Kariuomenė: nelegali migracija tapo dezinformacijos taikiniu

 • Teksto dydis:

Nelegali migracija iš Baltarusijos tapo dezinformacijos Lietuvoje taikiniu, teigia šalies kariuomenė.

Kaip įprastai, dezinformacijos srauto taip pat sulaukė valstybės institucijų sprendimai ir valstybinė santvarka, Lietuvos dvišaliai santykiai su Kinija ir Baltarusija, žmogaus teisių padėtis Lietuvoje.

Per praėjusį mėnesį Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamento analitikai Lietuvos informacinėje aplinkoje iš viso identifikavo 433 unikalius atvejus, turėjusius neigiamos informacinės veiklos bruožų.

Palyginti su šių metų liepa, bendras tokių atvejų skaičius šie tiek nukrito, tačiau informacinių incidentų intensyvumas išliko aukštas, teigiama pranešime.

Anot kariuomenės, rugpjūčio mėnesį aktyviai vykdytas priešiškas informacinis spaudimas prieš Lietuvos veiksmus siekiant suvaldyti nelegalios migracijos srautą per Lietuvos ir Baltarusijos sieną.

Teigta, jog Lietuva neva naudoja „fašistinius metodus“ prieš valstybinę sieną kertančius asmenis.

Su Aliaksandro Lukašenkos ir Kremliaus režimais susijusiuose informacijos kanaluose buvo eskaluojami dezinformaciniai naratyvai, skleidžiamos melagienos, publikuotas klaidinantis turinys, manipuliuota faktais ir įvykių interpretacijomis, perpublikuojant Rusijos ir Baltarusijos režimui palankių „ekspertų“ nuomonę.

„Siekta formuoti Lietuvos, kaip nedemokratinės valstybės įvaizdį, kurioje pažeidinėjamos žmogaus teisės, teigta, jog Lietuva neva naudoja „fašistinius metodus“ prieš valstybinę sieną kertančius asmenis“, – rašoma pranešime.

Rugpjūčio 15–21 dienomis žiauraus elgesio su sienos pažeidėjais Lietuvoje naratyvas skleistas visuose Baltarusijos valstybinės žiniasklaidos kanaluose. Klaidinančio turinio informacija ir melagienos viešintos Baltarusijos Valstybinio pasienio komiteto ir Valstybės sienų komiteto oficialiose svetainėse.

Viena labiausiai eskaluotų temų tapo rugpjūčio 10-ąją prie Seimo vykęs mitingas, vėliau pasibaigęs riaušėmis, jis aktyviai išnaudotas priešiškų informacinių kanalų, teigia kariuomenė.

„Vyravo du pagrindiniai naratyvai – Lietuva yra nedemokratinė valstybė ir joje sistemingai pažeidžiamos žmogaus teisės, o šalies valdžia neva tarnauja tik savo pačių, o ne valstybės piliečių interesams. Antrasis vyravęs naratyvas sietas su Lietuvos institucijų sprendimais siekiant suvaldyti COVID-19 viruso pandemiją. Teigta, jog negebanti užtikrinti sklandaus vakcinacijos proceso, šalies valdžia imasi represijų“, – teigiama pranešime.

Anot kariuomenės, liepos 20 dieną Lietuvai paskelbus, kad Vilniuje bus atidaryta Taivano diplomatinė atstovybė, visą rugpjūtį Rusijos bei Kinijos informaciniai kanalai selektyviai teikė informaciją dėl galimos ekonominės žalos Lietuvai ir jos vykdomos užsienio politikos.

„Lietuvos verslui grasinta, jog sulauks pasekmių už tariamą kišimąsi į Kinijos vidaus reikalus bei neva bandymą pakenkti šios šalies užsienio politikai. Dažniausiai atkartotas naratyvas, kad Lietuva yra neva nereikšminga valstybė, o jos užsienio politika yra padiktuota JAV interesų ir noro įsiteikti šiai valstybei“, – teigia kariuomenė.

Pasak jos, rugpjūtį tęstos Lietuvos narystės NATO, NATO kaip agresyvaus, savo veiksmais provokuojančio Rusiją ir Baltarusiją Aljanso temos. Teigta, kad Rusijos ir Baltarusijos karinės pratybos „Zapad 2021“ neva yra atsakas į „agresyvius“ NATO veiksmus šių šalių pasienyje.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių