Konstitucijos sargai vertins apkaltų būtinybę

Šią savaitę iš atostogų grįžusio Konstitucinio Teismo (KT) vienas pirmųjų darbų – įvertinti, ar Seimo nariai Aleksandras Sacharukas ir Linas Karalius verti apkaltos.

Posėdžio data dar nenustatyta

Šiandien, rugpjūčio 16-ąją, KT teisėjai baigia daugiau kaip mėnesio trukmės poilsį ir vėl imsis svarstyti konstitucines bylas. Seimas laukia, kada KT pateiks išvadą, ar A.Sacharukas ir L.Karalius gali būti apkaltinti Konstitucijos pažeidimu ir valstybei duotos priesaikos sulaužymu, dėl to iš jų galėtų būti atimtas parlamentaro mandatas.

p>KT atstovė spaudai Ramunė Sakalauskaitė tvirtino, kad kol kas nėra nustatyta tiksli data, kada teisėjai imsis šios bylos. Tą KT esą nuspręs, kai grįš iš atostogų ir susipažins su gauta medžiaga.

Posėdis, kuriame KT svarstys apkaltos A.Sacharukui ir L.Karaliui galimybę, anksčiausiai gali įvykti rugpjūčio pabaigoje arba jau tik rugsėjį. Tačiau KT išvados reikės dar šiek tiek palaukti. Ji gali būti paskelbta iki rugsėjo pabaigos arba spalį.

Balsavimas – tik gavus KT išvadą

Seimas dar gegužės 25 d. priėmė nutarimus dėl kreipimosi į KT, ar opozicinės Krikščionių partijos frakcijos nariai A.Sacharukas ir L.Karalius savo veiksmais tikrai pažeidė Konstituciją bei sulaužė valstybei duotą priesaiką ir dėl to verti mandatų atėmimo apkaltos proceso būdu.

Birželio viduryje šie kreipimaisi nukeliavo į KT. Jam perduotas Seimo pirmininkės Irenos Degutienės prašymas pateikti išvadas, ar A.Sacharuko ir L.Karaliaus veiksmai prieštarauja Konstitucijai bei Seimo specialiųjų tyrimo komisijų išvados dėl pagrindo pradėti apkaltos procesus šiems parlamentarams.

Seimo valdybos sprendimu, specialiųjų komisijų vadovas, konservatorius Kęstutis Masiulis ir jo pavaduotojas socialdemokratas Vytenis Andriukaitis bei parlamento teisininkai KT posėdžiuose turės įrodyti apkaltų A.Sacharukui ir L.Karaliui reikalingumą.

Tik tuo atveju, jeigu KT nustatys, kad A.Sacharukas ir L.Karalius pažeidė Konstituciją bei sulaužė priesaiką, apkaltos procesas galės grįžti į Seimą, kuris 85 balsais galės panaikinti abiejų parlamentarų mandatus. Manoma, kad toks balsavimas gali įvykti ne anksčiau kaip spalį.

Norėtų spartesnio svarstymo

"Kaip yra, taip yra, nieko čia nepadarysi. Demokratija kainuoja ne tik pinigus, bet ir tam tikrą laiką", – skėsčiojo rankomis K.Masiulis, išreikšdamas apgailestavimą, kad nepavyksta kur kas sparčiau išspręsti šių klausimų.

"Aš labai norėčiau, kad viskas vyktų greičiau. Tuo labiau kad paprastiems žmonėms toks ilgas procesas yra menkai suprantamas. Dauguma žmonių įsitikinę, kad A.Sacharukas ir L.Karalius verti Seimo nario mandato atėmimo, todėl jie nesupranta, kodėl visa ši nemaloni istorija trunka beveik metus", – sakė Seimo specialiosios komisijos vadovas.

L.Karalius kaltinamas šių metų pradžioje praleidęs nemažai Seimo posėdžių, nes išvyko privačios kelionės į egzotiškus kraštus. Jis taip pat kaltinamas netiesos Seimo vadovybei sakymu ir diplomatinio paso panaudojimu per privačias keliones.

A.Sacharukui apkaltos procesas inicijuotas dėl to, kad jis bent 11 kartų neteisėtai pasinaudojo išvykusio L.Karaliaus balsavimo kortele ir taip suklastojo oficialų dokumentą – Seimo balsavimo rezultatus.NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių