ir siūlyti jaunesnei grupei. Vėl tuos kelis procentus būtų galima gauti“, – svarstė Aurelijus Veryga.

Vienkartinė 100 eurų išmoka pasiskiepijusiems skiriama automatiškai. Ją senjorai gaus kartu su pensija ar kita „Sodros“ mokama išmoka.

 

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Lauris

Lauris portretas
Niekas neikite skiepitis uz tuos 100€ ce yra juodas verslas marmalo kaskokio
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių