Judėjimo ribojimai liko praeityje: vieni prisimins gautas baudas, kiti – pokalbius su pareigūnais

Judėjimo ribojimai šalyje karantino metu buvo įvesti kelis kartus. Toks valdžios sprendimas patiko ne visiems gyventojams. Tiesa, visa tai – jau praeityje: draudimas judėti tarp savivaldybių galutinai atšauktas balandžio pradžioje. Kaip teigia vairuotojai, patikrų metu būta visko: ir kuriozinių situacijų, ir nesusikalbėjimų, ir keliones apkartinusių baudų.

„Šiaip daug kartų buvau sustabdyta... Bet įstrigo vienas: sustabdė, kai vežiau tėtį pas daktarus. Patikrino dokumentus, siuntimą, pas kokį gydytoją vyksta, kokiu laiku. Ir paprašė parodyti pasus ir paklausė: o kodėl jūsų pavardės abiejų skiriasi? Tai paaiškinau, kad aš esu ištekėjusi... Ir vis tiek dar kartą paklausė: tai kodėl pavardės jūsų skiriasi?“ – rašė internautė Paulina.

Būta ir nesusikalbėjimų

Nieko nedavė šie ribojimai – tik nervus pagadino ir daugiau nieko.

Pasak komentatorių, patikros postuose būta ir tokių situacijų, kai pasitaikė nesusikalbėjimų ne tik tarp vairuotojų ir pareigūnų, bet ir tarp pačių tikrintojų. „Kai tik pradėjo stabdyti, privažiuoju prie pareigūno, o jis ir sako: važiuokite prie kito pareigūno, jus patikrins. Ok, prilekiu prie kito ir sako jis: jus jau patikrino? Sakau: aha. Sako: nu, tai gero kelio, – apie patikrą pasakojo Audrius.

„Mane sustabdė, sako: be draudimo važinėji, einu pildyti baudos. Ir nuėjo. Rašė ilgai, aš ir sėdėjau kantriai, bet po gerų 20 minučių sakau: o kodėl jūs man ten rašote, jeigu aš turiu draudimą? Jų programėlė rodė, kad mano automobilis nedraustas. Sako: tai kodėl neparodei popierinio varianto? Sakau: kad jūs neprašėte“, – pokalbį su pareigūnais prisiminė kitas internautas.

„Maniškė važiavo pro postą iš Kauno rajono į Kauną – mišinuko kūdikiui pirkti, kur buvo užsisakiusi vaistinėje, jai pasakė, kad tai nebūtina prekė. Gaila, manęs ten nebuvo“, – rašė Evaldas.

Judėjimo ribojimai patiko ne visiems

Tarp internautų netrūko ir tokių žmonių, kurie ne tik rašė apie pavykusius bandymus išvengti patikros, bet ir kritikavo valdžios sprendimą apskritai įvesti judėjimo ribojimus.

„Nieko nedavė šie ribojimai – tik nervus pagadino ir daugiau nieko“, – pesimizmo neslėpė Rimantas.

Naujų gražių vietų per miškus atradau!

„Kuo daugiau draudžiama, tuo labiau žmogus ieško išeities iš padėties ir ją randa“, – rašė internautas Vidmantas.

„Naujų gražių vietų per miškus atradau!“ – patirtimi dalijosi Erikas.

„Važiavau, kur reikėjo ir kada reikėjo, vienur nepraleidus visada apvažiuodavau pro kitur iš Kauno į Klaipėdą, Šiaulius ir panašiai. Nulis naudos iš to jų briedo“, – bandymus išvengti patikros prisiminė Edvinas.

„Nėra tokio įstatymo, kurio lietuvis neapvažiuotų“, – rašė internautė Sandra.

I. Gelūno / Fotobanko nuotr.

Įžvelgė ir teigiamą pusę

Jokios bėdos. Kur nereikia nevažiavau, į darbą – pažyma. Nors ir kasdien tegul stovi.

Nors didžioji komentatorių dalis pasakojo ir kuriozines situacijas, tačiau buvo ir tokių vairuotojų, kurie karantine ir judėjimo ribojimuose įžvelgė teigiamų dalykų.

„Labai patiko karantinas. Jokių kamščių nebūdavo“, – nuomone dalijosi Tomas.

