Pereiti į pagrindinį turinį

Lietuva smerkia Rusijos kibernetinius išpuolius prieš ES, NATO narių institucijas

2024-05-03 12:05
BNS inf.

Lietuva smerkia Rusijos kibernetinius išpuolius prieš Europos Sąjungos (ES), NATO narių institucijas.

Lietuva smerkia Rusijos kibernetinius išpuolius prieš ES, NATO narių institucijas
Lietuva smerkia Rusijos kibernetinius išpuolius prieš ES, NATO narių institucijas / Freepik.com nuotr.

Taip Vilnius prisideda prie sąjungininkų deklaracijų, kuriomis smerkiama Rusijos kontroliuojamos kibernetinės grupuotės APT28 (amgl. Advanced Persistent Threat, APT) priešiška veikla prieš Vokietijos, Čekijos, Lenkijos, Lietuvos, Slovakijos, Švedijos institucijas ir procesus, nurodoma penktadienį išplatintame Krašto apsaugos ministerijos (KAM) pranešime.

„Kaip ir kitos sąjungininkės, Lietuva nuolat fiksuoja Rusijos žvalgybos ir saugumo tarnybų programišių vykdomą kibernetinio šnipinėjimo veiklą, nukreiptą prieš Lietuvos informacines sistemas. Tai yra netoleruotina ir Lietuva kartu su tarptautine bendruomene yra pasirengusi taikyti koordinuotas priemones, siekiant stabdyti ir atsakyti į Rusijos operacijas kibernetinėje erdvėje“, – teigia gynybos ministras Laurynas Kasčiūnas.

Vokietija penktadienį apkaltino Maskvos finansuojamus įsilaužėlius dėl praėjusiais metais įvykdytos kibernetinės atakos prieš Socialdemokratų partijos (SPD) narius ir perspėjo dėl pasekmių.

Apie tai, kad tapo taikiniu, pranešė ir Čekija.

Grupė APT28, dar žinoma kaip „Fancy Bear“, iš viso kaltinama įvykdžiusi dešimtis kibernetinių atakų įvairiose pasaulio šalyse.

KAM teigimu, Lietuvos institucijos dar 2016 ir 2019 metais viešai skelbė apie šalyje fiksuojamus atvejus, kuomet buvo naudojama speciali šnipinėjimo programinė įranga, siejama su Rusijos žvalgybos tarnybomis dirbančia grupuote APT28.

ES užsienio politikos vadovas Josepas Borellis (Džozepas Borelis) penktadienį pareiškė, kad Bendrija yra pasiryžusi pasinaudoti „visomis priemonėmis“, jog užkirstų kelią Rusijos „kenkėjiškam elgesiui kibernetinėje erdvėje“.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra