Pensijos į namus: kaip įsiteikti rinkėjui?

Latviai ir estai racionalesni

Dienraščio žiniomis, "Sodros" valdyba ne kartą bandė kelti pensijų išnešiojimo klausimą, bet parlamentarai buvo kategoriški ir dažniausiai tas jų gerumas rinkėjams sustiprėdavo prieš rinkimus.

"Ar įsivaizduojate šių pinigų taškymo lygį? Ar tikrai tai yra socialinė funkcija? Ar tikrai tai yra būtinybė? Ar tikrai žmogus kitais būdais negali gauti tos pensijos, tik – į namus? Klausimų labai daug. Kodėl latviai ir estai tą klausimą išsprendė iš karto? Nes tai – ne katalikiški kraštai, ten elgiamasi racionaliai. O juk iš visų Baltijos šalių mes buvome geriausioje startinėje pozicijoje", – įsitikinęs V.Anužis.

Tačiau Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkės pavaduotojas, "valstietis" Tomas Tomilinas nemano, kad tokia paslauga yra per brangi.

"Esu šalininkas, jog nereikia taikyti įvairių šoko terapijų. Jeigu žmonės turi lūkestį tokios socialinės paslaugos, kurią jie gaudavo ilgą laiką, mes nieko nekeisime. Neversime tų žmonių naudotis bankais, jeigu jie nenori. Ir tai yra socialinė paslauga, kuri yra būtina. Mažinti socialinių standartų mes pagrindo neturime. O juos riboti reikėtų labai rimtų argumentų ir tikrai ne labiausiai pažeidžiamų žmonių sąskaita. Kiek žmonėms reikės, tiek mes teiksime tą paslaugą", – tikino T.Tomilinas.

Politikas pabrėžė, jog Seimo valdantieji tuo klausimu jokių pokyčių daryti neketina, nepaisant to, kad tai brangu, bet esą socialiai teisinga.

Pinigus saugo pagalvėse

Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto narys, konservatorius Rimantas Jonas Dagys irgi mano panašiai.

"Šitas klausimas iškyla jau ne pirmą kartą. Bet realybė yra tokia, kad vyresnio amžiaus žmonių gyvenimo stilius yra toks, jog pensijų išnešiojimas į namus yra beveik neišvengiamas, nes kai kurie jų nelabai toli nuo savo kaimo trobelės nukeliauja. Jei būtų galimybė to išvengti, tikrai "Sodra" to nedarytų. Socialinio nepasitenkinimo kaina yra labai didelė. Ir čia joks ne pataikavimas rinkėjams. Tačiau miestuose, kur žmonės kompaktiškai gyvena, sutinku, kad ne visais atvejais reikėtų atnešti pensijas į namus, mieste tikrai reikėtų optimizuoti pensijų išnešiojimą, čia nėra ko ginčytis", – kalbėjo R.J.Dagys.

Dar vienas Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto narys, socialdemokratas Algirdas Sysas pripažino, jog nors pensijų išnešiojimas į namus sukelia tam tikrų problemų, esą ne visi žmonės naudojasi bankų paslaugomis.

Žmonės turi teisę į tokią paslaugą, už kurią sumoka visi pensininkai.

"Man pačiam asmeniškai teko susidurti su keliais piliečiais, kurie nepripažįsta bankų ir kortelių. Jie reikalauja, kad jiems grynaisiais mokėtų ir kad jie grynaisiais galėtų atsiskaityti. Ir tokių žmonių procentas Lietuvoje gana didelis. Ir tas išnešiojimas apmokamas iš tų pačių pensininkų pensijų. Čia yra draudimo pinigai. Manau, reikia daugiau švietėjiško darbo, bet yra karta žmonių, kurie savo pinigus saugo pagalvėse, ir čia nieko nepadarysi. Prievarta – ne pats geriausias dalykas demokratinėje šalyje. Žmonės turi teisę į tokią paslaugą, už kurią sumoka visi pensininkai", – teigė A.Sysas.

Tačiau politikas pripažįsta, kad lėšas už pinigų išnešiojimą būtų galima panaudoti pensijoms didinti.

A.Syso teigimu, laikui bėgant šis klausimas esą išsispręs savaime.NAUJAUSI KOMENTARAI

nabagai atsirado

nabagai atsirado   portretas
o kada sodra išvis turėjo pinigų tik kažkodėl vilos ir jachtos kyla vaikams namai ir mašinos kyla ir mainosi verslai klesti nereikia pūst miglos kaimynas sodroj dirba tai kiekviena mėn vis su kita mašina važinėja tik jis tiek sūnelis o dukrytė veslą plečia ir tipo ne iš sodros nudžiautų pinigų paaukokim kruopų jei jie taip neišgyvena

Tai kodel

Tai kodel portretas
Moka pensininkai ,kurie pinigus gauna is bankomatu is savu pinigu?

tokio

tokio  portretas
tik nereikia kabint makaronų mano teta gyvena viena estijoj kita latvijoj ir nei viena nemoka už jokias pensijų nešiojums į namus ir pas jų jokių kaupimo nėra tik greit tik staigiai apsispręskit kaip pas mūsų tokio absurdo nėra
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių