Pereiti į pagrindinį turinį

Jonavos biblioteką siūloma pavadinti rašytojo G. Kanovičiaus vardu

2023-06-18 05:53
BNS inf.

Jonavos rajono savivaldybės viešajai bibliotekai siūloma suteikti rašytojo Grigorijaus Kanovičiaus vardą.

Jonavos biblioteką siūloma pavadinti rašytojo G. Kanovičiaus vardu
Jonavos biblioteką siūloma pavadinti rašytojo G. Kanovičiaus vardu / E. Utyros/Jonavos rajono savivaldybės nuotr.

Kaip pranešė savivaldybė, Žymių žmonių, istorinių datų, įvykių įamžinimo ir gatvių pavadinimų suteikimo komisija siūlyti tarybai G. Kanovičiaus vardą suteikti bibliotekai nusprendė po Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenės prašymo kaip nors mieste įamžinti jo garbės piliečio atminimą.

„Toks pasiūlymas labai prasmingas, nes G. Kanovičius pirmiausiai buvo rašytojas. Mūsų biblioteka kasmet organizuoja jo vardo literatūros premijos teikimą ir kitaip prisideda prie šio garbaus asmens vardo ir veiklos įamžinimo bei atminimo“, – sakė Jonavos rajono vicemerė Birutė Gailienė.

Šis klausimas bus svarstomas ketvirtadienį vyksiančiame tarybos posėdyje.

G. Kanovičius gimė 1929 metais Jonavoje ir mieste praleido dvylika vaikystės metų. Antrojo pasaulinio karo metu su tėvais pasitraukė į Kazachstaną, 1945 metais grįžo į Vilnių. Vilniaus universitete studijavo rusų kalbą ir literatūrą.

Jis yra parašęs prozos kūrinių (romanų, apysakų, apsakymų), poezijos rinkinių, kino scenarijų, taip pat sukūrė pjesių, į rusų kalbą išvertė lietuvių rašytojų kūrinių. Daugiausia rusų kalba rašiusio G. Kanovičiaus knygų išleista lietuvių, anglų, prancūzų, lenkų, vengrų, vokiečių, hebrajų ir kitomis kalbomis, pjesės statytos Armėnijos, Estijos, Latvijos, Rusijos ir kitų šalių teatruose.

G. Kanovičius už savo kūrybą yra pelnęs Nacionalinės kultūros ir meno bei Vyriausybės kultūros ir meno premijas, buvo apdovanotas Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Gedimino ordino Komandoro kryžiumi ir Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Komandoro kryžiumi.

Rašytojas, eidamas 94 metus, mirė šių metų pradžioje.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų