Kalinių skaičius Lietuvoje – mažiausias per nepriklausomybės laikotarpį

  • Teksto dydis:

Nuteistų ir suimtų asmenų skaičius šalies įkalinimo įstaigose šiuo metu mažiausias per visą nepriklausomybės laikotarpį, penktadienį pranešė Kalėjimų departamentas.

Jo duomenimis, dabar laisvės atėmimo vietose yra 4999 įkalintieji.

„Nuteistųjų, atliekančių laisvės atėmimo bausmę Lietuvos įkalinimo įstaigose, nuosekliai mažėja. Tai didele dalimi lemia švelnėjanti baudžiamoji politika, orientuota ir į alternatyvių laisvės atėmimui bausmių skyrimą, kai tam tikrais atvejais nusikaltę asmenys nėra izoliuojami nuo visuomenės, didesnis lygtinio paleidimo taikymas, didėjanti darbo su nuteistaisiais kokybė“, – sakė Kalėjimų departamento direktorius Virginijus Kulikauskas.

Nuteistųjų, atliekančių laisvės atėmimo bausmę Lietuvos įkalinimo įstaigose, nuosekliai mažėja.

Anot jo, kai kuriais atvejais daug geriau suteikti žmogui galimybę dirbti, mokėti mokesčius, atlyginti žalas, išlaikyti santykius su artimaisiais ir taip būti naudingesniu visuomenei.

Pasak V. Kulikausko, kalinamųjų skaičius kasmet sumažėja keliais šimtais. Tai leidžia bausmių vykdymo sistemai persiorientuoti iš anksčiau pataisos pareigūnams akcentuotų apsaugos funkcijų į nuteistųjų elgesio keitimo modelius.

Kalėjimų departamento duomenimis, 2015 metų pabaigoje Lietuvos kalėjimuose buvo 7355 nuteistieji ir suimtieji, 2018 metų pabaigoje – 6485, 2020-aisiais jų skaičius sumažėjo iki 5320.

Praėjusių metų pabaigoje įkalinimo įstaigose buvo 5086 nuteisti ir suimti asmenys, o šių metų rugpjūčio 25 dieną kalinamųjų skaičius nebesiekė 5 tūkstančių.NAUJAUSI KOMENTARAI

ubagija

ubagija portretas
o ką čia lietuvoj išvis galima pavogti?

Pas mus, gerovės valstybėje

Pas mus, gerovės valstybėje portretas
juk žinom, kad nusikaltimų nėra, vagių nėra. Yra tik apsitvėręs Seimas, škia, patys save nubaudę, sąžiningi.

Das ist fantastisch

Das ist fantastisch portretas
Tai ir gyventoju maziausias... tipo pasiekimas cia didelis.
VISI KOMENTARAI 4

Galerijos

Daugiau straipsnių