„Jokios bėdos. Kur nereikia nevažiavau, į darbą – pažyma. Nors ir kasdien tegul stovi“, – rašė internautė Sandra.

Laukdavo ir netikėtose vietose

„Buvo taip, kad važiavau namo ir nervina vis tą patį kartoti. Dėl to sugalvojau važiuoti pro užtvarą, ten niekada nestovi. Ir tik opa – išlenda policija. Jau beveik verkiu, nes dabar gausiu 200 eurų baudą, o, pasirodo, gavau tik 15 eurų“, – nuogąstavimais dalijosi kita internautė.

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vedėja Odeta Vaitkevičienė portalo žurnalistams teigė galinti tik apytiksliai pasakyti, už ką vairuotojai buvo skirta 15 eurų bauda. Norint sužinoti informaciją apie konkretų pažeidimą, reikėtų pateikti daugiau duomenų apie tai, kada ir kur vyko įvardytas incidentas. „Jūsų minimu atveju sunku pasakyti tiksliai, kadangi nežinoma išsami informacija apie konkretų atvejį. Tačiau galime daryti tik prielaidą, kad, pavyzdžiui, gyventojas buvo nubaustas už Kelių eismo taisyklių (KET) pažeidimą – kelio ženklų, žmonių vežimo reikalavimų nesilaikymą ar kitą KET pažeidimą. Už tai numatyta bauda nuo 30 iki 90 eurų. Jei vairuotojas galiojančių nuobaudų neturi, galėjo būti paskirta pusė minimalios baudos – 15 eurų“, – situaciją komentavo policijos atstovė.

Eitvydo Kinaičio nuotr.

Ne visi nusiteikę geranoriškai

Lietuvoje judėjimo ribojimai galiojo netrumpą laiką, o per visą laikotarpį pareigūnams teko pakliūti ir į konfliktines situacijas. „Taip, deja, tikrai visokių situacijų būta. Ne visi vykusieji buvo geranoriški ir supratingi, tiek ribojimų, tiek ir pačių pareigūnų atžvilgiu. Pareigūnams ne tik reikėjo priimti nelengvus sprendimus, bet ir „sugerti“ neigiamas gyventojų emocijas. Kilus konfliktinei situacijai tarp vykstančiojo(-iųjų) ir pareigūno, galutinį sprendimą priimdavo posto vyresnysis – kiekviename patikros poste buvo po posto vyresnįjį, atsakingą už to posto darbą“, – teigė policijos atstovė.

Paklausta, ar patikrų metu yra pasitaikę atvejų, kai piktybiškai nusiteikusius vairuotojus teko bausti dėl netinkamo elgesio, O. Vaitkevičienė konkrečių situacijų pateikti negalėjo. „Per visą gan ilgą patikrų laikotarpį, sunku prisiminti konkrečius atvejus, kuomet administracinio nusižengimo protokolas būtų surašytas ne už karantino režimo pažeidimą ar, pavyzdžiui, Kelių eismo taisyklių pažeidimą. Pastarųjų, išaiškintų patikros postuose, buvo išties nemažai. Už karantino režimo pažeidimus pareigūnai baudė pagal numatytą tvarką – vadovaudamiesi Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 45 straipsnio 4 dalį. Už tai numatyta bauda asmenims nuo 500 eurų, tačiau galėjo būti surašomi ir administraciniai nurodymai asmenims susimokėti po 250 eurų“, – vardijo O. Vaitkevičienė.NAUJAUSI KOMENTARAI

DAR PRISIMINS

DAR PRISIMINS portretas
IDIOTŲ IR POLICAJŲ VALDŽIĄ......

Anonimas

Anonimas portretas
Pamatėm kiek daug pas mus uniformuotų kvailių. Neveltui sako, įleisk kiaulę į bažnyčią, tai ir altoriaus prišiks. Man vienas nabagėlis užsigviešė anuliuot techninę apžiūrą. Duok, sako apžiūros ,taloną. Sakau, neturiu, susirask bazėj, jei reikia....mašinai pusantrų metų nuo pagaminimo....net nežino, kad pirma tech. apžiūra tik po trijų metų...

anonimas

anonimas portretas
Bet visus jungs bendra neapykanta ...
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių