Pereiti į pagrindinį turinį

"Leo LT" byra į šipulius

2008-10-23 09:00
"Leo LT" byra į šipulius
"Leo LT" byra į šipulius / Roko Medonio nuotr. Priežastis: V.Jankauskas tikina pasitraukiantis dėl nesutapusių charakterių.

Lietuvos energetikos gigantą ištiko paralyžius. Be galvų liko nacionalinis investuotojas "Leo LT" ir elektros tiltą į Lenkiją turinti nutiesti bendrovė "LitPolLink".

Nesutapo charakteriai

Elektros tilto į Lenkiją projektą įgyvendinančios dviejų narių įmonės "LitPolLink" valdyba, neradusi bendros kalbos su bendrovės stebėtojų taryba, atsistatydino.

"Nesutapo charakteriai. Valdyba ir stebėtojų taryba turėjo skirtingus požiūrius, todėl nutarėme santykių nesiaiškinti ir pasitraukti", – BNS sakė pareigas paliekantis "LitPolLink" valdybos pirmininkas Vidmantas Jankauskas.

Jis teigė, kad palikęs "LitPolLink", tikisi pratęsti darbą Budapešte, kur konsultavo rengiant regiono dujų tinklų įmonių sujungimo projektą "Nets".

"LitPolLink" stebėtojų taryba planuoja, kad naujus valdybos narius paskirs iki baigsis dabartinės valdybos įgaliojimai, lapkričio 30 d.

"LitPolLink" yra nacionalinės energetikos bendrovės "Leo LT" antrinės įmonės "Lietuvos energija" ir lenkų "PSE-Operator" bendrovė.

Tik sutapimas?

Rytoj "Leo LT" stebėtojų taryba tikriausiai pakeis valdybą, iš kurios pastaruoju metu pasitraukė du nariai – Saulius Spėčius ir valdybos pirmininkas Rymantas Juozaitis.

"Leo LT" akcininkės "VP dešimtuko" valdomos bendrovės "NDX energija" vadovas Ignas Staškevičius neatmeta galimybės, kad keisis visa "Leo LT" valdyba. Anot jo, atsistatydinus R.Juozaičiui komandoje galima laukti ir didesnių permainų.

V.Jankausko teigimu, pokyčiai "Leo LT" valdyboje ir "LitPolLink" valdybos pasitraukimas yra tik apmaudus sutapimas.

"Apie R.Juozaičio atsistatydinimą pats sužinojau tik antradienį", – sakė V.Jankauskas.

Keisti pokyčiai

Politikai neabejoja, kad pokyčiai energetikos bendrovėse nėra atsitiktiniai. Daugumos parlamentinių partijų lyderiai netiki, kad R.Juozaitis atsistatydino dėl noro daugiau dėmesio skirti šeimai.

Liberalcentristų vadovas Artūras Zuokas tikina žinąs, kad "VP dešimtuko" atstovai jau pusantro mėnesio kalbina garsius verslininkus užimti R.Juozaičio kėdę. Kitų partijų lyderiai taip pat netiki, kad jis atsistatydino dėl asmeninių priežasčių. Jų nuomone, R.Juozaičio sprendimui įtakos turėjo Seimo rinkimų rezultatai.

Konservatorių lyderis Andrius Kubilius įsitikinęs, kad šiems pokyčiams diriguoja ne Vyriausybė, o privatus investuotojas "VP dešimtukas".

"Kyla klausimas, kodėl privatus akcininkas tuos vadovus paskyrė tik tokiam laikui – iki dabar, kai liko kelios dienos iki antrojo rinkimų turo ir beveik aišku, kaip pasiskirsto politinės jėgos", – vakar sakė A.Kubilius.

Seimo rinkimus laimėję konservatoriai ir kitos pagrindinės partijos mano, kad naujas "Leo LT" vadovas turėtų būti paskirtas tik po to, kai bus suformuota nauja Vyriausybė. Tačiau premjeras Gediminas Kirkilas siekia, kad naujas "Leo LT" vadovas būtų paskirtas kuo greičiau.

Įžvelgia korupciją

Konservatorių frakcijos Seime narys teisininkas Kęstutis Čilinskas mano, kad "Leo LT" valdo ne Vyriausybė, o privatus investuotojas.

Jis vakar kreipėsi į Specialiųjų tyrimų tarnybą prašydamas įvertinti, ar "Leo LT" valdymo modelio sukūrimo ir veikimo schema nėra korupcinė.

Anot K.Čilinsko, nors valstybė turi 61,7 proc., o "NDX energija" – 38,3 proc. įmonės akcijų, bendrovės valdyboje nėra nė vieno valstybės atstovo, o stebėtojų taryboje iš keliolikos – tik vienas. Tam vienam atstovui nesuteikti akcijų dalį atitinkantys balsai. "Taigi valstybės energetikos kapitalą ir pajamas iš jo tvarko privatūs savininkai. Todėl neatsitiktinai jie inicijuoja ir sprendžia pakeisti valdybą", – teigiama Seimo nario išplatintame pranešime.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų